رویای بر باد رفته،حذف ایران در شب تلخ قطر

رویای بر باد رفته،حذف ایران در شب تلخ قطر

رویای بر باد رفته،حذف ایران در شب تلخ قطر

__ __ __ __ __

 

با یک تساوی مقابل آمریکا در آخرین بازی دور گروهی جام جهانی می‌توانستیم به مرحله یک‌هشتم نهایی صعود کنیم، اما با نمایشی کاملا متفاوت نسبت به دیدار با ولز و عملکرد دور از انتظار در نیمه اول مسابقه سه‌شنبه شب مقابل آمریکا که یک گل هم روی پاس سرجینیو دست و ضربه تمام کننده کریستین پولیشیچ دریافت کردیم، بازنده به رختکن رفتیم و در نیمه دوم هم نتوانستیم گل خورده را جبران کنیم تا مثل دیگر حضورهای ایران در جام جهانی، صعود را شاهد نباشیم.

تیم‌ملی ایران که برای سومین بار متوالی در جام جهانی حضور یافته بود، در حالی با سه امتیاز این رقابت‌ها را ترک کرد که تا آخرین لحظه برای صعود شانس داشت و با گل مساوی به ایالات متحده می‌توانست همراه انگلیس به دور بعدی جام جهانی صعود کند.

شاگردان کارلوس کی‌روش با پیروزی در مقابل ولز توانستند برای سومین بار پس از برتری برابر آمریکا (۱۹۹۸) و مراکش (۲۰۱۸) طعم پیروزی در مهمترین رویداد فوتبال ملی جهان را تجربه کردند و به واسطه همین پیروزی به صعود امیدوار شدند.

نکته مهم اینکه ایران پیش‌تر در جام جهانی ۱۹۷۸ آرژانتین و ۲۰۰۶ آلمان با دو شکست در شروع کار، حذفی زودهنگام را تجربه کرد اما این بار مسیر ۱۹۹۸ فرانسه، ۲۰۱۴ برزیل و ۲۰۱۸ مراکش را رفت و تا آخرین روز به صعود امیدوار بود و حتی بیشترین شانس صعود در تمام دوره‌ها را نیز داشت که البته به سرانجام نرسید.

ایران در دوره قبلی نیز پس از گل تساوی به پرتغال، می‌توانست با یک گل دیگر مسافر مرحله حذفی شود که تیم اتفاق رخ نداد و این تراژدی حذف تلخ برای شاگردان کی‌روش در قطر نیز تکرار شد و فاصله تا صعود تنها یک گل بود.

شاگردان کارلوس کی‌روش پس از شکست سنگین 6 بر 2 در شروع کارشان در جام جهانی مقابل انگلیس، در دومین دیدار برابر ولز فوق‌العاده ظاهر شدند و به برتری دو بر صفر رسیدند تا با توجه به دو تساوی پیاپی آمریکا، در آستانه صعود از مرحله گروهی قرار بگیرند، اما ملی‌پوشان سه امتیازی ایران در آخرین بازی با نتیجه یک بر صفر برابر آمریکا مغلوب شدند تا پایین‌تر از انگلیس با 7 امتیاز، آمریکا با 5 امتیاز، در جایگاه سوم بایستند و با باخت در گام آخر، از جام جهانی خداحافظی کنند.

صحبت های کارلوس کیروش پس از بازی

نیمه اول برای آمریکا بود و نیمه دوم برای ایران. باید در نیمه دوم گل می‌زدیم که این اتفاقا رخ نداد رویای ما کامل نشد، از حالا باید به گام بعدی با ایران فکر کرد.

نمی‌خواستیم این نتیجه را بگیریم و می‌خواستیم نتیجه دیگری بگیریم. آمریکا بازی را بهتر از ما شروع کرد و کنترل بهتری داشت. حریف از ما پرتحرک‌تر بود و چند شانس هم داشت. آنها در نیمه اول استحقاق گلزنی را داشتند اما در نیمه دوم ما بهتر شدیم.

منصفانه است که بگوییم باید در نیمه دوم گلزنی می‌کردیم و نتیجه صحیح این بازی باید مساوی می‌شد. فوتبال همین است، واقعیت همین است و برای آن‌ها (آمریکا) در دور دوم آرزوی موفقیت دارم.

 

تیم ملی امریکا در مرحله بعد به مصاف هلند صدر نشین گروه A خواهد رفت و تیم ملی انگلیس به مصاف سنگال خواهد رفت.

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رویای بر باد رفته،حذف ایران در شب تلخ قطر
P