دوئل مالکان قطری و ایلان ماسک برای خرید منچستریونایتد

دوئل مالکان قطری و ایلان ماسک برای خرید منچستریونایتد

دوئل مالکان قطری و ایلان ماسک برای خرید منچستریونایتد

___ ___ ___ ___

 

خانواده نه چندان محبوب گلیزرها در ماه نوامبر فاش کردند که قصد فروش باشگاه منچستر یونایتد را دارند؛ این خبر با خوشحالی هواداران و بسیاری از بازیکنان قدیمی این باشگاه همراه بود. از آن تاریخ به بعد، چند نامِ آشنا به گوش رسیده که ایلان ماسک جذاب ترین آنهاست.

خرید باشگاه منچستریونایتد توسط ایلان ماسک، و مالکان قطری احتمال هیجان انگیزی است که تحقق آن می تواند برای هواداران شیاطین سرخ رویایی باشد.

سر جیم رتکلیف، میلیاردر بریتانیایی در کنار سرمایه گذاران قطری، جدی ترین مشتریان باشگاه منچستریونایتد به شمار می روند،بر اساس گزارش دیلی میل اما ایلان ماسک نیز پروژه خرید باشگاه محبوب لیگ برتر را زیر نظر دارد.

 

پیشنهاد ایلان ماسک:

طبق اعلام رسانه های انگلیسی، ایلان ماسک، مالک توئیتر در نظر دارد منچستریونایتد را با پیشنهادی 4.5 میلیارد پوندی قبل از موعد مقرر تصاحب کند.

این اولین بار نیست که دومین مرد ثروتمند جهان که اصالتی افریقایی دارد، برای مالکیت باشگاه منچستریونایتد ابراز تمایل می کند. در صورت تحقق چنین اتفاقی، با سرمایه خالص حدود 157 میلیارد پوند، هواداران یونایتد رویای بودجه نقل و انتقالاتی نامحدود را در سر می پرورانند؛ چیزی که در سال های اخیر از آن محروم بودند.

 

ثروتمندان قطری به دنبال خرید منچستر:

منابع معتبر در کشور انگلیس فاش کرده‌اند که گروهی از افراد ثروتمند و بلندپایه قطری چشمشان را به باشگاهی دوخته‌اند که آن را (جواهر و تاج فوتبال)می‌دانند.

آن‌ها در روزهای آینده و پیش از اتمام موعد مقرر در اواسط فوریه که توسط گلیزرها تعیین شده است، پیشنهادی برای خرید مالکیت یونایتد ارائه خواهند کرد و مطمئن هستند که پیشنهاد آن‌ها رقبا را محو خواهد کرد.

مالکان یونایتد به دنبال بیش از 6 میلیارد پوند برای فروش باشگاه هستند، و چشم‌انداز یک صورت حساب هنگفت دیگر برای بازسازی اولدترافورد یا خراب کردن آن و ساخت یک ورزشگاه پیشرفته جدید نیز وجود دارد. چنین پروژه‌ای می‌تواند بیش از 2 میلیارد پوند هزینه داشته باشد، اما این مشکلی برای گروه قطری نخواهد بود.

یکی از موانع احتمالی، مالکیت شرکت سرمایه‌گذاری ورزشی قطر بر پاری‌سن‌ژرمن است. یک نهاد نمی‌تواند مالک دو باشگاه در یک تورنمنت باشد و یونایتد و پاری سن ژرمن می‌توانند در رقابت‌های اروپایی با هم روبه‌رو شوند.

البته پیشنهاد برای خرید یونایتد از سوی سرمایه‌گذاران جداگانه قطری ارائه خواهد شد. هیچ علاقه‌ای به گرفتن سهام جزئی وجود ندارد و تنها در مورد خرید تمام و کمال بحث می‌شود. منابع معتبر فاش کرده‌اند که این گروه می‌خواهد از دانش به دست آمده از میزبانی جام جهانی استفاده کند و به دنبال یک پروژه جدید است.

آن‌ها می گویند که بودجه مالی قابل توجهی در دسترس است و این افراد جدی هستند. آن‌ها می‌خواهند مطمئن شوند که یونایتد همان باشگاهی است که باید باشد و مطمئن هستند که آن‌ها قوی‌ترین پیشنهاد را ارائه خواهند کرد. آن‌ها می‌خواهند تیم را تقویت کنند تا به اوج برگردد، اما همچنین می‌خواهند این سرمایه‌گذاری به نفع جامعه هواداری نیز باشد. این گروه سرمایه‌گذاری منچستریونایتد را بزرگترین باشگاه فوتبال جهان می‌داند و عزم راسخی برای متحول کردن آن دارد. نکته جالب اینکه، سیتی متعلق به ابوظبی است، نیوکاسل در اختیار عربستانی‌هاست و یونایتد نیز شاید به قطری‌ها برسد. این یعنی مالکیت کشورهای حوزه خلیج فارس بر سه باشگاه بزرگ انگلیسی.

این مالکیت البته به تایید لیگ برتر نیاز دارد و با توجه به نگرانی‌هایی که در مورد سابقه حقوق بشری در کشور قطر وجود دارد، ممکن است در برخی زمینه‌ها با مخالفت روبه‌رو شود.

امیر قطر یک هوادار متعصب یونایتد است که به خوبی از تاریخ باشگاه آگاه است در سال 2011، گزارش شد که خانواده آل ثانی پیشنهادی بیش از یک میلیارد پوندی برای یونایتد داشتند که گلیزرها آن را رد کردند.

در آن سال، آن‌ها 70 درصد از سهام پی‌اس‌جی را خریداری کردند. اگرچه غول‌های فرانسوی هنوز موفق به کسب عنوان قهرمانی در لیگ قهرمانان نشده‌اند، اما پول قطر باشگاه را به بزرگ‌ترین باشگاه در کشور و به یک قدرت جهانی تبدیل کرده است.

قطری‌ها همچنین رقیب مهمی چون جیم رتکلیف، ثروتمندترین مرد بریتانیا،و ایلان ماسک دومین مرد ثروتمند جهان را روبه‌روی خود می‌بینند،سایرین نیز احتمالاً پیشنهاداتی را ارائه می‌دهند، اما مالک اینئوس و هوادار همیشگی یونایتد، اولین کسی بود که قصد خرید باشگاه را به صورت عمومی اعلام کرد قطری‌ها معتقدند رتکلیف هم نمی‌تواند خطری برای‌شان باشد و به خرید مالکیت شیاطین سرخ اطمینان دارند.

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوئل مالکان قطری و ایلان ماسک برای خرید منچستریونایتد
P