ستاره جوان فولاد با قرار دادی بلند مدت به السد قطر پیوست

ستاره جوان فولاد با قرار دادی بلند مدت به السد قطر پیوست

ستاره جوان فولاد با قرار دادی بلند مدت به السد قطر پیوست

___ ___ ___ ___ ___ ___

محمدامین حزباوی، مدافع ملی‌پوش ایرانی، با عقد قراردادی پنج ساله به السد پیوست.

 

با اعلام رسمی باشگاه السد، محمد امین حزباوی مدافع فصل گذشته فولاد، با عقد قراردادی پنج ساله به این تیم پیوست تا جدیدترین ایرانی لیگ ستارگان قطر لقب بگیرد.

ستاره جوان فولاد که از ابتدای لیگ بیست و دوم به مرور در ترکیب قرمزهای اهواز جا افتاد و در مقطع حضور این تیم در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا به بهترین فرم ممکن رسید، پس از تداوم نمایش‌های درخشان، مورد توجه تیم‌های متعددی قرار گرفت و همان‌طور که علیرضا منصوریان، سرمربی فولاد نیز اشاره کرده بود، به دلیل شرایط سنی ایده‌آل، قابل پیش‌بینی بود که به زودی لژیونر شود.

مدافع ملی‌پوش فوتبال ایران که امروز در نشریه الوطن قطر نیز به حضور قریب‌الوقوعش در السد اشاره شده بود، حالا در شرایطی به این باشگاه بزرگ قطری می‌پیوندد که مرتضی پورعلی‌گنجی، آخرین لژیونر ایرانی شاغل در این تیم نیز هم‌پستی او بوده است.

حزباوی جوان در حالی فوتبال خود را در قطر دنبال خواهد کرد که شجاع خلیل‌زاده و محمدحسین کنعانی‌زادگان نیز به عنوان دو مدافع وسط در کنار مهرداد محمدی، ایرانی‌های لیگ ستارگان را تشکیل می‌دهند و حالا او با حضور در قهرمان دو دوره آسیا، تجربه بازی در پرافتخارترین باشگاه فوتبال قطر را به دست خواهد آورد.

گفتنی است حزباوی پس از امیر قلعه‌نویی، ابراهیم قاسمپور، مجید نامجو مطلق، حمید درخشان، علی دایی، افشین پیروانی، کریم باقری، حسین کعبی و مرتضی پورعلی‌گنجی، دهمین بازیکن ایرانی تاریخ باشگاه السد خواهد بود.

 

گران ترین ترانسفر تاریخ خوزستان

مدافع فولاد خوزستان لقب جوانترین و گرانترین بازیکن ترانسفر شده تاریخ فوتبال خوزستان را به خود گرفت.

اولین چراغ نقل و انتقالات تابستانی فوتبال ایران در شهر دوحه روشن شد و محمد امین حزباوی در یک انتقال جذاب به السد پیوست.

درخشش فوق العاده محمدامین حزباوی در مسابقات جوانان آسیا، لیگ برتر ایران و لیگ قهرمانان آسیا باعث سرازیر شدن پیشنهادات زیادی به باشگاه فولاد خوزستان شد و مدیران باشگاه فولاد توانستند از بین مشتریان حزباوی بیشترین مبلغ را برای تیم سرخ پوش اهوازی درآمدزایی کنند.

محمدامین حزباوی بازیکنی برخاسته از دل محله محروم هادی آباد در منطقه فوتبالخیز کوت عبدالله اهواز است که ده سال پیش وارد آکادمی فولاد خوزستان شد و پس از سالها تلاش به لیست دعوت شدگان تیم ملی ایران راه یافت.

مبلغ فروش این بازیکن توسط باشگاه فولاد خوزستان به السد قطر باعث شد تا محمدامین حزباوی تبدیل به گرانترین ترانسفر تاریخ فوتبال خوزستان شود. حزباوی علاوه بر اینگه گرانترین ترانسفر فوتبال خوزستان شد، در تاریخ فوتبال ایران هم از نظر قیمت فروش در رده سوم جای گرفته است.

البته غیر از مبلغ بالایی که السد بابت رضایتنامه حزباوی به فولاد می‌دهد، فولادی‌ها توانستند مبلغ دیگری هم به عنوان حق رشد بازیکن برای فولاد درآمدزایی کنند و علاوه بر آن بندی در قرارداد حزباوی با السد گنجاندند که اگر این بازیکن از السد به تیم دیگری فروخته شود، بخش قابل توجهی از آن ترانسفر هم به فولاد خوزستان برسد. یعنی فولاد خوزستان در 3 بخش (فروش، حق رشد، ترانسفر بعدی) از یک بازیکن جوان درآمدزایی می‌کند و این اتفاق در فوتبال ایران بی‌سابقه است.

در فضایی که باشگاههای ایرانی فقط هزینه می‌کنند، مدیران باشگاه فولاد خوزستان توانستتد درآمدزایی و ارزآوری قابل توجهی انجام دهند که در نوع خود استثنایی بوده است.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ستاره جوان فولاد با قرار دادی بلند مدت به السد قطر پیوست
P