سرانجام پرونده لوکادیا

پیروزی پرسپولیس خارج از مستطیل سبز؛ یورگن لوکادیا در پرونده شکایت سرخپوشان محکوم شد

دادگاه فیفا حکم پرونده یورگن لوکادیا را به سود پرسپولیس صادر کرد: 325 هزار دلار جریمه و متعاقب آن شش ماه محرومیت!

باشگاه پرسپولیس موفق شد با اقدام حقوقی یورگن لوکادیا را در دادگاه فیفا محکوم کند و حالا این بازیکن ملزم به پرداخت بیش از 300 هزار دلار به پرسپولیس خواهد بود.

سرانجام پرونده لوکادیا

یورگن لوکادیا که فصل گذشته به صورت ناگهانی اردوی سرخپوشان را ترک کرد، با شکایت پرسپولیس مواجه شد و در عین حال از این باشگاه به فیفا شکایت کرد اما در نهایت پرونده کمیته انضباطی فدراسیون جهانی فوتبال باعث شد تا حکم نهایی به سود سرخپوشان صادر شود.

نکته مهم اینکه پرسپولیس حالا توانسته تضمین جالبی هم برای پرداخت این پول بگیرد و در صورتی که لوکادیا نتواند رقم بدهی را پرداخت کند، باشگاه کانگژو و خود این بازیکن دچار محرومیتی سنگین خواهند شد و حتی ممکن است حکم سنگین‌تری هم به دست این بازیکن و باشگاهش برسد.

فسخ غیر قانونی بلای جان لوکادیا

یورگن لوکادیا مهاجم شناخته شده هلندی، فصل گذشته در ابتدای فصل عملکرد قابل قبولی در پرسپولیس داشت اما ناگهان ایران را ترک کرده و قرارداد خود را با این باشگاه فسخ کرد. باشگاه پرسپولیس در همان روزها در واکنش به ترک ایران توسط لوکادیا اعلام کرده بود: یورگن لوکادیا در حالی در تمرینات این تیم حضور ندارد که باشگاه تعهدات مالی خود نسبت به این بازیکن را تمام و کمال انجام داده و از این ناحیه مشکلی وجود ندارد.

پرسپولیسی‌ها بعد از جدایی ناگهانی لوکادیا، تصمیم گرفتند از او شکایت کنند تا بتواند باعث محرومیت این مهاجم زهردار شوند. سایت باشگاه پرسپولیس بعد از چند ماهی که از جدایی لوکادیا و پیوستن او به تیمی در چین می‌گذرد، امروز خبر داد که این مهاجم هلندی در پرونده شکایت این باشگاه از او محروم شده است.

در خبری که سایت باشگاه پرسپولیس منتشر کرده، آمده است: با تلاش‌های باشگاه پرسپولیس و دفاعیات مطرح شده، سرانجام کمیته حل اختلاف فیفا رأی پرونده شکایت پرسپولیس از یورگن لوکادیا را صادر کرد. براین اساس پرسپولیس برنده این پرونده شد و بازیکن هلندی و باشگاه چینی به‌صورت تضامنی محکوم به پرداخت غرامت به باشگاه پرسپولیس شدند.

این یکی از بزرگترین و مهم‌ترین بردهای حقوقی تاریخ باشگاه بعد از محکومیت النصر در دادگاه فیفا و CAS است که بار مالی نیز بر دوش یورگن لوکادیا خواهد بود که می‌تواند بخشی از بدهی سرخپوشان را تامین کند.

شاید بسیاری انتظار داشتند که پرسپولیس در این پرونده محکوم شود اما تیم امور بین الملل قرمزها این پیروزی بزرگ را رقم زد که جای تحسین بسیاری خواهد داشت.

حکم پرونده صادر شده است

در بند یک حکم آمده است که بخشی از شکایت باشگاه به‌عنوان خواهان پذیرفته شده است.

در بند دو تصریح شده است که یورگن لوکادیا محکوم و ملزم به پرداخت 324 هزار(17 میلیارد) و 200 دلار به‌عنوان جریمه نقض قرارداد بدون دلیل موجه است که این مبلغ باید به حساب باشگاه واریز شود.

در بند سه نیز آمده است که خوانده دو یعنی باشگاه چینی کانگژو که لوکادیا هم‌اکنون در آن توپ می‌زند به‌صورت تضامنی، نسبت به پرداخت این مبلغ به باشگاه پرسپولیس، مسئولیت دارد.

همچنین در بند چهار عنوان شده است که باشگاه پرسپولیس نمی‌تواند نسبت به خوانده‌ها، خواسته و شکایت دیگری را در ارتباط با موضوع پرونده مطرح نماید.

در بند پنج تصریح شده است؛ مطابق بند 24 از آیین‌نامه تعیین وضعیت بازیکنان فیفا مبلغ مذکور باید ظرف 45 روز به حساب اعلامی از سوی باشگاه پرسپولیس، واریز شود و در غیر این‌صورت عواقب زیر را برای خوانده‌ها در پی خواهد داشت.

1- خوانده یک (لوکادیا) به مدت شش ماه و تا زمان پرداخت مبلغ از فعالیت‌های فوتبالی محروم خواهد بود.

2- خوانده 2 (باشگاه کانگژو) که به‌صورت تضامنی در پرداخت این مبلغ مسئولیت دارد به مدت سه پنجره نقل‌وانتقالاتی پیوسته و تا زمان واریز مبلغ مذکور محروم خواهد بود.

3- در پایان این مدت شش ماه و سه پنجره نقل‌وانتقالاتی، چنانکه مبلغ به حساب باشگاه پرسپولیس واریز نشده باشد، پرونده برای اخذ تصمیم و تنبیهات بیشتر به کمیته انضباطی فدراسیون جهانی فوتبال ارجاع داده خواهد شد.

تقدیر از امیرعلی حسینی

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس از مدیر امور بین‌الملل باشگاه به دلیل موفقیت در پرونده یورگن لوکادیا و احقاق حق پرسپولیس، تشکر و قدردانی کرد.

رضا درویش مدیر عامل باشگاه پرسپولیس تهران از امیرعلی حسینی به جهت موفقیت باشگاه در پرونده شکایت از یورگن لوکادیا تقدیر و تشکر نمود.

این پرونده با حکم فیفا به سود پرسپولیس پایان یافت. یورگن لوکادیا محکوم به پرداخت مبلغی شد که باشگاه چینی هم به صورت تضامنی در قبال واریز آن به حساب باشگاه مسئولیت دارد.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

P