خداحافظی فرانک ریبری با مستطیل سبز

خداحافظی فرانک ریبری با مستطیل سبز

خداحافظی فرانک ریبری با مستطیل سبز

__ __ __ __

فرانک ریبری
فرانک ریبری

فرانک ریبری با انتشار یک ویدیویی در سن 39 سالگی از دنیای فوتبال خداحافظی کرد.

در روزهای گذشته رسانه‌های ایتالیایی مدعی شدند فرانک ریبری، وینگر 39ساله فرانسوی، قصد دارد کفش‌ها را آویخته و با فوتبال خداحافظی کند. این خبر توسط فرانک ریبری تایید شد و بر اساس آن ریبری ظرف روزهای آینده بازنشستگی‌اش را رسما اعلام خواهد کرد.

ریبری بعد از سالها درخشش در باشگاه‌های بزرگ فوتبال اروپا این روزها بازیکن سالرنیتانا در ایتالیا است. اما ریبری این فصل عملا نتوانسته مدت زیادی با پیراهن این تیم بازی کند و بخش اعظم بازی‌های چند هفته ابتدای فصل را به علت مصدومیت از دست داده است.

این بازیکن فرانسوی که در حال حاضر 39 سال دارد از ماه آگوست تا به حال به دلیل مصدومیت از ناحیه زانو برای این تیم به میدان نرفته است.

ریبری آخرین بار در ماه آگوست در نیمه دوم برابر رم به میدان رفته است و از آن زمان تا به حال موفق به بازگشت به میادین نشده است.

فرانک ریبری این هفته با مدیران باشگاه سالرنیتانا جلسه‌ای خواهد داشت تا درباره برنامه‌هایش برای دوران بازنشستگی گفت‌وگو کند.

امروز در ایتالیا اعلام شد که ریبری این هفته در جلسه‌ای با مدیران باشگاه سالرنیتانا شرکت می‌کند تا درباره برنامه‌هایش بعد از بازنشستگی صحبت کند. موضوع اصلی این جلسه این است که آیا ریبری بعد از اعلام رسمی خداحافظی با فوتبال، فورا پستی مدیریتی یا در کادر فنی این باشگاه به عهده خواهد گرفت یا مدتی را دور از باشگاه استراحت کرده و سپس به سالرنیتانا برخواهد گشت تا عهده‌دار پستی در مدیریت باشگاه یا در تیم فنی باشد.

گزینه‌های زیادی برای این ستاره فرانسوی وجود دارد. از مربی‌گری گرفته تا استعدادیابی، مدیری ورزشی یا حتی مدیریت ارشد اجرایی. در عین حال گفته می‌شود سالرنیتانا قصد دارد برای خداحافظی ریبری یک بازی نمایشی برگزار کند. بازی‌ای که قرار است ستاره‌های بزرگ دنیای فوتبال که سابقه بازی در کنار یا در مقابل ریبری را دارند در آن حضور داشته باشند.

ستاره فرانسوی و سابق بایرن مونیخ در رده بندی توپ طلای سال 2013 شانس زیادی برای به دست آوردنش داشت اما پس از کریستیانو رونالدو و لئو مسی در رده سوم قرار گرفت. فرانک ریبری در آن فصل نقش مهمی در کسب سه گانه بایرن مونیخ داشت و با نمایش های درخشان خود بارها به داد تیمش رسید، اما این جایزه در نهایت نصیب رونالدو شد.

فرانک ریبری پس از آن گفت: این رای گیری ناعادلانه بود، من یک فصل باورنکردنی داشتم و باید توپ طلا را می بردم. زمان رای گیری را تمدید کردند، اتفاقات عجیبی رخ داد و من احساس کردم که این یک انتخاب سیاسی است. احساس می کنم بیش از رونالدو و مسی لایق دریافت توپ طلا بودم.

امار و افتخارات فرانک ریبری

ریبری یکی از بزرگترین بازیکنان قرن 21 است و سرانجام با 713 بازی و کسب 24 جام با مستطیل سبز وداع کرد.

ریبری که یکی از ارکان موفقیت بایرن مونیخ و قهرمانی در سال 2013 بود، 713 بازی برای بایرن مونیخ به ثبت رساند و آمار 167 گل و 249 پاس گل را از خود به جای گذاشت.

او 24 جام بدست آورد که بزرگترین آنها می‌توان به یک لیگ قهرمانان اروپا و 9 بوندس لیگا و 6 دی‌.اف.‌ب پوکال اشاره کرد.

ریبری در رده ملی 81 بازی انجام داد و موفق به زدن 16 گل برای خروس ها شد و مهم ترین افتخار ریبری با تیم ملی میتوان به نایب قهارمانی سال 2006 در جام جهانی اشاره کرد.

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خداحافظی فرانک ریبری با مستطیل سبز
P