حکم دیدار جنجالی پرسپولیس و سپاهان

رسمی؛ محرومیت هواداران پرسپولیس و سپاهان. حکم تاریخی و بی‌سابقه در فوتبال ایران؛فقط بانوان حق حضور در استادیوم دارند!

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال نسبت به حواشی دیدار پرسپولیس تهران و سپاهان واکنش نشان داد و رأی خود را صادر کرد.

پرسپولیس تهران و سپاهان اصفهان در یکی از جنجالی‌ترین دیدارهای فوتبال ایران در فصل جاری، هفته گذشته به میزبانی ورزشگاه آزادی تهران به مصاف هم رفتند که این مسابقه با تساوی بدون گل خاتمه یافت. با وجود آنکه این مسابقه برنده نداشت و حتی از جذابیت و کیفیت فنی بالایی هم برخوردار نبود، حواشی پرشماری از سوی هواداران دو تیم به‌وجود آمد که باعث تشکیل پرونده علیه دو باشگاه در کمیته انضباطی شد و به سرعت نسبت به رفتار هواداران دو تیم موضع‌گیری شد.

نصرالله گرگزن، هوادار پیشکسوت و خبرساز سپاهان اصفهان که با ادبیاتی عجیب علیه هواداران زن پرسپولیس مصاحبه کرده بود، با حکم کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال، 10 سال از حضور در کلیه ورزشگاه‌های فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی محروم شد. در روز اعلام حکم هوادار خبرساز سپاهان، مسئولان کمیته انضباطی اعلام کردند که رسیدگی به سایر شکایت و اتفاقات رخ داده در تقابل تیم‌های پرسپولیس و سپاهان ادامه دارد و سرانجام رأی نهایی صادر شد.

حکم دیدار جنجالی پرسپولیس و سپاهان

محرومیت تاریخی در فوتبال!

باشگاه‌های پرسپولیس و سپاهان به دلیل استفاده هواداران‌شان از مواد آتش‌زا، لیزر، مواد محترقه و الفاظ توهین‌آمیز، از سوی کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال براساس مستند به مواد 86 و 113 مقررات انضباطی، هر کدام 200 میلیون تومان جریمه شدند. ضمن آنکه دیدار رفت‌وبرگشت دو تیم در فصل آینده صرفاً با حضور تماشاگران زن در ورزشگاه‌های خانگی‌شان باید به انجام برسد و هواداران مرد حق حضور در ورزشگاه را در دیدارهای رفت‌وبرگشت پرسپولیس تهران و سپاهان اصفهان ندارند که حکمی بی‌سابقه در تاریخ فوتبال ایران محسوب می‌شود.!

مسئولان کمیته انضباطی همچنین نسبت به بدرفتاری هواداران دو تیم، باشگاه‌های پرسپولیس و سپاهان را به عذرخواهی در رسانه‌های خود از جامعه هواداری فوتبال محکوم کرده‌اند. ضمن آنکه به‌واسطه احراز تقصیر برخی از مشوقین دو باشگاه، آقایان جعفر شهبازی، مصطفی کباری، صادق طاولی، امیر فریدونی، مجتبی علیمردانی، داود معصوم‌دوست، باقر جلیل‌پور، محسن کاظمی، میلاد خانه‌ساز طوسی، محمدعلی طهرانی، ابراهیم بابایی، مهدی مهدی‌خانی و امید فروتن از حضور در کلیه ورزشگاه‌های برگزاری مسابقات فوتبال لیگ برتر کشور به مدت یک ماه محروم شدند. ضمن آنکه باشکاه‌ها می‌توانند طی یک هفته نسبت به آرای صادره اعتراض خود را در کمیته استیناف ثبت کنند و همچنین پرونده تخلفات رئیس کانون هواداران سپاهان همچنان باز است.

پرسپولیس و سپاهان باید عذرخواهی کنند

بخشی از رأی کمیته انضباطی در مورد الزام به عذرخواهی دو تیم پرسپولیس و سپاهان است.

اگرچه بخش اصلی حکم کمیته انضباطی مربوط به اعمال ممنوعیت برای حضور آقایان در استادیوم است، اما در قسمتی از رأی پرسپولیس و سپاهان با محکومیتی اخلاقی هم مواجه شده‌اند.

بر این اساس دو باشگاه پرسپولیس و سپاهان باید با انتشار بیانیه رسمی در صفحات خود بابت اتفاقات بازی رودررو عذرخواهی کنند.

در این حکم آمده است: پرسپولیس و سپاهان ملزم به عذرخواهی در رسانه رسمی باشگاهی خود از جامعه هواداری فوتبال با لحاظ ماده 89 مقررات انضباطی حداکثر ظرف مهلت یک هفته از تاریخ قطعیت دادنامه هستند.

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

P