زور سامورایی ها به کروات ها نرسید

زور سامورایی ها به کروات ها نرسید

زور سامورایی ها به کروات ها نرسید

ــ ــ ــ ــ ــ ــ

در ادامه مرحله یک هشتم نهایی‌ جام جهانی 2022 قطر، عصر امروز تیم‌های ژاپن و کرواسی از ساعت 18:30 به وقت تهران در استادیوم الجنوب مقابل هم صف آرایی کردند و در نهایت در ضربات پنالتی کروات ها جواز حضور در مرحله بعد را دریافت کردند.

درحالیکه ژاپنی‌ها ابتدا با گل مائدا در نیمه اول از کرواسی پیش افتاده بودند در نیمه دوم نوبت به ایوان پریشیچ، ستاره کهنه‌کار کرواسی رسید تا کار را به تساوی بکشاند.

این ششمین گل پریشیچ در تاریخ جام‌های جهانی بود. او در رقابت‌های یورو هم چهار گل برای تیم ملی کشورش به ثمر رسانده است. در نتیجه تعداد کل گل‌های او برای کرواسی در رقابت‌های بزرگ امشب به عدد 10 رسید و از داوور شوکر پیشی گرفت.

در نهایت تلاش دو تیم در 90 دقیقه بی نتیجه ماند و برای اولین بار یک بازی در جام جهانی 2022 به وقت اضافی کشیده شد. در طول 30 دقیقه وقت اضافی نیز اگرچه تیم ملی کرواسی تیم برتر میدان بود، اما آنها نتوانستند دروازه گوندا را برای بار دوم باز کنند و بازی به ضربات پنالتی کشید.

در ضربات پنالتی دومینیک لیواکوویچ دروازبان 27 ساله باشگاه دیناموزاگرب در نقش یک منجی برای زلاتکو دالیچ ظاهر شد و با مهار سه ضربه پنالتی بازیکنان ژاپن، یک تنه تیمش را به مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی برد.

 

صحبت های زلاتکو دالیچ پس از بازی

به بچه ها تبریک می گویم، بازی خوبی انجام دادیم رقابت سختی را پشت سر گذاشتیم، این یک نتیجه عالی است در کل مسابقه جنگیدیم و در نهایت پاداش آن را هم دریافت کردیم.

دالیچ در مورد این که آیا این بازی او را یاد چهار سال پیش و جام جهانی روسیه انداخت یا خیر گفت: “بله من را یاد آن جام جهانی انداخت چرا که آن جا هم چنین تجربه ای داشتیم. حریف خیلی درگیرانه بازی کرد و بعد از دو سه حمله دروازه ما باز شد با این حال در ادامه توانستیم خودمان را جمع و جور کنیم آن ها فکر می کردند ما را به راحتی شکست خواهند داد، همانطور که با بنرهای خود این را نشان داده بودند اما هرگز کرواسی را دست کم نگیرید، بیایید تا آخر بجنگیم بچه ها تا آخر ایمان خود را نشان دادند.

 

صحبت های موریاسو پس از پایان بازی

بازیکنان ژاپن ذهنیتی داشتند که از هیچکس نباید ترسید آنها مطمئن بودند که در هر سطحی می‌توانند با هر تیم و هر ستاره‌ای از موضع برابر رقابت کنند، بازیکنان ما آینده ژاپن را به دنیا نشان دادند شروع عصری جدید.

ما هم آلمان را بردیم و هم اسپانیا را، دو تیمی که قهرمان دنیا شده بودند اگر ذهنیت‌مان همین باشد و به جای در جا زدن دائما به فکر پیشرفت باشیم آینده ما مسلما روشن خواهد بود.

اگر فوتبال ژاپن به همین شکل ادامه بدهد شک ندارم که در آینده تیم ملی ما از این سد هم عبور خواهد کرد.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

زور سامورایی ها به کروات ها نرسید
P