رکورد شکنی های ارتتا روی نیمکت آرسنال

رکورد شکنی های ارتتا روی نیمکت آرسنال

رکورد شکنی های ارتتا روی نیمکت آرسنال

ــ ــ ــ ــ ــ ــ

عملکرد بی نظیر آرسنال در این فصل شادی را دوباره به شمال شهر لندن آورده،آرسنال انگلیس که سابقه 13 قهرمانی لیگ برتر انگلیس را دارد 6 سالی است که در جمع 4 تیم برتر انگلیس جایی نداشته و از آخرین حضور این تیم در لیگ قهرمانان اروپا زمان زیادی میگذرد.

اخرین حضور آرسنال در لیگ قهرمانان یکی از تلخ ترین روز های تاریخ ارسنال بود، جایی که رفت و برگشت مقابل بایرن مونیخ 10 گل دریافت کردند و بعد از اون دیگر هرگز موفق به حضور در این لیگ نشدند.

آرتتا
آرتتا

آرتتا که اخرین سال های دوران فوتبالش را زیر نظر آرسن ونگر سپری کرد و در نهایت زیرنظر همین مربی از فوتبال خداحافظی کرد حالا به عنوان سرمربی برگشته تا اولین مربی بعد از آرسن ونگر لقب بگیرد که توپچی های لندن را راهی لیگ قهرمانان میکند.

میکل آرتتا اسپانیایی در 34 سالگی از فوتبال خداحافظی کرد و کلاس های مربیگیری را آغاز کرد ارتتا کار خود را از دستیاری در کنار پپ گواردیولا آغاز کرد.

در سال 2019 آرتتا به عنوان جانشین اونای امری معرفی شد اوضاع ابتدا برای ارتتا خوب پیش نرفت اما با حمایت مدیران آرسنال از این مربی جوان باعث همدلی بیشتر در این تیم شد، و حالا آرسنال مدعی اصلی قهرمانی در لیگ برتر انگلیس است.

توپچی های لندن در اخرین دیدار خود قبل از جام جهانی به مصاف ولورهمپتون رفتند و موفق شدند با کاپیتان خود مارتین اودگارد گرگ هارا شکست دهند، آرسنال پس از پیروزی در این دیدار اختلاف امتیاز خود را با سیتی در صدر جدول به عدد 5 افزایش دهند.

آرسنال با این نتیجه موفق شد از رکوردی که پیش از این با آرسن ونگر افسانه‌ای و تیمش معروف به شکست‌ناپذیرها داشت عبور کند، تیمی که در نهایت موفق شد با 90 امتیاز (26 پیروزی و 12 تساوی) قهرمان فصل 04-2003 شود.

این مربی جوان اسپانیایی همچنین موفق شده است به بهترین مربی آرسنال در 150 بازی ابتدایی که روی نیمکت این تیم حضور داشت تبدیل شود. او از رکورد 82 پیروزی ونگر و همچنین 82 پیروزی جرج گراهام عبور کرد و حالا با 87 پیروزی در 150 بازی اول در رتبه اول قرار گرفته است.

روزنامه اسپانیایی مارکا با انتشار گزارشی اعلام کرده است که این تیم تحت هدایت آرتتا همچنین موفق شده است که در رتبه پنجم بهترین آغاز ممکن در لیگ برتر انگلیس پس از 14 هفته قرار بگیرد.

صحبت های ارتتا درباره قهرمانی

آرتتا درباره رقابت با منچسترسیتی برای کسب عنوان قهرمانی گفت:فقط کافی است به کاری که سیتی در طول شش سال گذشته انجام داده نگاه کنید. آنها بهترین مربی دنیا را دارند و بهترین تیم دنیا هستند و در تمامی رقابت‌ها از ثبات خوبی برخوردار بوده‌اند. ما احترام بسیاری برای آنها قائل هستیم. در حال پیشرفت به عنوان یک تیم هستیم و هر بازی بهتر می‌شویم. این ماراتنی بسیار طولانی است اما کار را خوب شروع کرده‌ایم.

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رکورد شکنی های ارتتا روی نیمکت آرسنال
P