دیبروینه در دوراهی تمدید یا خروج از منچستر

آینده مبهم دی‌بروینه؛ ستاره بلژیکی برای حضور در عربستان چراغ سبز نشان داد!

هافبک منچسترسیتی با اعلام آمادگی برای ترک اتحاد، شایعات پیرامونش را افزایش داد.

احتمالا بیشتر هواداران و کادر منچسترسیتی اعتقاد دارند حضور بازیکنی مانند کوین دی‌بروینه، می‌تواند بسیاری از بردها و جام‌ها را برای این باشگاه به ارمغان بیاورد. شاید حتی کسانی که این تیم را دنبال نمی‌کنند هم چنین اعتقادی داشته باشند و گواه چنین جمله‌ای، پویایی ترکیب سیتیزن‌ها بعد از پایان مصدومیت دی‌بروینه در نیم‌فصل دوم فصل 24-2023 است. بازیکنان بزرگ دیگر همانند سابق در تیم‌های اصلی خود از فوتبال خداحافظی نمی‌کنند و پول نقش مهمی در تصمیمات ایفا می‌کند. احتمالا در نگاه بسیاری چنین موضوعی منطقی باشد. بعد از 30 سالگی موضوعات مالی می‌تواند برای فوتبالیست‌ها بسیار مهم باشد زیرا تا این نقطه بیشتر دوران ورزشی سپری شده و به پایان خود نزدیک‌تر هستند. دی‌بروینه با 32 سال سن و کسب تمام جام‌های ممکن با منچسترسیتی، منطقی است  به چنین موضوعی فکر کند و مصاحبه اخیر بازیکن، احتمال خداحافظی با قلب تپنده سیتیزن‌ها را دارد.

دیبروینه در دوراهی تمدید یا خروج از منچستر

پول اولویت دی‌بروینه؟

کوین دی‌بروینه عضوی از ارتش سیتیزن‌ها در کسب 4 عنوان لیگ برتر به صورت پیاپی، کسب سه‌گانه لیگ برتر، لیگ قهرمانان و جام حذفی و بسیاری از عناوین کوچک و بزرگ بوده است. دور از ذهن نخواهد بود انگیزه‌های ورزشی برای او کمرنگ باشد. هافبک بلژیکی در مصاحبه با یکی از روزنامه‌های کشورش گفت: «یک سال از قراردادم با منچسترسیتی باقی مانده و بنابراین باید به اتفاقاتی که در آینده رخ خواهد داد، بیشتر فکر کنم. فرزند بزرگ من اکنون 8 ساله شده و جز انگلیس جایی را نمی‌شناسد. او همیشه از من می‌پرسد تا کی می‌توانی برای سیتی بازی کنی و این مرا به فکر فرو می‌برد.»

نزدیک به ۲۰۰ میلیارد برای رضایت نامه ی قایدی

کوین در ادامه صحبت‌هایش نسبت به آینده و پیشنهاداتش از سوی دیگر کشورها (کشورهای عربی) گفت: «در سن من باید نسبت به همه‌چیز با دید باز نگاه کرد. اکنون تنها من نیستم و خانواده‌ای دارم که باید به فکر آنها باشم. در مورد مقادیر باورنکردنی از پول صحبت می‌کنم؛ آنچه برای پایان راه می‌تواند کمک بزرگی باشد. اگر من 2 سال در آنجا بازی کنم، می‌توانم مقدار باورنکردنی پول به دست بیاورم که حتی در 15 سال گذشته نتوانستم کسب کنم! در حال حاضر مجبور نیستم به چنین چیزی بیندیشم اما در کل باید به این موضوع و معنای آن فکر کنید.»

تلاش منچسترسیتی ادامه دارد

دی‌بروینه با صحبت‌هایش پیشنهادهای ارسالی از سوی عربستان را تایید کرد. او همچنین به این موضوع اشاره کرد تنها یک سال با منچسترسیتی قرارداد دارد. سیتیزن‌ها حالا می‌دانند دی‌بروینه به رفتن فکر می‌کند و با توجه به نزدیک شدن به پایان قرارداد، شاید منطقی باشد آنها از همین لحظه فروش او را قطعی کنند زیرا اگر این اتفاق رخ ندهد در پایان فصل بعد، احتمالا یک خداحافظی با کوین دی‌بروینه باید در اتحاد شکل بگیرد و او رایگان به سوی عربستان برود.

با این حال منچسترسیتی نمی‌خواهد قبول کند ستاره را در این سن از دست بدهد. قبل از اینکه عربستان وارد معامله‌های بزرگ شود و در روزهایی که منچسترسیتی با دی‌بروینه قرارداد امضا کرد، سران آبی‌ها  قصد داشتند برای بعد از این دوره پیشنهادی 2 ساله  را روی میز قرار دهند. با این حال اکنون اوضاع تغییر کرده و گفته می‌شود منچسترسیتی تمام تلاشش را خواهد کرد تا KDB به هر قیمتی و حداقل تا 35 سالگی در اتحاد حاضر باشد. مشخص نیست آنها توانایی مقابله با عربستانی‌ها را خواهند داشت یا خیر و آیا می‌شود در تصمیم کوین دی‌بروینه تغییری ایجاد کرد یا نه اما منچسترسیتی با تمام قوا تلاش می‌کند او را در باشگاه نگه دارد. البته اگر توافقی شکل نگیرد، گزینه بعدی فروش دی‌بروینه خواهد بود و آنها هرگز راضی به جدایی رایگان او نیستند.

مقصد احتمالی؛ النصر یا الاتحاد

بعد از مصاحبه کوین دی‌بروینه درباره احتمال پیوستنش به ‏باشگاه‌های عربستانی نام دو باشگاه به عنوان گزینه‌های او مطرح ‏شد.

کوین دی‌بروینه، ستاره بلژیکی منچسترسیتی، ‏امروز مصاحبه‌ای جنجالی انجام داد که به نظر می‌رسید در آن قصد ‏دارد به عربستان سعودی سیگنال مثبت نشان بدهد.

حتی سال گذشته هم صحبت‌هایی درباره انتقال کی‌دی‌بی به لیگ ‏روشن عربستان مطرح بود ولی او در سیتی ماندگار شد. ستاره بلژیکی ‏امروز گفت وسوسه پیشنهادهای نجومی در عربستان جدی است و او ‏با دو فصل بازی در باشگاه‌های این کشور می‌تواند به اندازه پانزده ‏سال در اروپا درآمد داشته باشد. ‏

باشگاه‌های عربستانی امسال هم قصد دارند مانند پنجره نقل و انتقالات تابستانی سال گذشته اقدام به خرید بازیکنان بزرگ حاضر در فوتبال اروپا کنند و آماده هستند تا دستمزدهای هنگفتی را به آنها پیشنهاد دهند تا بتوانند این بازیکنان را برای حضور در لیگ عربستان وسوسه کنند.

بلافاصله بعد از صحبت‌های کوین دی‌بروینه نام دو باشگاه عربستانی ‏به عنوان مقصد احتمالی او مطرح شد. ابتدا ‏CBC‏ مدعی شد ‏باشگاهی که در حال حاضر در حال مذاکره با او به سر می‌برد النصر ‏است و ستاره بلژیکی همبازی کریستیانو رونالدو می‌شود. ‏

ولی بعد ادعای دیگری مطرح شد و از الاتحاد به عنوان مقصد ستاره ‏بلژیکی یاد شد. گفته شد جیمز بینگ، مدیر برنامه کوین دی‌بروینه در ‏ماه گذشته میلادی در عربستان به سر می‌برده و در حال مذاکره با ‏الاتحاد بوده است.

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

P