ریکاردو ساپینتو بدنبال ستاره آبی ها

ریکاردو ساپینتو بدنبال ستاره آبی ها

ریکاردو ساپینتو بدنبال ستاره آبی ها

ــ‌ـــ‌ــ‌ــ‌ــ

رسانه قبرسی در خبر جدیدی نوشته است که استقلال برای حفظ یامگا کار سختی دارد چرا که ساپینتو و مدیربرنامه‌های کوین، قصد دارند او را به قبرس ببرند.

این وب سایت قبرسی در خبر قبلی خود به علاقه سرمربی پرتغالی جهت همکاری دوباره با کوین یامگا پرداخته بود. ساپینتو در تیمش فقط یامگا و سیلوا را به عنوان بازیکن خارجی در اختیار داشته،و یکی از آنها را برای حضور در تیم جدید می‌خواهد؛ ساپینتو تماس تلفنی خود را یامگا ستاره ابی پوشان شروع کرده است و استقلال کار سختی برای حفظ ستاره فرانسوی دارد.

ریکاردو ساپینتو برای تجربه چالش‌های جدید، از استقلال جدا شد. آپوئل مطمئناً می‌تواند او را به اوج بازگرداند، زیرا در ایران نسبت به سایر کشورهای دنیا سخت است که پیشرفت یک حرفه‌ای را دنبال کنند.

اقدامات این مربی در تیم موفقیت آمیز بود، با این حال بازیکنان خارجی استقلال که تجربه بازی در لیگ پرتغال را داشتند، چقدر به او کمک کردند؟ تیمی که در لیگ برتر خلیج فارس به مقام سوم دست یافت و ساپینتو در انتخاب‌هایش فعال بود و بازیکنانی باکیفیتی را ارائه کرد.

ساپینتو بودجه چندانی طی حضور در استقلال در اختیار نداشت. رافائل سیلوا (مدافع وسط) و کوین یامگا به عنوان مدافع و هافبک راست، تنها بازیکنان خارجی حاضر در فهرست او بودند. اولی سابقه حضور در بوآویشتا را دارد و به شدت اخبار زیادی پیرامون حضور دومی در آپوئل شنیده می‌شود. بقیه بازیکنان استقلال، استعدادهای بومی بودند که توسط کادر فنی پرورش یافته‌اند.

 

آمار و ارقام یامگا

کوین یامگا با تجربه حضور در دپورتیوو آوس، وایله و کیه‌وو ورونا، مشخصا فشار و سختی کار را می‌داند، زیرا تمام این تیم‌ها در طول مسابقات، خواسته‌هایی از این بازیکن داشته‌اند. انجام 21 بازی در لیگای پرتغال برای جلب توجه ساپینتو کافی بود، همانطور که با آبی‌ها، تیم سابقش، در 58 بازی به میدان رفت.

او در باشگاه استقلال آمارهای بسیار خوبی ارائه کرد، یامگا در استقلال موفق به ثبت 17 گل شده است و یکی از بهتربن خارجی های تاریخ این باشگاه لقب گرفته است.به همین دلیل آبی‌ها سعی می‌کنند او را در تیم نگه دارند، اما ایرانی‌ها کار آسانی ندارند، چون مربی سابقش و همچنین ایجنت کوین با او تماس گرفته‌اند تا با پوشیدن لباس زرد و آبی به میدان برود.

یامگا در سال گذشته در 26 مسابقه 7 گل به ثمر رسانده، در حالی که دو فضل پیش زیر نظر فرهاد مجیدی 10 گل زده بود.

استقلال در زمان مدیریت آجورلو با این بازیکن قرارداد سه ساله منعقد کرده است و یک سال دیگر با استقلال قرارداد دارد.

 

تاکید نکونام؛ یامگا باید بماند

جواد نکونام علاقه‌مند به همکاری با کوین یامگا و رافائل سیلوا، دو بازیکن خارجی استقلال، است.

دو بازیکن خارجی استقلال در دو فصل گذشته نقش مهمی در موفقیت‌های این تیم داشته‌اند. یامگا از ابتدای لیگ بیست و یکم و سیلوا در نیم فصل همان لیگ به استقلال اضافه شد و در سال اول با این تیم قهرمان لیگ شدند.

یامگا پارسال نیز در ترکیب استقلال خوش درخشیدند و عملکرد خوبی داشتند.

درباره یامگا گفته می‌شد که این بازیکن فرانسوی با پیشنهاد رسمی باشگاه آپوئل قبرس مواجه شده اما برای این منظور او باید رضایت مسئولان استقلال را بگیرد. یامگا مبلغ 520 هزار دلار برای فصل سوم همکاری (لیگ بیست و سوم) با استقلال قرارداد دارد و با توجه به تاکید جواد نکونام بر حفظ او بعید است که مدیران باشگاه به خاطر این دستمزد قید همکاری با یامگا را بزنند.

یامگا هم اکنون در کشور فرانسه مشغول استراحت است، اما با توجه به درخواست جواد نکونام باید در روزهای آینده به تهران برگردند و در تمرینات استقلال شرکت کند.

در بحث مالی نیز پرداختی باشگاه استقلال به کوین ارتپر یامگا به گونه‌ای بوده که آن‌ها حق فسخ یک طرفه قرارداد خودرا ندارد و همه موضوعات درباره فصل آینده شان با هماهنگی باشگاه استقلال باید صورت بگیرد.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ریکاردو ساپینتو بدنبال ستاره آبی ها
P