درخشش طارمی در مقابل موناکو فرانسه

درخشش طارمی در مقابل موناکو فرانسه

درخشش طارمی در مقابل موناکو فرانسه

__ __ __ __ __ __ __

واکنش مطبوعات پرتغال به درخشش طارمی؛ عکس ستاره ایران روی جلد مجلات

در حالی که در سرتاسر جهان تیم های باشگاهی بازی های دوستانه همدیگر را محک میزنند‌ تا برای لیگ ها آماده باشند، تیم‌ پورتو همراه با ستاره ایرانی خود مهدی طارمی  در ورزشگاه خانگی‌خودش دراگائو پورتو،  تیم موناکو فرانسه رو 2 بر 1 شکست داد. در این بازی مهدی ما غوغا به پا کرد و باز هم با گرفتن پنالتی اسمش را سر در تیتر اکثر روزنامه های جهان کرد

طارمی
طارمی

در نیمه اول این بازی مهدی طارمی فرصت های خوبی برای گلزنی داشت که متاسفانه به نتیجه نرسید، اما در نیمه دوم  مسابقه این بازیکن با استفاده از مهارت خود در گرفتن پنالتی توانست در دقیقه ۶۶ بازی از تیم حریف پنالتی بگیرد و در دقیقه ۶۸ این مهاجم ایرانی با تبدیل ضربه ی پنالتی به گل توانست اولین امتیاز این بازی را به نفع تیم پورتو ثبت کند ، طاارمی با این حرکت توانست نشان دهد که در این فصل هم حرفی برای گفتن دارد و نقش مهم و کلیدی  را در ترکیب  اصلی تیم ایفا می کند.

در حالی که عملکرد خوب طارمی در این بازی بار دیگر باعث خوشحالی طرفداران پورتو شد و مورد تحسین عده ای از فوتبال دوستان قرار گرفت در طرف دیگر سناریوی تکرار شدنی در مورد گرفتن پنالتی و و گلزنی این بازیکن همان طور که  در طی  حضور او در لیگ پرتغال ودر خیلی از بازی های خود چه در تیم  ریوآوه و چه در دواین‌فصل حضور خود در تیم پورتو  بارهااتفاق افتاده بود دوباره تکرار شد و  سیلی از انتقاد ها و حواشی  از نحوه بازی این بازیکن در صفحات اجتماعی و حتی برنامه های ورزشی پر شد.

 

جنجال بر سر پنالتی طارمی  در برنامه «لیگ طلایی » بین کارشناسان و پیشکسوتان فوتبال بیشتر به چشم خورد. در این برنامه «آنتونیو فیگیریدو»کارشناس و طرفدار تیم بنفیکا با سخنانی کنایه آمیز حرکت پنالتی مهدی طارمی را مورد انتقاد قرار داد و گفت که قرار است در طول فصل بارها شاهد این اتفاق باشیم.اما در طرف دیگر«ژورژه آمارال»  دروازه بان پیشین تیم پورتو، به دفاع از مهدی طارمی پرداخت.

چیزی که در این برنامه بیشتر از هر موضوعی مورد توجه قرار گرفت استفاده از ترکیب کلمات طارمی و پنالتی، به صورت «طارنالتی» بود. هرچند که حواشی و تنش های زیادی در مورد مهارت این بازیکن در گرفتن پنالتی  این روزها در پرتغال زیاد شده اما این حرکت  شبکه ورزشی به معنای تاییدی به توانایی این مهاجم  ایرانی در عرصه فوتبال می باشد.

بعد از عملکرد مثبت تیم پورتو‌پرتغال در مقابل موناکو فرانسه ، روزنامه ها و نشریه های این کشور این بازی را مورد بررسی قرار دادند و مهدی‌ طارمی این بار نیز توجه  خیلی از نشریه ها را به خود برانگیخت و مورد تحسین آنها قرارگرفت  به طوری که نشریه  آبولا با انتشار عکسی از طارمی  وتیتر «عادت‌های همیشگی» در جلد اصلی خود  از پیروزی و موفقیت پورتوصحبت کرد. و‌بر‌این‌نکته که‌ عدم حضور ویتینا در پورتو هیچ تاثیر منفی در عملکرد تیم نداشت ،‌تاکید کرد.

نشریه رکورد دیگر مجله ای‌ بود که با انتشار عکس مهدی طارمی این‌بازی‌دوستانه‌را مورد بررسی قرار داد و از طارمی و یارانش تمجید کرد.

بسیاری از نگرانی ها در مورد تیم پورتو در این فصل از بازی ها عدم حضور ویتینا  در این تیم  می باشد، چون یکی از مهم ترین و کلیدی ترین  مهره های تیم بود که در سال ۲۰۲۲‌ این تیم را به مقصد پاری سن ژرمن ترک‌کرد، اما عملکرد تیم پورتو در مقابل موناکو و برد بازی باعث شد تا این نگرانی ها  در این مورد کاسته شود.

موضوع دیگری که نشریه  پرتغالی  آبولا به تحلیل آن پرداخته‌بود تصمیم سرمربی این  تیم به  استفاده از ترکیب اصلی در این بازی‌بود، این‌نشریه  انتقاد خود را با تاکید بر این‌ مسئله که  هفته آینده بازی سوپرکاپ در پیش روی این تیم است و این مربی کسی از بازیکنان   اصلی را نیمکت  نشین نکرد ، مطرح‌نمود.

مهدی طارمی مهاجم  تیم ملی کشومان‌در‌مصاحبه ای‌که‌ بعد از بازی داشت گفت: این برای ما یک بازی عالی و اولین دیدار پورتو در ورزشگاه دراگائو بود که هواداران زیادی هم آمده بودند. سخت تلاش کردیم و حالا خودمان را برای اولین بازی رسمی فصل و قهرمانی سوپرجام آماده می‌کنیم. می‌خواهیم در دیدار بعدی بهتر از امروز باشیم. فکر می‌کنم عملکرد خوبی برابر موناکو داشتیم و تلاش کردیم بهترین بازی خود را به نمایش بگذاریم.

طارمی به دیدار شنبه شب پورتو برابر توندلا در سوپرجام پرتغال اشاره کرد و گفت: از هوادارانی که به ورزشگاه آمدند، تشکر می‌کنم. برای قهرمانی سوپرجام روی آنها حساب کرده‌ایم.

 

 

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درخشش طارمی در مقابل موناکو فرانسه
P