خرید جدید پرسپولیس از رفسنجان آمد

رسمی؛ محمد خدابنده‌لو به پرسپولیس پیوست؛ سرخپوشان بدنبال خرید مهاجم جدید!

محمد خدابنده‌لو، هافبک 24 ساله مس رفسنجان با امضای قراردادی 2.5 ساله به پرسپولیس پیوست.

سرخ‌پوشان پایتخت در بازار نقل‌وانتقالات زمستانه یکی از تیم‌های فعال محسوب می‌شوند و آن‌ها در هفته های گذشته موفق به جذب عبدالکریم حسن، عیسی آل‌کثیر، ابوالفضل بابایی و اوستون اورونوف شدند. نکته مهم اینکه باتوجه به سرباز شدن میلاد سرلک، یکی از اولویت‌های سرخ‌پوشان در بازار زمستانه، جذب هافبک میانی بود که در این زمینه رایزنی‌ها برای جذب محمد خدابنده‌لو آغاز شد و سرخ‌پوشان امیدوار به جذب این هافبک جوان اما باتجربه بودند.

هافبک سابق مس رفسنجان که در روزهای گذشته برای جدایی با این تیم به توافق رسید، امروز بعد از واریز بخشی از مبلغ رضایتنامه به این باشگاه موفق شد نظر این باشگاه را جلب کند و از جمع شاگردان نویدکیا جدا شود.

او در لیگ برتر امکان حضور در 13 بازی پرسپولیس را خواهد داشت و البته قرارداد این بازیکن 24 ساله برای فصل آینده نیز برقرار خواهد بود تا او دوره جدیدی را برای خود استارت بزند.

نکته جالب در مورد خدا بنده اینکه او از گذشته هواداران پرسپولیس بوده و حتی برای حمایت از این تیم به ورزشگاه نیز رفته بود اما حالا بعد از چند فصل حسرت بازی در پرسپولیس، پیراهن تیم محبوبش را برتن خواهد کرد.

خرید جدید پرسپولیس از رفسنجان آمد

خدا بنده لو در آکادمی پیکان پرورش یافت و در لیگ نوزدهم توسط حسین فرکی به کار گرفته شد اما در لیگ بیستم اوج فوتبال او بود که توسط مهدی تارتار به ترکیب اصلی تیمش راه یافت و نظرها را به خود جلب کرد. او سپس با تارتار به ذوب‌آهن رفت و در ادامه پیشنهاد وسوسه برانگیز گل‌گهر و مس رفسنجان او را به کرمان برد.

حالا این بازیکن که توانایی بازی پست هافبک مرکزی و هجومی را دارد و نقش بازیساز را به خوبی ایفا می‌کند، در لیست بزرگسالان پرسپولیس حضور خواهد داشت  و به عنوان بازیکنی 24 ساله و خوش آتیه در مرکز میدان قرمزها بازی خواهد کرد.

سود مس رفسنجان از فروش خدابند‌لو

مسئولان باشگاه مس رفسنجان در وهله اول به دنبال فروش محمد خدابنده‌لو در ازای دریافت 10 میلیارد تومان بودند اما بعد از شکست در دور اول مذاکرات، بحث معاوضه خدابنده‌لو با وحدت هنانوف مطرح شد که این معاوضه هم انجام نشد. بعد از انتخاب محرم نویدکیا، او مخالفت خود با جدایی از محمد خدابنده‌لو را اعلام کرد اما با این وجود، هافبک 24 ساله ممارست زیادی برای جدایی از جمع نارنجی‌پوشان انجام داد و سرانجام تلاش‌های او برای پیوستن به پرسپولیس به‌ثمر نشست.

پرسپولیسی‌ها که تمایل ویژه‌ای به جذب خدابنده‌لو داشتند و در طرف مقابل هم این هافبک جوان به دنبال پوشیدن پیراهن پرسپولیس بود، سرانجام توانستند با پرداخت حدود 8 میلیارد تومان هزینه رضایت‌نامه این هافبک 24 ساله، او را به عضویت تیم خود در بیاورند. خدابنده‌لو که تجربه بازی برای تیم‌های پیکان تهران، ذوب‌آهن اصفهان، گل‌گهر سیرجان و مس رفسنجان را در کارنامه خود دارد، سرانجام به ساختمان باشگاه پرسپولیس مراجعه کرد تا قرارداد خود را رسماً با سرخ‌پوشان پایتخت به امضا برساند.

خدابنده‌لو برای مدت 1.5 فصل به عضویت تیم پرسپولیس در آمده و در صورت رضایت طرفین، قرارداد او یک فصل دیگر هم با سرخ‌پوشان پایتخت تمدید خواهد شد. جالب آنکه او در آخرین بازی‌اش با پیراهن مس رفسنجان، موفق شد برای این تیم در جدال با نساجی در قامت گل‌ساز بدرخشد و یک گل زده هم در کارنامه خدابنده‌لو در لیگ بیست‌وسوم دیده می‌شود.

خرید بعدی از اصفهان می آید؟

باشگاه پرسپولیس برای جذب محمد جواد محمدی اقدام کرده اما هنوز ذوب‌آهن در این خصوص تصمیم نگرفته است.

سرخ‌پوشان پایتخت با توجه به جدایی احتمالی نبیل باهویی و شهاب زاهدی، به دنبال آن هستند تا بتوانند خط حمله تیم‌شان را تقویت کنند. در این زمینه، نام چهره‌های مختلفی به گوش می‌رسد اما گفته می‌شود که مدیران باشگاه پرسپولیس به صورت چراغ خاموش در حال مذاکره با گزینه موردنظر خود هستند.

محمد جواد محمدی مهاجم 27 ساله ذوب‌آهن که در نیم فصل اول عملکرد خوبی در ترکیب تیمش داشت، مورد توجه پرسپولیسی‌ها قرار گرفته است.

مسئولان پرسپولیس به محمدی پیشنهاد همکاری برای ادامه رقابت‌های لیگ برتر را دادند اما این اتفاق در شرایطی رخ خواهد داد که این مهاجم رضایت مسئولان ذوب‌آهن را جلب کند.

مدیران باشگاه اصفهانی با وجود دریافت درخواست پرسپولیس برای جذب محمدی، اما پاسخی به این بازیکن و باشگاه تهرانی نداده‌اند. در این خصوص محمد ربیعی سرمربی ذوب‌آهن باید نظر نهایی را ارائه کند و مدیران باشگاه نیز منتظر اعلام نظر سرمربی خود هستند.

باید دید آیا انتقال محمدی به پرسپولیس رخ خواهد می‌دهد یا نه؛ خصوصا در شرایطی که باشگاه ذوب‌آهن به دنبال تامین منابع مالی برای هزینه‌های باشگاه است و شاید این انتقال بخشی از هزینه‌ها را تامین کند.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

P