ریکاردو ساپینتو کیست ، معرفی تیم های بدون سرمربی ایران!

ریکاردو ساپینتو کیست ، معرفی تیم های بدون سرمربی ایران!

ریکاردو ساپینتو کیست ، معرفی تیم های بدون سرمربی ایران!

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

لیگ ایران قطعا یکی از عجیب ترین لیگهای دنیاست که می توان در آن تیم هایی پیدا کرد که بدون نظر سرمربی می توانند اقدام به جذب بازیکن کنند و یا بر سر مبالغی بسیار ناچیز می توانند سرمربی موفق خود را برکنار کنند و سپس با سراسیمگی مربی بدون شناخت از لیگ ایران را با مبالغ حتی بیشتر از سرمربی قبلی جذب تیم کنند.

در این مقاله قصد داریم تا به معرفی تیم های بدون سرمربی لیگ و همچنین معرفی ریکاردو ساپینتو ، سرمربی موردنظر پرتغالی استقلالی ها بیاندازیم.

قطعا مهمترین رکنی که در هر باشگاهی برای رسیدن به آن باید رعایت شود پیروی کردن از نظم و ثبات است ، اما متاسفانه در باشگاه های ایرانی این مورد به سختی پیدا می شود ،به عنوان مثال تیم قهرمان لیگ برتر یعنی استقلال که بعد از حدوداً یک دهه توانست به مقام قهرمانی لیگ برسد.

به راحتی آب خوردن اجازه داد تا سرمربی جوان و موفق این تیم از جمع آنها جدا شود و به لیگ امارات برود و بعد از آن بدون اینکه عجله ای داشته باشد با تا بدینجای کار که حدودا ۳ هفته از پایان رقابت ها میگذرد نتوانسته است سرمربی جدید خود را معرفی کند که این مورد می تواند به ضرر استقلالی ها تمام شود.

علاوه بر استقلال تیم هایی مانند سپاهان ، تراکتور ، نساجی و هوادار و … نیز از این وضعیت رنج می برند ، اما باید اشاره کنیم که تراکتور بالاخره توانست با بردیف مربی صاحب نام ترکمنستانی به توافق برسد تا هم به عنوان سرمربی و هم مدیر فنی این تیم باشد که با توجه به سابقه تراکتوری ها در مورد عوض کردن پیاپی کادر فنی پس از آمدن زنوزی نمیتوان حدس زد که قرارداد سه ساله بردیف چقدر دوام خواهد آورد.

با تمام این اوصاف اگر بخواهیم تمام تیم های بدون سرمربی لیگ برتر را بصورت خلاصه و لیست وار بیان کنیم به تیم های زیر برمیخوریم.

۱_استقلال ۲_سپاهان ۳_نساجی ۴_هوادار

که از تیم های بالا ظاهرا فقط تکلیف سرمربی گری نساجی به طور قطع معلوم شده است و این تیم با حمید مطهری دستیار یحیی گلمحمدی به توافق نهایی رسیده است تا هدایت این تیم را بر عهده بگیرد.

گزینه جدید استقلال ریکاردو ساپینتو؛

ریکاردو ساپینتو گزینه جدید استقلال
ریکاردو ساپینتو گزینه جدید استقلال

استقلال که به از رفتن مجیدی به دنبال نام های زیادی رفته بود و در بین این نام ها اسامی مانند : آندرا استراماچونی،جواد نکونام،شنول گونش،رضا عنایتی،رحمتی و ارطغرول ساغلام مربی پیشین تراکتور به چشم میخورد هفته گذشته بود که اعلام کرد با الکس نوری مربی دو رگه ایرانی-آلمانی به توافق نهایی رسیده است.

مسئولان استقلالی طوری این مسئله را بیان کردند که تقریبا همه مطمئن شده بودند که الکس نوری را بالاخره در ایران خواهند دید،اما الکس نوری بازهم نتوانست همانند بارهای قبل به ایران بیاید و اعلام کرد که با مسئولان استقلالی نتوانسته است بر سر مسائل مالی به توافق برسد.

بعد از هواداران استقلال با تجمع در جلوی دفتر باشگاه نسبت به مسائل موجود در این رابطه اعتراض کردند تا اینکه آجرلو خبر لز توافق نهایی با ریکاردو ساپینتو مربی پرتغالی را داد اما بهتر است نگاهی به سابقه مربیگری این مرد پرتغالی که هیچ شناختی با لیگ ایران ندارد بیاندازیم.

در ابتدا بهتر است بدانید که این سرمربی جوان در کشورهایی مانند : پرتغال ، بلژیک ، برزیل ،لهستان ، یونان و عربستان سابقه مربیگری دارد ، اما داستان سرمربیگری ساپینتو مصادف با پایان تلخ دوران بازیگری این مرد پرتغال به عنوان یک بازیکن بود چرا که او زمانی که در رئال سوسئداد توپ میزد دچار مصدومیت بسیار شدیدی شد و این مصدومیت او را به مدت یک سال تمام از مستطیل سبز دور کرد و پس از بازگشت فروغ گذشته اش را نداشت و با توجه به مصدومیت دوباره او این مربی تصمیم به فراگرفتن و دریافت مدرک مربی گری در یوفا افتاد.

جالب است بدانید که ساپینتو دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته مارکتینگ و مدیریت ورزشی را است و همین موضوع نشان دهنده با دانش بودن این مربی جوان است.

ساپینتو که در ابتدا به عنوان یکی از اعضای هیئت مدیره باشگاه مورد علاقه خود یعنی لیسبون شروع به فعالیت کرده بود بر عصر علاقه ای که به مستطیل سبز داشت عنوان کرد که کارهای ریاستی ، مورد علاقه او نیست و سپس با قبول هدایت رده های پایه لیسبون به دنیای مربی گری ورود کرد.

شاید بهتر باشد که بدانید این مربی علاقه زیادی به ژوزه مورینیو دارد و چند باری بر حسب همین علاقه شدید توانسته است بر سر تمرین های مورینیو حاضر شده و به نت برداری و یادگیری تاکتیک های این مربی پرتغالی بپردازد.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ریکاردو ساپینتو کیست ، معرفی تیم های بدون سرمربی ایران!
P