ستاره های سرباز لیگ برتر

بحران جدید برای تیم های مدعی؛ شش بازیکن در مسیر سربازی. ملوان پر ستاره ترین ورژن خود در لیگ!

چند ستاره گران‌قیمت فوتبال ایران با چالش بزرگی به اسم خدمت سربازی مواجه شده اند و به زودی باید فوتبال خود را در انزلی ادامه دهند!.

چندی پیش قانون استفاده از سابقه ملی برای به تعویق انداختن خدمت سربازی از سوی ستاد کل نیروهای مسلح تغییر کرده و این امتیاز از ملی‌پوشان فوتبال ایران سلب می‌شود.

طبق قوانین پیشین، ملی‌پوشان فوتبال ایران که شرایط اعزام به خدمت سربازی را داشتند، درصورت دعوت به فهرست تیم ملی از یک دوره تعویقی برای خدمت سربازی بهره‌مند می‌شدند اما این قانون در پی چالش‌های به وجودآمده در سال‌های گذشته دچار تغییر شده و حالا منابع انسانی نیروهای مسلح اقدام به لغو این قانون کرده و اسفندماه امسال ملی‌پوشانی که از این امتیاز استفاده می‌کنند، آخرین دوره این تعویق را پشت سر خواهند گذاشت.

اما در این بین نگرانی‌ها درباره سرنوشت بازیکنانی که با به تعویق انداختن خدمت سربازی از معافیت تحصیلی نیز استفاده نکرده‌اند، به گوش می‌رسد. تعدادی از این بازیکنان که در لیگ فوتبال ایران در تیم‌های شاخص مشغول به کار هستند، شاید مجبور باشند همین نیم فصل، باشگاه خود را تغییر داده و به یک تیم نظامی ملحق شوند که این می‌تواند یک ضربه بزرگ به دوران حرفه‌ای آنها و البته باشگاه‌شان باشد. در حال حاضر تیم‌های ملوان در سطح اول فوتبال ایران و فجرسپاسی در لیگ دسته اول پذیرای بازیکنان سرباز هستند.

ستاره های سرباز لیگ برتر

ستاره های سرباز

پیام نیازمند (دروازه‌بان تیم سپاهان)، ابوالفضل جلالی ( مدافع چپ استقلال)، رضا ميرزایی (هافبک مصدوم استقلال)، میلاد سرلک (هافبک پرسپولیس)، محمد عمری (وینگر پرسپولیس)، امید نپرافکت (هافبک ملی‌پوش سپاهان)

به‌جز این چهره‌ها، بازیکنانی مثل علیرضا جهانبخش و سردار آزمون، دو لژیونر شاخص فوتبال ایران هم از معافیت‌های موقت استفاده می‌کنند و سامان قدوس، بازیکن تیم برنتفورد نیز با توجه به داشتن پاسپورت دوم از قانون سه بار ورود به ایران استفاده می‌کند. همچنین پیام نیازمند هم ظاهرا با استفاده از قانون کفالت، مسئله سربازی خود را حل خواهد کرد.

از جمله شاخص‌ترین چهره‌های لیستی هستند که در انتظار نگاه ویژه ستاد کل نیروهای مسلح هستند. در حال حاضر وزارت ورزش با ارسال نامه‌ای به منابع انسانی نیروهای مسلح برای دریافت مجوز موقت این چهره‌ها تا پایان خرداد مکاتبه کرده و در انتظار پاسخ است.

اگر این درخواست مورد موافقت قرار نگیرد، این بازیکنان تا اسفند می‌توانند در خدمت تیم خود باشند و پس از آن باید خود را برای انتقال به یک تیم نظامی آماده کنند و از آن‌جایی که بازه نقل و انتقالاتی در آن زمان بسته شده، چالش تازه‌ای در مسیر فوتبالی آنها خواهد بود؛ بنابراین در صورت عدم تعیین تکلیف شاید آنها نیم فصل به یک تیم نظامی بروند.

