ستاره سابق رم به آتالانتا پیوست

رسمی؛ نیکولو زانیولو به آتالانتا پیوست،ستاره سابق گرگ ها توسط گاسپرینی شکار شد!

باشگاه آتالانتا اعلام کرد نیوکولو زانیولو را از گالاتاسرای به صورت ‏قرضی با بند خرید دائمی در پایان فصل به خدمت گرفته است. ‏

نیکولو زانیولو ستاره 24ساله ایتالیایی، فصل ‏گذشته را به صورت قرضی در استون‌ویلا سپری کرد و در لیگ برتر به ‏میدان رفت ولی او در روزهای گذشته به باشگاهش گالاتاسرای ‏برگشت و متوجه شد که گالا قصد ندارد فصل آینده هم او را در ‏ترکیب خود داشته باشد. آتالانتا از چند هفته پیش در حال مذاکره با گالاتاسرای بود تا زانیولو را ‏به خدمت بگیرد. این باشگاه ایتالیایی سرانجام اعلام کرد ‏که زانیولو به صورت قرضی به این باشگاه پیوسته است.‏

ستاره سابق رم به آتالانتا پیوست

وقتی اولین فصل درخشش پدیده سال‌های قبل فوتبال ایتالیا را دیدیم، تصور می‌کردیم قرار است با یک اسطوره وفادار دیگر در این باشگاه روبه‌رو شویم. نیکولو زانیولو اما مسیری متفاوت با اسطوره‌های وفادار در پیش گرفت. اضافه شدن درد مصدومیت در مهم‌ترین روزها، او را از بازی در تیم ملی هم دور کرده. زانیولو آن بازیکن سابق و آن پدیده آتزوری نیست اما تصمیم جدیدی در دوران حرفه‌ای این بازیکن رقم خورده که ایتالیایی‌ها را به احیا شدنش امیدوار می‌کند. زانیولو با قراردادی قرضی به آتالانتا پیوست و شاگرد گاسپرینی شد.

جزئیات انتقال

باشگاه گالاتاسرای به طور رسمی اعلام کرد بازیکن سابقش با قراردادی قرضی به ارزشی بیشتر از 6 میلیون یورو به طور قرضی به آتالانتا پیوسته. زانیولو بندی را در این انتقال قرضی می‌بیند که می‌تواند او را به بازیکن دائمی آتالانتا نیز تبدیل کند. بند دائمی شدن انتقال زانیولو اجباری است و در صورت بازی کردن او در تعداد مشخصی بازی با مبلغ 15.5 میلیون یورو فعال می‌شود. به این ترتیب باید بازگشت او به ایتالیا و ماندنی شدنش در سرزمین مادری را سرنوشت سال‌های پیش روی این بازیکن بدانیم. انتقال دائمی زانیولو 2 میلیون پاداش هم برای گالاتاسرای به همراه خواهد داشت.

کارنامه زانیولو

زانیولو فوتبالش را در آکادمی سالرنیتانا آغاز کرد و در تابستان 2017 به ‏اینتر پیوست. او در تیم زیر 19سال اینتر درخشید و یک سال بعد راهی ‏رم شد. او در دوران ژوزه مورینیو در رم مورد غضب واقع شده و به ‏صورت قرضی به گالاتاسرای پیوست. ‏

آینده نامشخص کپا در رئال مادرید

این مهاجم 25 ساله تا کنون 94 بازی در سری آ (13 گل زده و 10 پاس ‏گل)، 25 بازی در لیگ برتر (2 گل زده)، 10 بازی در سوپرلیگ ترکیه (5 ‏گل زده)، 8 بازی در چمپیونزلیگ (2 گل زده)، 10 بازی در لیگ اروپا (3 ‏گل و 4 پاس گل) و 22 بازی در لیگ کنفرانس (7 گل زده) انجام داده ‏است. او در تیم ملی بزرگسالان ایتالیا هم 19 بازی انجام داده و 2 گل ‏به ثمر رسانده است.

