رسمی‌‌؛ روبرتو مارتینز سرمربی پرتغال شد

رسمی‌‌؛ روبرتو مارتینز سرمربی پرتغال شد

رسمی‌‌؛ روبرتو مارتینز سرمربی پرتغال شد

____ ____ ____ ____

روبرتو مارتینز، سرمربی اسپانیایی پیشین تیم ملی بلژیک هدایت تیم ملی پرتغال را تا پایان جام جهانی 2026 برعهده گرفت.

 

با پایان جام جهانی قطر، شاهد تغییر و تحولات گسترده‌ای روی نیمکت بسیاری از تیم‌های حاضر در این تورنمنت بودیم روبرتو مارتینز، سرمربی اسپانیایی تیم ملی بلژیک، بعد از حذف تیمش در مرحله گروهی جام جهانی استعفا داد و صحبت‌های زیادی مطرح بود که او به فوتبال باشگاهی بازخواهد گشت و از رده ملی فاصله خواهد گرفت اما مارتینز تمام پیشنهاد های باشگاهی خود را رد کرد تا همچنان در رده ملی به کار خود ادامه دهد.

نام مارتینز به عنوان یکی از گزینه‌های هدایت تیم ملی برزیل نیز مطرح شده بود و حتی پیشنهاداتی از چند تیم ملی دیگر هم داشت، ولی در نهایت به پیشنهاد فدراسیون فوتبال پرتغال پاسخ مثبت داد و از این پس‌ تا پایان جام جهانی 2026 سرمربی تیم ملی پرتغال خواهد بود، زیدان و مورینیو دیگر گزینه های فدراسیون پرتغال برای هدایت تیم ملی این‌ کشور بودند اما در نهایت سرمربی اسپانیایی سابق بلژیک انتخاب شد.

مارتینز جانشین فرناندو سانتوس شده است که در یورو 2016 پرتغال را به عنوان قهرمانی رساند. فرناندو سانتوس هم مثل مارتینز قربانی جام جهانی 2022 است بعد از حذف پرتغال در مرحله یک‌چهارم نهایی جام جهانی، او از سمت خود اخراج شد تا نیمکت تیم ملی پرتغال به عنوان یکی از جذاب‌ترین نیمکت‌های تیم‌های ملی بدون رییس بماند،اولین ماموریت مارتینز رساندن پرتغال به مرحله نهایی یورو 2024 آلمان است و سپس او باید پرتغال را به دور نهایی جام جهانی 2026 برساند.

پس از انتخاب مارتینز حساب توییتری فدراسیون بلژیک نوشت: یک رهبر جدید در تیم ملی پرتغال، خوش آمدی روبرتو مارتینز.

صحبت های روبرتو مارتینز:

بدون هیچ شکی رونالدو در تیم ملی می‌ماند و به ما کمک میکند،خوشحالم که به عنوان سرمربی پرتغال انتخاب شده ام، می‌خواهم با رونالدو مثل همه بازیکنانی که در جام جهانی حضور داشتند، تماس بگیرم و صحبت کنم باید نظر همه را شنید و به آن‌ها احترام گذاشت،کریستیانو برای ما بازیکنی مهم بوده و مهم خواهد ماند.

بسیار خوشحالم که اینجا هستم همه با هم در تیم ملی پرتغال برای تحقق اهدافمان تلاش خواهیم کرد،تصمیمات فوتبالی را باید با توجه به اتفاقات درون زمین گرفت اولین فهرست من با لحاظ کردن فهرست تیم در جام جهانی 2022 خواهد بود و کریستیانو هم در این فهرست است. او 19 سال است که در تیم ملی بازی می کند و شایسته این است که بنشینیم و در مورد همه‌چیز شفاف حرف بزنیم من همین فردا با رونالدو صحبت خواهم کرد او کاپیتان تیم است و برایش احترام زیادی قائلم.

باید تیمی سازمان‌یافته باشیم، حتی زمانی که توپ را در اختیار نداریم پرتغال پر از بازیکنان تکنیکی و بااستعداد است و قطعا باید نهایت استفاده را از این توانایی بالای کار با توپ ببریم. باید تیمی باشیم که به راحتی شانس گل خلق می‌کند و دوست دارم هماهنگی بالایی بین من و کادر فنی تیم‌های پایه وجود داشته باشد. باید همه متحد باشیم. از حالا برای رسیدن به اهدافمان تلاش خواهیم کرد.

من بسیار هیجان‌زده‌ام و به پروژه‌ای که قصد شروعش را دارم، ایمان دارم بازیکنان پرتغالی از بهترین‌های دنیا هستند و به همین دلیل اشتیاق زیادی برای شروع کار دارم و مطمئنم می‌توانیم به هدف‌هایی که تعیین کرده‌ایم برسیم.

 


advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رسمی‌‌؛ روبرتو مارتینز سرمربی پرتغال شد
P