خداحافظی ناگهانی جرارد پیکه از فوتبال

خداحافظی ناگهانی جرارد پیکه از فوتبال

خداحافظی ناگهانی جرارد پیکه از فوتبال

ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ

جرارد پیکه رسما بازنشستگی خود از فوتبال را اعلام کرد و گفت بازی روز شنبه بارسلونا آخرین حضور او در یک مسابقه فوتبال خواهد بود.

جرارد پیکه
جرارد پیکه

در چند روز گذشته بحث خروج نام پیکه از بارسلونا جدی شده بود،دستمزد پیکه 80 میلیون یورو تعیین شده، اما این بازیکن جایی در ترکیب ثابت ژاوی در شرایط عادی ندارند و حفظ آنها الزامی به نظر نمی رسد. بارسلونا از مدت ها پیش قصد داشت با این بازیکن برای بازار ژانویه مذاکره کند تا پیکه حاضر به جدایی شود و آنها بتوانند بازیکن جدیدی به ترکیب خود اضاف کنند.

پیکه در معدود بازی هایی که در این فصل لالیگا در ترکیب قرار گرفته، نمایش ضعیفی داشته و حواشی زندگی شخصی این بازیکن اصلا مورد قبول ژاوی نیست.

اما پیکه خودش در اقدامی عجیب ویدیویی از خود به نمایش گذاشت و اعلام کرد: همیشه گفته‌ام که بعد از بارسلونا در هیچ تیم دیگری بازی نخواهم کرد، تصمیم نهایی من همین است، روز شنبه آخرین بازی من در نوکمپ خواهد بود.

خیلی‌ها هفته‌ها و ماه‌ها است درباره من صحبت می‌کنند،در این مدت ساکت بودم ولی حالا می‌خواهم چیزی به شما بگویم:از وقتی بچه بودم دلم نمی‌خواست فوتبالیست بشوم، می‌خواستم بازیکن بارسا بشوم.

حالا که رویای آن بچه به واقعیت تبدیل شده وقت خداحافظی است،به این تصمیم رسیدم که وقت خداحافظی است،دیر یا زود برمی‌گردم. در نوکمپ می‌بینم‌تان

اما روزنامه اسپورت می‌گوید پیکه تنها اشاره کرده که بازی مقابل آلمریا آخرین بازی‌اش در نوکمپ خواهد بود و او در آخرین بازی بارسا پیش از جام جهانی، در مقابل اوساسونا، هم به میدان رفته و سپس کفش‌ها را خواهد آویخت.

لوئیس انریکه، سرمربی تیم ملی اسپانیا، هفته گذشته فهرست اولیه لاروخا شامل 55 بازیکن را به فیفا اعلام کرد و از بین آنها در نهایت 26 بازیکن را به قطر خواهد برد. قرار است 11 روز دیگر فهرست نهایی تیم ملی اسپانیا برای جام جهانی اعلام شود ولی نکته جالب حضور جرارد پیکه در فهرست اولیه لاروخاست،مارکا امروز نوشت که لوئیس انریکه روی کاپیتان بارسا برای جام جهانی نظر مثبت دارد اما هنوز مشخص نیست که او در نهایت وارد فهرست اصلی اسپانیا خواهد شد یا خیر.

همین موضوع باعث شده اعلام بازنشستگی این ستاره اسپانیایی بیش از پیش غیرمنتظره باشد و فوتبالدوستان را شگفت‌زده کندپیکه که متولد کاتالونیا است دوران فوتبالی حرفه‌ای هیجده ساله پرافتخاری را پشت سر گذاشته است. او در این مدت 35 جام قهرمانی بالای سر برده و زیر نظر تعدادی از بزرگترین مربیان تاریخ فوتبال بازی کرده است. پیکه نه تنها در اسپانیا بلکه در انگلیس هم به جام قهرمانی رسیده است. از دیگر افتخارات او می‌توان به قهرمانی در چهار دوره چمپیونزلیگ و یک بار فتح جام جهانی اشاره کرد. پیکه با نزدیک به 800 بازی فوتبال بازنشسته خواهد شد.

این بازیکن جدای از زمینه‌های ورزشی، در سایر زمینه‌ها نیز سرمایه‌گذاری‌های متعددی دارد. او در سال 2015 زمینی به ارزش 20 میلیون دلار در مالاگا خرید که بتواند هتلی مجلل در آن بسازد، زمینی که در یکی از منحصربه‌فردترین مناطق این شهر قرار داشت.

اما حالا که زمان آغاز به کار رسیده است، اتفاقی رخ داد که همه را عصبانی کرده است. در زمینی که متعلق به این بازیکن است 250 قبر پیدا شده است. این قبرها متعلق به چند قرن قبل است و همین کار را پیچیده‌تر کرده است.

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خداحافظی ناگهانی جرارد پیکه از فوتبال
P