رسمی، شان دایش سرمربی اورتون شد

رسمی، شان دایش سرمربی اورتون شد

رسمی، شان دایش سرمربی اورتون شد

ـــ‌ـ ــــ ــــ ــــ ــــ

شان دایش، مربی 51ساله سابق برنلی، با قراردادی تا ژوئن 2025 رسما جانشین فرانک لمپارد در اورتون شد.

شان دایس
شان دایس

روز دوشنبه هفته گذشته باشگاه اورتون رسما به همکاری خود با فرانک لمپارد پایان داد،او یک سال پیش جانشین رافا بنیتس شد و توانست اورتون را در لیگ برتر حفظ کند ولی در فصل جاری اورتون نتایج ضعیفی گرفته و پس از 20 بازی با 15 امتیاز تیم نوزدهم جدول است،اورتون در هشت بازی متوالی برنده نشده و سه بازی اخیر خود را شکست خورده است،باخت 2-0 به وستهم تیر آخر بود و لمپارد بالاخره برکنار شد.

گزینه اصلی باشگاه اورتون مارسلو بیلسا بود!.

فرهاد مشیری، مالک ایرانی باشگاه اورتون روی مارسلو بیلسا نظر مثبت داشت و طبق ادعای بی بی سی و اسکای اسپورتس، مذاکراتی با این مربی آرژانتینی انجام داده بود اما در نهایت توافقات انجام نشد!.

دیلی میل در این رابطه نوشت که دلیل بیلسا برای رد پیشنهاد اورتون، وضعیت بد این تیم در جدول است و اینکه بلیسا معتقد است شرایط برای نجات تافی‌ها دشوار است!.بیلسا 68 ساله قصد دارد مربی تیمی شود که شرایط باثباتی داشته باشد و در آن از دلهره و اضطراب سقوط خبری نباشد.

بیلسا سال گذشته از هدایت لیدز برکنار شد و جسی مارش جایگزین وی شد. مارسلو بیلسا سه سال و نیم مربی لیدزیونایتد بود و توانست لیدز را پس از سال ها به لیگ برتر برگرداند،اخیرا از بیلسا به عنوان گزینه مربیگری تیم ملی مکزیک نیز نام برده شده است.

بازگشت شان دایش به لیگ برتر

شان دایش کار خود را از سال 2007 و از تیم های پایه واتفورد اغاز کرد و در نهایت سال 2011 به نیمکت تیم اصلی واتفورد دست پیدا کرد و پس از یک فصل موفق در نهایت سال 2012 هدایت برنلی را بر عهده گرفت و 10 فصل پیاپی در این تیم ماندگار شد.

شان دایش در تیم برنلی عملکرد خوبی از خود به جای گذاشت، 152 پیروزی،114 تساوی و 159 شکست دست اورد شان دایش در425 دیدار به عنوان سرمربی در برنلی بود. و در نهایت اواخر فصل گذشته، به دلیل کسب نتایج ضعیف از هدایت برنلی اخراج‌ شد و به استراحت پرداخت تا زمان و پیشنهاد مناسب برای وی فرا برسد، شان دایش قرار داد 2.5 ساله با باشگاه اورتون امضا کرده است و امیدوار است تیم را در جدول نگه دارد تا همانند دوره قبل سالها در سطح اول انگلیس مربیگری کند.

اورتون اکنون وضعیت خوبی در جدول ندارد، کسب تنها 15 امتیاز در 20 تیم نوزدهم جدول است و دایش باید این تیم را از منطقه سقوط خارج کند.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رسمی، شان دایش سرمربی اورتون شد
P