رسمی امیرقلعه نویی سرمربی تیم ملی ایران شد

رسمی امیرقلعه نویی سرمربی تیم ملی ایران شد

رسمی امیرقلعه نویی سرمربی تیم ملی ایران شد

___ ___ ___ ___ ___ ___

فدراسیون فوتبال ایران، امیر قلعه‌نویی را به عنوان سرمربی جدید تیم ملی انتخاب کرد.

پس از کش و قوس‌های فراوان و پس از قطعیت جدایی کارلوس کی‌روش و در شرایطی که به نظر نگاه بخشی از مراکز تصمیم‌گیری فوتبال ایران معطوف به حضور مربی داخلی در پست سرمربیگری تیم ملی بوده است، امیر قلعه‌نویی هدایت تیم ملی فوتبال ایران را در دست خواهد گرفت.

امیر قلعه نویی پس از برگزاری مسابقه گل گهر مقابل نفت مسجدسلیمان و پیروزی چهار گله تیمش در سیرجان، از بازیکنان و هواداران تیم گل‌گهر خداحافظی کرد تا در این حرفه دوره تازه‌ای را تجربه کند و بالاخره روی نیمکتی بنشیند که همواره خودش را چهره‌ای شایسته برای آن می‌دانست.

 

بازگشت پس از 16 سال!

این دومین حضور امیر قلعه‌نویی در تیم ملی بعد از انتخاب وی برای جام ملت‌های آسیا 2007، پس از جام جهانی 2006 به شمار می‌آید و او برای دومین بار در این تورنمنت بزرگ آسیایی با تیم ملی فوتبال ایران شرکت خواهد کرد؛ در حالی که انجام مسابقات در غرب، شانس ایران را برای کسب عنوانی مناسب در این مسابقات بالا خواهد برد.

امیرقلعه نویی، در این سال‌ها از نحوه رفتنش از تیم ملی گله مند بود، او اعتقاد داشت به او فرصت کمی داده شد.

فاصله 16 ساله مردی است که پرافتخارترین سرمربی تاریخ لیگ برتر ایران با پنج عنوان قهرمانی با تیم های استقلال و سپاهان است,مردی که از 17 سالگی در هر تیمی بازی کرد و مربیگری کرد، نفر اول آن تیم در میانه میدان و روی نیمکت بود و همه راه ها به او ختم می شد.

سرمربی که در 17 باری که روی نیمکت ایران نشست در جریان بازی تنها در یک دیدار دوستانه به مکزیک باخت و با 10برد و 6 تساوی به کارش در تیم ملی پایان داد، سکان رهبری تیمی را به عهده گرفت که 47 سال است در حسرت قهرمانی جام ملتهای آسیا می سوزد.

قلعه نویی که با نسل بزرگ آن سالها درضربات پنالتی مغلوب کره جنوبی شد، حالا قرار است برگردد و با این نسل خوب و دوست داشتنی که بازیکنان بزرگی دربین آنها یافت می شود نه تنها به وعده خود در 16 سال  پیش عمل کند، بلکه فوتبال ایران را بعد از سالها ناکامی در آسیا به جایگاه رفیع آن برساند،جایگاهی که در پیشینه او در روزهای مربیگری به شدت خالی است.

فرصتی که شانزده سال پیش از او گرفتند و حالا دوباره به او داده شد،فرصتی که می تواند ژنرال فوتبال ایران را به ژنرال فوتبال آسیا تبدیل کند تا او با خاطره ای خوش و ماندگار تاریخ فوتبال خود را به یادگار بگذارد.

 

بهترین گزینه را برای تیم ملی انتخاب کردیم.

مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال پس از مراسم بهترین‌های فوتسال در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت: مراسم بهترین‌های فوتسال را معرفی کردند،این سنت خوبی است و قدیمی‌های فوتسال را جمع کردند و از این بابت خوشحالم.

او در مورد انتخاب امیر قلعه نویی گفت: ما در هر صورت از ابتدا گفتیم که نیت و گزینه‌های فدراسیون فوتبال هم داخلی است هم خارجی. ما با آقای سانچز صحبت کردیم و یک مربی قابل قبول بود و پولش را می‌توانستیم از طریق قطر بدهیم،توافق‌مان با قطر این بود ولی آقای سانچز دو اختلاف جدی با ما داشت که یکی مدت ۴ ساله قرارداد بود که ما نمی‌خواستیم و نظرمان تا پایان جام ملت‌ها بود. یکی دیگر هم بحث عدد و رقم بود. همزمان ما با آقای قلعه‌نویی هم صحبت می‌کردیم و این نبود که اگر او نشد، آقای قلعه‌نویی شود. به نظرم انتخاب خیلی خوبی است‌.

تاج در مورد اینکه قلعه‌نویی در ابتدا انصراف داده بود، بیان کرد: همه فکر می‌کردند نحوه انتخاب گزینه‌ها می‌توانست از طرف فدراسیون بهتر انجام شود. ما هم گفته بودیم دلمان نمی‌خواست کسی ناراحت شود و باید بهترین را انتخاب می‌کردیم. او یک چهره شناخته شده‌ای است و نتایج خیلی خوبی در لیگ داشته و سابقه تیم ملی دارد. ضمن احترام به بقیه عزیزان، ما فکر می‌کنیم آقای قلعه‌نویی به کمک فدراسیون، باشگاه‌ها، رسانه‌ها و بازیکنان ما را در جام ملت‌ها موفق کند.

او در مورد مبلغ قرارداد امیر قلعه نویی بیان کرد: عدد و رقم را معذورم که صحبت کنم ولی مجموع مربیان ایرانی کمتر از خارجی است‌.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رسمی امیرقلعه نویی سرمربی تیم ملی ایران شد
P