دوپینگ پوگبا مثبت شد

کابوس جدید برای پوگبا؛دوپینگ ستاره فرانسوی مثبت اعلام شد!

رسانه‌های ایتالیایی در خبری فوری اعلام کردند در نمونه‌های آزمایش دوپینگ پل پوگبا تستسترون پیدا شده و نتیجه تست او مثبت بوده است.

پل پوگبا، هافبک فرانسوی یوونتوس، در هفته اول فصل جدید سری آ فراخوانده شد تا در تست‌های روتین دوپینگ شرکت کند. این تست‌ها بعد از دیدار یوونتوس مقابل اودینزه از پوگبا گرفته شد. دیداری که با پیروزی 3-0 یووه به پایان رسید.

با اینکه پوگبا در آن مسابقه حتی یک دقیقه هم بازی نکرده بود ولی افسران ضددوپینگ سری آ از او خواستند در تست‌های کنترل شرکت کند.

پل پوگبا بعد از یک مصدومیت طولانی به میادین فوتبال بازگشته و فصل را با پیراهن یووه آغاز کرده است. ستاره فرانسوی در هفته‌های آغازین فصل تا اینجا تنها 52 دقیقه برای بیانکونری بازی کرده بود.

دوپینگ پوگبا

پوگبا که در گذشته روزهای خیلی خوبی را در تورین گذرانده و در فاصله سال‌های 2012 تا 2016 در یوونتوس به عنوان یکی از ستاره‌های فوتبال مطرح شده بود تابستان گذشته از منچستریونایتد به یووه برگشت. او فصل گذشته شرایط بسیار دشواری داشت و تنها شش بازی برای یووه بازی کرد و تنها یک بازی از ابتدا در زمین حضور داشت.

باشگاه یوونتوس؛ پوگبا دوپینگ کرده است!

یوونتوس مثبت شدن نتیجه اولیه تست دوپینگ پل پوگبا را تایید و اعلام کرد که با کمیته ضد دوپینگ برای مراحل بعدی وضعیت پوگبا همکاری خواهد کرد.

نمونه خون اکنون برای تایید نتیجه مثبت آنالیز می‌شود و سپس پوگبا یا اشتباه را می‌پذیرد یا سعی می‌کند ثابت کند که مواد افزایش دهنده را به اشتباه مصرف کرده و یا آلودگی غیر عادی رخ داده است.

حتی اگر او از اتهام مصرف عمدی مواد تقویت‌کننده عملکرد معاف شود، بررسی آن یک روند طولانی است، زیرا خوزه لوئیس پالومینو، مدافع آتالانتا تقریباً چهار ماه محروم شد و در نهایت به دلیل مصرف کلستبول بی‌گناه شناخته شد.

فسخ قرارداد با پوگبا

باشگاه یوونتوس در حال بررسی شرایط برای فسخ قرارداد پل پوگبا، ستاره فرانسوی این تیم، است.

این ستاره فرانسوی از زمان بازگشت به یوونتوس در تابستان سال گذشته تا به حال با مشکلات بسیاری روبرو بوده و در اکثر دیدارها به دلیل مصدومیت جدی از ناحیه زانو غایب بوده است.

گاتزتا دلو اسپورت خبر داده که این اتفاق اخیر باعث عصبانیت شدید مدیران یوونتوس شده و آنها در حال برررسی شرایط هستند تا بتوانند قرارداد او را در اولین فرصت ممکن با توجه به اتفاقات پیش‌آمده فسخ کنند.

مدیران یوونتوس معتقدند که در طول مدت یک سال اخیر و با وجود مصدومیت‌های متعدد پوگبا، آنها رفتار بسیار خوبی با این بازیکن داشته‌اند اما این اتفاق به هیچ وجه برای آنها قابل تحمل و توجیه نیست.

مهاجم جدید پرسپولیس از سوئد آمد

این بازیکن سابق منچستریونایتد قرار است به زودی در تست مجدد شرکت کند و یوونتوس در انتظار پاسخ این آزمایش است تا تصمیم نهایی را در این زمینه بگیرد.

از سوی دیگر تحقیقات درباره اینکه آیا این بازیکن برای بهبود روند درمانش از ماده خاصی استفاده کرده یا حتی طرف سومی در این روند درمانی دخیل بوده در حال انجام است، اما هنوز هیچ‌چیز به صورت قطعی مشخص نیست.

توجه به قوانین فعلی در ایتالیا در صورت مثبت شدن تست دوپینگ یک ورزشکار او ممکن است به مدت دو سال از حضور در همه رقابت‌های ورزشی منع شود. البته اگر برای دادگاه ثابت شود ورزشکار عمدا برای دوپینگ اقدام کرده و مثبت شدن تست او سهوی نبوده ممکن است این محرومیت به چهار سال افزایش پیدا کند.

محرومیت دو ساله یا چهار ساله عملا به معنای پایان دوران فوتبالی پل پوگبا خواهد بود. ستاره بااستعدادی که می‌توانست به مراتب بیشتر از این در فوتبال بدرخشد اما با تصمیم‌های اشتباه حالا در آستانه پایان زودرس فوتبالش قرار دارد.

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

P