دو راهی ژاوی برای ادامه سرمربیگری در بارسلونا

دو راهی ژاوی هرناندز؛ماندن در اسپانیا یا رفتن به لیگ برتر انگلیس؟!

رسانه‌های کاتالونیایی از متوقف شدن پروژه انتخاب سرمربی جدید بارسا خبر داده‌اند. باشگاه‌های نیوکاسل و چلسی نیز به دنبال به خدمت گرفتن ژاوی هستند.!

بارسلونا از زمانی که ژاوی اعلام کرد در پایان فصل این تیم را ترک می‌کند، عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته است. این نتایج ژاوی را متقاعد نکرده است تصمیم خود را برای جدایی تغییر دهد، هیات مدیره بارسلونا در تلاش هستند یک فصل دیگر با ژاوی هرناندز ادامه دهند.

دو راهی ژاوی برای ادامه سرمربیگری در بارسلونا

دو پیشنهاد جذاب برای ژاوی

ژاوی هرناندز سرمربی بارسلونا مورد توجه برخی از تیم‌ها قرار گرفته است.

به گفته گریم بیلی، تابستان امسال تیم‌های زیادی به دنبال به خدمت گرفتن ژاوی هستند و دو باشگاه انگلیسی نیوکاسل و چلسی، پس از پشت سر گذاشتن یک فصل ضعیف، احتمالا در تابستان آینده یک سرمربی جدید استخدام خواهند کرد و ژاوی در بین گزینه‌های مد نظر آن‌ها حضور دارد.

نتایج ضعیف دو باشگاه، فشار زیادی بر روی مائوریتسیو پوچتینو و ادی هاو وارد کرده و اینجاست که ژاوی پا به میدان می‌گذارد،پ. این سرمربی به دلیل هوش تاکتیکی خود، همراه با توانایی در پرورش استعدادهای جوان، شهرت زیادی به دست آورده.

کیزا بدنبال جدایی از یوونتوس

گرام بیلی عنوان کرده بارسلونا مطمئن است می‌تواند ژاوی را متقاعد کند از تصمیم خود برای ترک باشگاه عقب نشینی کند.با این وجود هنوز هیچ چیز مشخص نیست و او در حال حاضر روی بازی‌های باشگاه تمرکز کرده و از صحبت در مورد آینده خود خودداری می‌کند.موفقیت در لیگ قهرمانان اروپا شاید باعث شود ژاوی از تصمیم خود برگردد اما وعده حمایت مالی بهتر و قدرت بیشتر در تیم‌هایی مثل نیوکاسل و چلسی می‌تواند او را برای حضور در لیگ برتر وسوسه کند.

بارسلونا تصمیم ژاوی را تغییر میدهد!؟

رسانه اسپورت کاتالونیا در گزارشی اختصاصی عنوان کرد در حال حاضر پروژه انتخاب سرمربی جدید بارسلونا متوقف شده است. بلافاصله پس از اینکه ژاوی اعلام کرد در پایان فصل از جمع آبی و اناری‌ها جدا می‌شود، دِکو و دستیارانش تلاش خود را برای یافتن گزینه مناسب جانشینی آغاز کردند تا در تابستان شلوغ پیش رو، خریدها و فروش‌های تیم در انتظار تعیین مربی جدید باقی نماند. دِکو در راستای تلاش‌های خود، لیستی از برخی مربیان که می‌توانند با بارسا همکاری کنند را فراهم کرد و از سوی دیگر روی برخی از نام‌ها برای جلوگیری از حاشیه خط قرمز کشید. اسپورت می‌گوید دِکو در حال حاضر لیستی شامل 4 نام را تهیه کرده و این اسامی می‌توانند به عنوان نامزدهای نهایی برای هدایت بارسا معرفی شوند اما گزینه‌های روی میز در انتظار یک مرحله هستند؛ تصمیم لاپورتا!.

لیگ قهرمانان سرنوشت نیمکت را مشخص میکند

به اعتقاد رسانه اسپورت، مرحله آخر کار انتخاب سرمربی جدید که همان تصمیم خوان لاپورتا است، طی هفته‌های جاری محقق نخواهد شد. وضعیت فعلی بارسا شامل حضور در مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان و رسیدن به رده دوم جدول لالیگا، بسیار بهتر از شرایط قابل تصور در آغاز سال 2024 است و می‌تواند با پایان بسیار بهتری هم همراه شود. این وضعیت باعث شده لاپورتا و تیمش نسبت به شرایط ژاوی هرناندز و تصمیمش بین دو راهی قرار بگیرند. بخشی از هیات مدیره بارسا همچنان به انتخاب سرمربی جدید فکر می‌کنند اما لاپورتا در انتظار تعیین سرنوشت پروژه‌ای است که با ژاوی هرناندز آغاز کرده. به گفته اسپورت، لاپورتا منتظر برگزاری مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان است. اگر بارسا موفق به صعود به مرحله نیمه‌نهایی شود، لاپورتا برای تغییر نظر ژاوی و ادامه همکاری با او حداقل به مدت یک فصل دیگر تلاش خواهد کرد و اگر بارسا از دور رقابت‌ها کنار برود گزینه انتخاب یک سرمربی جدید بار دیگر روی میز قرار می‌گیرد.

خرید و فروش ها در دستان دکو

تصمیم انتظار برای برگزاری مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان، انتخاب احتمالی سرمربی جدید را چند هفته به تاخیر خواهد انداخت. این موضوع باعث می‌شود برای جلوگیری از هدر رفتن وقت در تابستان شلوغ پیش رو، مدیر ورزشی بارسا حرف اصلی را در خرید و فروش‌های آینده بزند. تمدید قرارداد ژائو فلیکس و ژائو کانسلو یکی از اهداف اصلی دِکو است. در این بین برخی نام‌ها به خصوص برای تقویت میانه میدان مطرح شده‌اند. با توجه به اینکه ژاوی پیش از این نسبت به ترکیب فعلی خود رضایت نشان داده بود، دِکو با خیال راحت تغییرات لازم را انجام خواهد داد و اگر شخص دیگری جز ژاوی روی نیمکت بارسا بنشیند باید تیمی از قبل آماده شده را هدایت کند.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

P