ساویچ در عربستان

ساویچ در عربستان

رسمی؛ میلینکوویچ ساویچ ستاره صربستانی لاتزیو به الهلال پیوست

ساویچ در عربستان – با اعلام رسمی باشگاه الهلال، سرگی میلینکوویچ ساویچ به این تیم عربستانی پیوست.

یک انتقال بزرگ دیگر به عربستان، باعث شگفتی علاقه مندان به فوتبال شده است. پس از جذب بازیکنان برجسته ای نظیر رونالدو، بنزما، کانته، بروزوویچ، کولیبالی، مندی و… حالا یکی از بهترین هافبک های چند سال اخیر سری آ نیز قرار است راهی خاورمیانه شود.

ساویچ در عربستان بازی خواهد کرد

ستاره صربستانی لاتزیو که در همین پنجره نقل و انتقالاتی پیشنهاداتی از اینتر و یوونتوس داشت، ترجیح داد تا برای کسب درآمد بیشتر، راهی عربستان شود و پیراهن الهلال را بر تن کند. انتقالی که 40 میلیون یورو برای بیانکوچلستی نیز آورده مالی در پی داشت.

آمار و ارقام

ساویچ که سال 2015 از خنک بلژیک راهی لاتزیو شد، در این مدت 341 بار برای لاتزیو به میدان رفت که حاصل آن 69 گل و 59 پاس گل بوده است. او در پست هافبک دفاعی بازی می‌کند و در تمام این سال‌ها، یکی از بهترین‌های سری آ ایتالیا بوده و حتی در سال 2018، پیشنهاد سنگین 140 میلیون یورویی از سوی میلان دریافت کرده بود.
قرارداد این بازیکن با الهلال برای مدت سه سال امضا شده و این بازیکن به ازای هر فصل، 20 میلیون یورو و در مجموع 60 میلیون یورو از تیم عربستانی دستمزد دریافت خواهد کرد که این رقم چندین برابر حقوق او در لاتزیو است.
بدین ترتیب الهلال برای جذب این بازیکن، بیش از 100 میلیون یورو هزینه کرده است. رقمی بیشتر از 5400 میلیارد تومان تنها برای یک هافبک دفاعی به نام سرگی میلینکوویچ ساویچ!

هایجک الهلال از یوونتوس

ساویچ که پیش از این به یوونتوس نزدیک شده بود و توافقات نیز انجام شده بود،با پیشنهاد نجومی الهلال تصمیم خود را تغییر داد و به صورت رسمی به الهلال پیوست.
پس از جدایی گوستاوو کوئیار از الهلال و انتقال به الشباب، مدیران باشگاه سعودی به دنبال پر کردن جای خالی هافبک کلمبیایی بودند و در این زمینه موفق شدند با ساویچ که در سال های اخیر از جمله بهترین بازیکنان سری آ بوده، به توافق برسند.
ساویچ فقط یک سال دیگر با لاتزیو قرارداد داشت و تیم های اینتر و یوونتوس در این تابستان تلاش می کردند تا ستاره صربستانی را به خدمت بگیرند اما پیشنهاد خوب الهلال به عقاب ها و همچنین دستمزد بالا به این بازیکن، باعث شد تا او مسیر حضور در عربستان را در پیش بگیرد.

انتقاد شدید اسطوره المانی

میروسلاو کلوزه، مهاجم سابق لاتزیو و آلمان، از تصمیم سرگی میلینکوویچ ساویچ برای انتقال به الهلال عربستان انتقاد کرد.
مهاجم سابق لاتزیو و آلمان، در گفتگویی با کوریره دلو اسپورت اظهار داشت: من حدود 20 دقیقه از یک بازی لیگ عربستان را دیدم و نمی‌توانم بگویم که بازی‌ها در چه سطح سطحی قرار دارند؛ اما عجیب است که بازیکنان زیادی حتی از ایتالیا به آنجا می‌روند.

جدایی محبی

فکر می‌کنم اگر بازیکنی مثل بنزما و رونالدو در پایان دوران حرفه‌ای خود باشد، یک گزینه مناسب برای انتقال به لیگ عربستان محسوب می‌شود اما شرایط میلینکوویچ متفاوت بود.
از نظر من سن میلینکوویچ برای این انتقال مناسب نبود و او می‌توانست در انگلیس یا اسپانیا بهتر ظاهر شود؛ اما به هر حال این تصمیم او است و باید قبول کنیم.
وی در پاسخ به این‌که آیا باشگاه‌های عربی در دوران بازیگری‌اش برای جذب او تلاش کرده بودند، گفت: نه؛ اما در پایان دوران حرفه‌ای‌ام می‌توانستم به چین بروم که به این پیشنهاد پاسخ منفی دادم.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ساویچ در عربستان
P