او خیال می‌کرد با جدایی از رم به افق‌های جدیدی دست پیدا می‌کند و ستاره دنیای خودش خواهد بود. با این حال جدایی از جالوروسی، زانیولو را تبدیل به بازیکنی معمولی کرد. حتی تلاش اونای امری و تدبیر این سرمربی هم نتوانست در استون‌ویلا ظرفیت‌های این بازیکن را بیدار کند. او نه در گالاتاسرای و نه در استون‌ویلا سایه‌ای از پدیده‌ نداشت. 25 بازی و 2 گل زده برای او در فصل گذشته لیگ برتر انگلیس به خوبی نشان می‌دهد در لیگ برتر انگلیس به جز یک یار تعویضی معمولی نبود.  این روند او را از لیست اسپالتی هم دور کرد و بازی در یورو 2024 را از دسترس زانیولو دور نگه داشت. باید اعتراف کنیم مصدومیت طولانی در اولین ماه‌های درخشش و تبدیل شدن به پدیده فوتبال ایتالیا در افت این ستاره بی‌تاثیر نبوده اما باز هم تصمیم جدایی از رم و پیوستن به گالاتاسرای در افت سطح کیفی این بازیکن تاثیرگذار بوده و زانیولو را از مسیرش دور کرد.

عملکرد ضعیف خارج از ایتالیا

زانیولو تصور می‌کرد با جدایی از رم به افق‌های جدیدی دست پیدا می‌کند و ستاره دنیای خودش خواهد بود. با این حال جدایی از جالوروسی، زانیولو را تبدیل به بازیکنی معمولی کرد. حتی تلاش اونای امری و تدبیر این سرمربی هم نتوانست در استون‌ویلا ظرفیت‌های این بازیکن را بیدار کند. او نه در گالاتاسرای و نه در استون‌ویلا سایه‌ای از پدیده‌ نداشت. 25 بازی و 2 گل زده برای او در فصل گذشته لیگ برتر انگلیس به خوبی نشان می‌دهد در لیگ برتر انگلیس به جز یک یار تعویضی معمولی نبود.  این روند او را از لیست اسپالتی هم دور کرد و بازی در یورو 2024 را از دسترس زانیولو دور نگه داشت. باید اعتراف کنیم مصدومیت طولانی در اولین ماه‌های درخشش و تبدیل شدن به پدیده فوتبال ایتالیا در افت این ستاره بی‌تاثیر نبوده اما باز هم تصمیم جدایی از رم و پیوستن به گالاتاسرای در افت سطح کیفی این بازیکن تاثیرگذار بوده و زانیولو را از مسیرش دور کرد.

تیم گاسپرینی برای هر بازیکنی یک فرصت به شمار می‌رود. مرد با سابقه ایتالیایی راه و رسم بازی گرفتن از مهره‌هایش را به خوبی بلد است و بسیاری از بازیکنان با پیوستن به ترکیب او به اوج خودشان می‌رسند. با این وجود شاید خود زانیولو هم می‌داند برای ثابت شدن و فرصت پیدا کردن در ترکیب آتالانتا باید به رقابت بپردازد. او رقبایی مثل کوپماینرز و دکتلار را پیش رویش می‌بیند؛ بازیکنانی که پیش از این اعتماد سرمربی تیم را جلب کرده‌اند و موضع بهتری نسبت به یک ستاره تازه‌وارد دارند. زانیولو این بار احتمالا با آخرین فرصت بزرگش برای بازگشت به دوران اوج روبه‌رو شده. در صورت ناکامی در آتالانتا، مشتری بعدی احتمالا از خاورمیانه باشد و شاید با پیشرفت فوتبال در لیگ عربستان، مشتریان خاورمیانه‌ای هم به او اقبالی نشان ندهند. این آخرین قمار نیکولو زانیولو برای جبران سال‌های از دست رفته است. او باید در این مقطع از دوران حرفه‌ای، بهترین خودش باشد و نمایی از آن پدیده سال‌های قبل را به نمایش بگذارد. تیم ملی ایتالیا  به شدت مستعد پذیرفتن بازیکنان آماده دیگری است که می‌توانند جای بازیکنان فعلی را پر کنند. بازی در آتالانتا، بهره بردن از آموزه‌های گاسپرینی و بازگشت به دوران اوج می‌تواند مسیری برای مطرح شدن دوباره این نام در فوتبال ایتالیا باشد؛ اگر این بار قدر خودش را بیشتر بداند و ضمن عبور از مصدومیت‌های متعدد، بهترین نمایش خودش را هم ارائه کند.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

P