خریدهای خارجی ناموفقِ سپاهان

سریال ادامه‌دار خریدهای خارجی ناموفقِ سپاهان؛ عیسی عباس جدید ترین خارجی بی کیفیت سپاهان!

یکی از مهم‌ترین نقاط ضعفِ سپاهان در دوران سرمربیگری ژوزه مورایس، حضور بازیکنان خارجی ناموفق و بی‌کیفیت است.

طلایی‌پوشان اصفهانی در بازار نقل‌وانتقالات زمستانه، برخلاف آنچه تصور می‌شد، حضور پررنگی نداشتند و در حالی‌که گفته می‌شد سپاهانی‌ها به دنبال جذب علی جاسم، پدیده فوتبال عراق هستند اما در نهایت آن‌ها کار خود را با خرید علی‌اصغر اعرابی و عیسی عباس به پایان رساندند و گویا قرار است یک بازیکن جدید در پست هافبک دفاعی هم به عنوان سهمیه آزاد خریداری شود.

سپاهان در دوران سرمربیگری ژوزه مورایس توانسته فوتبالی تهاجمی و تماشاگرپسند را ارائه دهد و همین مسئله باعث محبوبیت سرمربی پرتغالی نزد هواداران طلایی‌پوش شده است اما این وجود یک انتقاد مهم نسبت به عملکرد مورایس وارد است؛ جذب بازیکنان خارجی بی‌کیفیت. از هنگام آغاز همکاری ژوزه مورایس با سپاهانی‌ها، 7 بازیکن خارجی شانس حضور در ترکیب طلایی‌پوشان اصفهانی را به‌دست آورده‌اند که این بازیکنان ناتوان در برآورده‌کردن انتظارات بوده‌اند.

خریدهای خارجی ناموفقِ سپاهان

آغاز خریدهای ناموفق

مدیران باشگاه سپاهان فصل گذشته و بعد از آغاز همکاری با ژوزه مورایس، براساس خواسته‌های این سرمربی پرتغالی به سراغ جذب 4 بازیکن خارجی در پنجره نقل‌وانتقالات تابستانه رفتند؛ نیلسون جونیور، رناتو داسیلویرا، الویس کامسوبا و مانوئل فرناندس خریدهای تابستانی سپاهان پیش از شروع لیگ بیست‌ودوم بودند. مصدومیت‌های سریالی فرناندس و عملکرد دور از انتظار داسیلویرا و کامسوبا باعث شد تا خیلی زود انتقادات نسبت به خریدهای خارجی سپاهان به اوج خود برسد.

سپاهانی‌ها به‌واسطه عملکرد دور از انتظار رناتو داسیلویرا تصمیم به قطع همکاری با این مدافع برزیلی گرفتند و در بازار نقل‌وانتقالات زمستانه فصل گذشته، نام او از فهرست طلایی‌پوشان خارج شد. نکته جالب‌توجه اینکه با پافشاری مورایس، سپاهانی‌‌ها در بازار زمستانه اقدام به جذب یک وینگر برزیلی کردند اما ایگور کاتاتو نتوانست انتظارات را برآورده کند و در 12 مسابقه حضورش در ترکیب سپاهان، تنها یک‌بار در قامت گلزن موفق به گلزنی شد.

خروج دسته جمعی خارجی ها از اصفهان!

طلایی‌پوشان اصفهانی بعد از آنکه لیگ بیست‌ودوم به پایان رسید، تصمیم گرفتند تا در لیست بازیکنان خارجی خود تغییر و تحولات اساسی به‌وجود آورند. قطع همکاری با الویس کامسوبا، مانوئل فرناندس و ایگور کاتاتو از جمله اقدامات سپاهانی‌ها در تغییر در فهرست بازیکنان خارجی‌شان بود و جالب آنکه از فصل گذشته، تنها نام نیلسون جونیور در فهرست بازیکنان خارجی سپاهان برای حضور در لیگ بیست‌وسوم باقی ماند؛ آن‌هم در حالی‌که طبق تصمیم فدراسیون فوتبال، تیم‌های لیگ برتری می‌توانستند به جای 4 بازیکن، از 6 بازیکن خارجی در فهرست خود بهره ببرند.

مدیران باشگاه سپاهان مطابق خواسته مورایس، در کنار حفظ نیلسون جونیور با برایان دابو هم به توافق رسیدند تا این هافبک باتجربه به جمع طلایی‌پوشان اصفهانی بپیوندد. جالب آنکه پیش از پایان نیم‌فصل نخست لیگ برتر، اشتباهات سریالی نیلسون جونیور و عملکرد ضعیف مدافع برزیلی باعث شد تا او هم در مسیر خروج از فهرست سپاهان قرار گیرد تا طلایی‌پوشان با برایان دابو به عنوان تنها بازیکن خارجی تیم‌شان کار خود را پیش ببرند.

وینگر غنایی ضعیف تر از بازیکنان داخلی

سپاهانی‌ها در کنار حفظ برایان دابو، در بازار نقل‌وانتقالات زمستانه فصل جاری به سراغ خرید قرضی یک وینگر خارجی رفتند و با عیسی عباس به توافق رسیدند؛ وینگری اهل کشور غنا که در لیگ برتر پرتغال سابقه بازی داشت. عباس تاکنون در 4 بازی برای سپاهان برابر الهلال عربستان (2 بار) استقلال تهران و شمس اذر قزوین به میدان رفته اما نتوانسته در مدت زمان حضورش در ترکیب سپاهان، عملکرد قابل‌قبولی را از خود به جای بگذارد و همین مسئله باعث شده تا انتقادات نسبت به خریدهای خارجی مورایس به اوج خود برسد.

برایان دابو در میان 7 بازیکن خارجی سپاهان در طول 2 فصل اخیر، به نظر می‌رسد که موفق‌ترین بازیکن بود اما سایر بازیکنان نتوانستند انتظارات را برآورده کنند. نکته جالب‌توجه اینکه با وجود خریدهای خارجی ناموفق، ژوزه مورایس همچنان اصرار به جذب بازیکن خارجی دارد و گفته می‌شود که برای تقویت خط هافبک سپاهان، مورایس به دنبال جذب ادوین لازو است؛ هافبک 24 ساله کلمبیایی که سابقه بازی در لیگ کشورهای بلغارستان، ونزوئلا و کلمبیا دارد و کارنامه چندان مطرحی ندارد! باید دید در ادامه فصل و در صورت جذب احتمالی لازو، او در به همراه عیسی عباس می‌توانند معادلات را تغییر بدهند یا لیست خریدهای خارجی ناموفق ژوزه مورایس بیش از پیش پروپیمان‌تر خواهد شد!.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

P