ملوان کهکشانی در نیم فصل دوم؟

رایزنی‌ مدیران ملوان آغاز شده و مذاکرات در جریان است؛ ملوان در آینده نزدیک پرستاره‌ترین تیم ایران خواهد شد.

اگرچه بازیکنان و ایجنت‌های آنها در تلاش هستند تا هرطور شده مجوز بازی را جور کنند اما به نظر می‌رسد سازمان نظام وظیفه عزم خود را جزم کرده تا قانون را در مورد همه بازیکنان مشمول خدمت سربازی جاری کند و حداکثر تا پایان فصل مجوز صادر خواهد شد.

نکته جالب این است که در سطح اول فوتبال ایران، ملوان تنها تیمی است که با مالکیت نظامی، می‌تواند بازیکنان سرباز را به خدمت بگیرد. پیش از این تراکتور، ملوان و فجرسپاسی به عنوان سه تیم نظامی مشتریان اصلی بازیکنان سرباز را تشکیل می‌دادند که در این بین تراکتور گزینه نخست برای بازیکنان ستاره بود و سایرین هم کم و بیش راهی تیم‌های دیگر می‌شدند.

اگرچه شاید هیچ بازیکنی از پرسپولیس، استقلال، سپاهان و تراکتور دوست نداشته باشد به این سادگی قید قرارداد چندین میلیاردی را بزند و برای خدمت سربازی راهی ملوان شود اما شنیده‌ها حاکی از آن است که چند ستاره با تماس و پیام، آمادگی خود را برای انتقال به ملوان جهت گذراندن خدمت سربازی اعلام کرده‌اند.

هم‌اکنون چند نام در مورد بازیکنان سرباز مطرح می‌شود: میلاد سرلک، محمد عمری، امید نورافکن، پیام نیازمند، محمد خدابنده‌لو، ابوالفضل جلالی، رضا میرزایی، نیما انتظاری و… .

علاوه بر این نفرات نام‌های دیگری هم هستند که آمادگی خود را برای خدمت سربازی اعلام کردند و باوجود رایزنی‌ها، مهدی تارتار همه چیز را به بعد از بازی آلومینیوم موکول کرده تا با پایان نیم فصل در مورد اسکواد تیمش برای نیم فصل دوم تصمیم بگیرد، هرچند که به نظر ستاره‌های اصلی در پایان فصل در دسترس خواهند بود.

ملوان البته از نظر بنیه مالی شاید قابل قیاس با چهار مدعی اصلی نباشد اما به هر حال الزام برای خدمت سربازی و جذب احتمالی چهار ستاره، باعث شده تا این تیم چشم انداز یک تیم پرستاره نظیر تراکتور در بدو ورود به لیگ برتر را برای خود متصور شود، مسیری که قوی سپید را به جمع مدعیان خواهد بُرد.

هم اکنون به نظر می‌رسد این تیم در پست دروازه‌بان، مدافع مرکزی، هافبک تهاجمی و شاید حتی مهاجم نیاز به جذب بازیکن داشته باشد و مذاکره با بازیکنان سرباز شاید معادله نقل و انتقالات این تیم را حل و فصل کند. اما شاید در پایان فصل سبد خرید ملوان بزرگتر هم بشود.

از سوی دیگر اگر ملوان چند سال متوالی بتواند با ادامه این روند و با کمک گیری از قانون سربازی، روند رو به رشد خود را ادامه دهد، در آن صورت پذیرای بازیکنان لژیونری که با دوری از فوتبال اروپا لاجرم مجبور به بازگشت به لیگ ایران می‌شوند نیز باشد که در این صورت ملوان را به قطب جدید فوتبال ایران تبدیل می‌کند.

البته اساسی‌ترین نکته در مورد تیم مهدی تارتار که امید زیادی را در انزلی به وجود آورده، زیرساخت ضعیف باشگاهی و شهری است. آنها از زمین تمرینی نامطلوب و استادیوم کوچک و چمن بی‌کیفیتی استفاده می‌کنند که به هیچ وجه نمی‌تواند پاسخ‌گوی یک تیم در سطح بالای فوتبال ایران باشد و شاید همین موضوع ترمز ملوان را بکشد.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

P