خرید های ناموفق لیگ بیست و دوم

خرید های ناموفق لیگ بیست و دوم

خرید های ناموفق لیگ بیست و دوم

___ ____ ___ ___ ___

شیخ دیاباته،یوکیا سوگیتاومانوئل فرناندز این فصل قراردادهای گران‌قیمتی در ایران بستند و بسیاری از بازی‌ها را، به‌خاطر مصدومیت خانه‌نشین بودند.

خرید های ناموفق لیگ بیست و دوم

 

خریدهای پرسر و صدای لیگ برتر، همیشه هم موفق نیستند. بازیکنانی که با آرزوهای بزرگ، به تیم‌های جدیدشان اضافه می‌شوند اما نمی‌توانند در حد انتظار ظاهر شوند. بعضی از آن‌ها پس از هفته‌های ضعیف، روی نیمکت می‌روند و بعضی دیگر بیشتر فصل، به‌خاطر مصدومیت از خانه بازی‌های تیم‌شان را تماشا می‌کنند. این فصل مثل همیشه بازیکنان خارجی، سهم پررنگی در ناموفق‌ترین خریدهای لیگ داشتند.

پرسپولیس پس از نمایش‌های ضعیف هجومی در ابتدای فصل، دو مهاجم خارجی بزرگ خرید. یورگن لوکادیا و شیخ دیاباته، که قرار بود مشکلات خط حمله این تیم را حل کنند. لوکادیا زمان حضورش در پرسپولیس، درخشید اما به‌خاطر مشکلات غیرفوتبالی از این تیم جدا شد. بر خلاف او، دیاباته هیچوقت نتوانست به مهره‌ای مطمئن برای پرسپولیس تبدیل شود. او بیشتر فصل را به‌خاطر مصدومیت از دست داد و فقط 3 بازی، در ترکیب اصلی پرسپولیس به میدان رفت. دیاباته بدون بازی کردن در 21 هفته از 30 هفته لیگ، یک عنوان قهرمانی به دست آورد.

 

هایجک ناموفق

استقلال شروع آرام و پایانی طوفانی در نقل‌وانتقالات تابستانی داشت. آن‌ها در روزهای ابتدایی نقل‌وانتقالات، فقط سجاد شهباززاده را از سپاهان به خدمت گرفتند. بازیکنی که فاصله زیادی، تا پیوستن به پرسپولیس نداشت. هایجک شهباززاده، خیلی برای استقلالی‌ها شیرین نبود. او پس از ورود بازیکنانی مثل مهدی قایدی، محمد محبی و پیمان بابایی به بازیکنی نیمکت نشین تبدیل شد و میدان دادن دوباره به ارسلان مطهری، شهباززاده را کاملا از برنامه‌های ریکاردو ساپینتو خارج کرد. شهباززاده هیچ گلی برای استقلال نزد و پس از بازی با نساجی به‌خاطر هدر دادن بهترین موقعیت استقلال، زیر تیغ انتقادات قرار گرفت و دیگر برای استقلال به میدان نرفت.

 

گل‌نزن های لیگ!

شرزود تمیروف،تیتو اوکله،اداما نیان و الکس الگریا را میتوان مهاجم گل نزن لیگ معرفی کرد. چهار مهاجمی که روی هم تنها 2 گل به ثمر رسانده اند! اداما نیان که با سابقه اقای گل شدن در لیگ دو فرانسه پای به فوتبال ایران گذاشت در 30 مسابقه فصل جاری موفق به گلزنی برای نساجی در لیگ برتر نشد تا مدیران نساجی برای فصل اینده فکر مهاجم گلزن باشند!

 

سپاهان محله برو و بیا!

مانوئل فرناندز، خرید این فصل سپاهان یکی از مهمترین و شناخته شده‌ترین بازیکنانی بود که به فوتبال ایران آمد. بازیکنی که با وجود سن بالا، قرار بود موتور محرک تیم ژوزه مورایس باشد. فرناندز در سپاهان، هفته به هفته از ترکیب اصلی دورتر شد. او نیم فصل اول را پس از 5 بازی، به‌خاطر مصدومیت از دست داد و نیم فصل دوم هم، بیشتر بازی‌های تیمش نیمکت نشین و سکونشین بود. خرید گران‌قیمت سپاهان، فقط با یک گل زده اصفهان را ترک کرد. فرناندز در لیست نمرات متریکا، شانزدهمین بازیکن فصل سپاهان بود!

سپاهان سه بازیکن برزیلی و کامسوبا وینگر استرالیایی را نیز در تیم داشت اما عملکرد ضعیف انها باعث خروج هر پنج بازیکن شد! تیم سپاهان را میتوان بدترین تیم فصل برای خرید بازیکنان خارجی معرفی کرد.

 

یک اسپانیایی امار تراکتور را خراب کرد

تراکتورسازی با جذب ریکاردو الوز،صفاهادی و گوستاوو عملکرد خوبی در بازار تابستانی داشت اما پنجره زمستانی برای تبریزی ها خوش‌یمن نبود، تراکتور در نیم فصل با عقد قرار دادی خایمه رومبرو هافبک،مهاجم اسپانیایی را به خدمت گرفت بازیکنی که تنها در مقابل پرسپولیس به میدان رفت و در نهایت از جمع شاگردان خمز جدا شد!

 

استراحت در اهواز

دوره اول حضور یوکیا سوگیتا در ایران، موفق بود و او توانست در تراکتور روزهای خوبی را پشت سر بگذارد. پیوستن به فولاد در این فصل، خیلی برای او خوب دنبال نشد. سوگیتا نیم فصل دوم، به فولاد جواد نکونام پیوست و نه برای او و نه برای علیرضا منصوریان، زیاد به میدان نرفت. تنها بازی سوگیتا برای فولاد، 15 دقیقه مقابل پیکان بود و او قبل و بعد از این مسابقه، سایر بازی‌های تیمش را به‌خاطر مصدومیت از دست داد!

 

آقای گل هایی که گل نزدند

گادوین منشا و لوسیانو پرایر که فصل گذشته روی هم 23 گل به ثمر رسانده بودند امید اول محمد ربیعی برای فصل جاری بودند. منشا و پریرا در اولین فصل حضور کنار یکدیگر عملکرد خوبی نداشتند و هواداران رفسنجانی را نا امید کردند، در نهایت عملکرد ضعیف آنها موجب از دست رفتن شانس سهمیه اسیایی برای مس شد. منشا و پریرا در فصل جاری تنها 5 گل به ثمر رسانده اند.

 

ستاره خانه‌نشین

استقلال در روزهای پایانی نقل‌وانتقالات علاوه بر قایدی و محبی، یک ستاره بزرگ دیگر را هم به خدمت گرفت. کاوه رضایی، که امیدوار بود با درخشش در این تیم بتواند همراه تیم ملی مسافر قطر شود. پر شدن سهمیه بازیکنان بزرگسال استقلال، باعث شد آن‌ها نتوانند قرارداد رضایی را ثبت کنند. رضایی با سر و صدای زیاد به تراکتور رفت و در این تیم هم، حاشیه‌های زیادی داشت. او نیم فصل اول فقط 6 بازی انجام داد و 2 گل هم زد اما نیم فصل دوم، قراردادش را یک طرفه فسخ کرد. تصمیمی که باعث شکایت تراکتور، محکوم شدن رضایی و خانه‌نشینی او تا پایان فصل شد.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خرید های ناموفق لیگ بیست و دوم
P