خداحافظی بوفون از مستطیل سبز

خداحافظی بوفون از مستطیل سبز

رسمی؛ جان لوئیجی بوفون از مستطیل سبز خداحافظی کرد

خداحافظی بوفون از مستطیل سبز – جان‌لوئیجی بوفون، اسطوره دروازه‌بانی ایتالیا و یوونتوس رسما از بازنشستگی‌اش خبر داد و در 45 سالگی با فوتبال خداحافظی کرد.

بوفون بدون شک یکی از بزرگترین دروازه‌بان‌های تاریخ فوتبال است. جان‌لوئیجی امیدوار بود بتواند تا پایان قراردادش با پارما یعنی تابستان آینده به فوتبال بازی کردن ادامه دهد ولی ظاهرا شرایط بدنی این ستاره 45ساله در نهایت او را به این نتیجه رسانده که زمان آویزان کردن کفش‌ها فرا رسیده است.

بوفون فصل گذشته با چندین مصدومیت مواجه شد و اینکه پارما در نهایت نتوانست صعود کرده و جواز حضور در سری آ را به دست بیاورد احتمالا در تصمیم بوفون بی‌تاثیر نبوده است.

این تصمیم دروازه‌بان کهنه‌کار ایتالیایی در حالی گرفته شد که امسال تابستان گزارش‌هایی از پیشنهادهای بزرگ باشگاه‌هایی از عربستان برای به خدمت گرفتن او مطرح بود.

این دروازه‌بان 45ساله ایتالیایی که دیروز گزارش‌هایی درباره تصمیمش برای بازنشستگی منتشر شده بود، امروز با انتشار یک ویدیو و متنی کوتاه رسما از خداحافظی با فوتبال خبر داد.

آغاز و پایان

بوفون با پیراهن پارما به سطح اول فوتبال اروپا معرفی شد و در جمع بیانکونری‌های وفادار به بانوی پیر تمامی افتخارات ممکن به جز یکی را در سطح باشگاهی به چنگ آورد. بوفون مدتی را با رویای فتح لیگ قهرمانان اروپا در پاری‌سن‌ژرمن توپ زد اما ابتدا به یوونتوس و سپس به پارما بازگشت تا واپسین سال‌های حضورش در دنیای بازیگری را در پیراهن‌هایی برای همیشه به پایان برساند.

حسرت عدم فتح لیگ قهرمانان اروپا برای او باقی ماند اما بوفون این تورنمنت را با دنیایی از خاطرات و 3 نایب قهرمانی در میان متناقض ترین صفحات از تاریخ جهان فوتبال به نام خود زده است.

بوفون در نامه خداحافظی بی‌ادعا و منحصربه‌فردش، با انتشار ویدیویی کوتاه از لحظات به یاد ماندنی‌اش در جهان فوتبال نوشت:همه چیز از تو به من رسید و برایت همه وجودم را گذاشتم. با هم به پیروزی رسیدیم و اینجا، مسیرمان از یکدیگر جدا خواهد شد.

افتخارات بوفون

بوفون در عرصه ملی علاوه بر قهرمانی در جام‌جهانی، یک نایب قهرمانی در جام ملت‌های اروپا را هم تجربه کرد. افتخاراتش با پاریس به قهرمانی در 2 تورنمنت داخلی فوتبال فرانسه خلاصه شد اما با پیراهن یوونتوس و پارما 27 عنوان قهرمانی به چنگ آورد. بوفون همزمان با این قهرمانی‌ها، دنیایی از رکوردهای انفرادی و تیمی را هم به نام خود زد.

رونمایی از دو خرید جدید استقلال

بوفون پنج بار به عنوان بهترین دروازه‌بان دنیا انتخاب شده و تا این لحظه رکوردار تعداد بازی‌های ملی در کشورش ایتالیاست. فاصله بوفون با نزدیک‌ترین رقیبش در پوشیدن پیراهن آتزوری 40 بازی است.

دروازه‌بان بزرگ ایتالیایی رکورد 974 دقیقه بازی بدون دریافت گل را به نام خود ثبت کرده که تا امروز در سری آ رکوردی است که کسی به آن نزدیک نشده است.

پیشنهاد همکاری روی میز

فدراسیون فوتبال ایتالیا پس از اعلام بازنشستگی جان‌لوئیجی بوفون پیشنهاد سرپرستی تیم ملی این کشور را به او خواهد داد.

دی مارتزیو خبرنگار سرشناس ایتالیایی،اعلام کرد که فدراسیون فوتبال ایتالیا پس از بازنشستگی بوفون، سمت سرپرستی تیم ملی ایتالیا را به او پیشنهاد خواهد کرد.

این پست در شرایطی به بوفون پیشنهاد خواهد شد که او ۱۷۶ بازی ملی در کارنامه خود دارد و رکورددار تعداد بازی‌های ملی ایتالیایی محسوب می‌شود

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خداحافظی بوفون از مستطیل سبز
P