روبرتو دی زربی به عنوان سرمربی جدید

روبرتو دی زربی به عنوان سرمربی جدید

روبرتو دی زربی به عنوان سرمربی جدید

__ __ __ __ __ __ __

باشگاه برایتون روبرتو دی‌زربی به عنوان سرمربی جدید منصوب کرده است،دی‌زربی با امضای قراردادی به مدت چهارسال به برایتون پیوست.

بعد از اخراج توماس توخل از چلسی (پس از شکست مقابل دینامو زاگرب در لیگ قهرمانان اروپا) باشگاه لندنی بلافاصله مذاکرات ابتدایی خود را با باشگاه برایتون برای استخدام گراهام پاتر سرمربی موفق این فصل برایتون آغاز کرد تا گراهام پاتر راهی لندن شود و روی نیمکت آبی‌ها بنشیند، پاتر گزینه اول تاد بولی مالک امریکایی و ثروتمند چلسی بود که بلاخره با پرداخت مبلغ فسخ قرار داد این مربی نظر برایتون را جلب کرد تا این مربی راهی لندن شود.

برایتون به دونبال جانشینی پاتر بود و نام چهره‌های نام‌داری از دنیای مربی‌گری به عنوان جانشین احتمالی او مطرح می‌شد مارچلو بیلسا  و دی‌زربی دو گزینه نهایی مدیران برایتون بودند که در نهایت نیمکت مربیگری برایتون به دی‌زربی سرمربی سابق ساسولو رسید.

دی‌زربی به مدت سه سال هدایت تیم ساسولو را در ایتالیا به عهده داشت ولی در سال 2021 این تیم را ترک کرد و راهی اوکراین شد تا سرمربی شاختار دونتسک شود. اما با شروع جنگ اوکراین در ماه فوریه دی‌زربی قرارداد خود با این تیم را فسخ کرد و از آن زمان بدون تیم بود.

علاقه شدید پپ گواردیولا به دی زربی

گواردیولا یکی از هواداران پر و پا قرص او است و زمانی که دی‌زربی سرمربی ساسولو بود اعلام کرده بود گاهی در زمان آزاد محدودی که دارد دیدارهای ساسولو را تماشا می‌کند و از بازی این تیم لذت میبرد.

پپ گواردیولا در جریان یکی از وقفه‌های دیدارهای ملی پاییز سال گذشته به تِرِنتو در شمال ایتالیا سفر کرد و در جلسه‌ای به همراه کارلو آنچلوتی و آریگو ساچی، یکی از مربیانی که از آنها الهام گرفته حاضر شد. آنها می‌خواستند بدانند که آیا نظر او درباره فوتبال ایتالیا از سال‌ها پیش که برشا را به عنوان یک بازیکن ترک کرد، تغییر کرده است یا خیر آیا فوتبال در سری A پیشرفت کرده یا سبک آن مانند همیشه است؟ سرمربی منچسترسیتی گفت: شما می‌توانید ساسولو دی‌زربی را ببینید آنها این احساس را به من می‎دهند که این فوتبال در حال توسعه است.

آشنایی با سبک بازی این مربی

دی زربی
دی زربی

دی‌زربی هافبک هجومی بود. بازی برای او زمانی جذاب بود که توپ را در اختیار داشت ،نه زمانی‌که توپ در اختیار تیم حریف بود ایده او این است که اگر فوتبال بازی کردن را دوست داری، چرا باید منتظر توپ دوم، ارسال توپ سرضرب و بی‌هدف یا توپ برگشتی باشی؛ وقتی می‌توانی کار را از دفاع شروع کنی؟ در این صورت کنترل دست تو است و اگر بتوانی حریف را به سمت خودت بکشی، فضایی در پشت سرش برای حمله در اختیار داری.

روبرتو دی‌زربی‌با حفظ مالکیت توپ در دفاع رقیب را به جلو می‌کشاند و سپس از پرس آنها علیه خودشان استفاده می‌کند تا حمله را به سرانجام برساند. هرچقدر این فشار شدیدتر باشد، حرکات عمودی و پیشروی تیم های این مربی بیشتر خواهد شد.

عملکرد این مربی از شروع کار تا به امروز

دی زربی مربیگری را از فوجا ایتالیا شروع کرد،

فوجا دیدار آخر پلی آف را برابر پیزای رینو گتوزو واگذار کرد و از صعود به سری آ بازماند،سپس راهی پالرمو شد اما پالرمو پس از هفت شکست متوالی او را اخراج کرد و فرصتی به این مربی نداد و پالرمو در آن فصل به سری بی ایتالیا سقوط کرد.

دی‌زربی در سال بعد هدایت بنونتو بحران زده مارکو بارونی که در 10 بازی ابتدایی خود شکست خورده بود را بر عهده گرفت اولین امتیاز این تیم مقابل میلان با گل دقیقه 95 دروازبان خود به دست اورد و سپس با خرید شیخ دیاباته و.. موفق شد 6 پیروزی و 3 تساوی مقابل یونتوس و میلان به دست بیاورد ام موفق به نگه داشتن این تیم در سری آ ایتالیا نشد.

اوج کار روبرتو دی زربی در ساسولو بود

روبرتو دی‌زربی در دوره سه ساله هدایت ساسولو در 120 بازی با این تیم 43 برد و 36 مساوی به‌دست آورد و موفق به گرفتن امتیاز از تمام تیم های مدعی ایتالیا شد که لقب غول کش ایتالیایی را به این مربی دادند.

در اوکراین این مربی صدرنشین لیگ بود و در 30 بازی که روی نیمکت این تیم نشست موفق به کسب 20 برد شد اما به علت جنگ میان روسیه و اوکراین لیگ ناتمام ماند و این مربی ایتالیایی از شاختار جدا شد.

نام دی‌زربی به عنوان جانشین احتمالی آلگری در یوونتوس در روزهای اخیر مطرح شده بود ولی او در نهایت جانشین گراهام پاتر در برایتون شد و منتظر اخراج الگری نماند.

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

روبرتو دی زربی به عنوان سرمربی جدید
P