سرخ ها در راه جذب برزیلی ها برای فصل آینده

سرخ ها در راه جذب برزیلی ها برای فصل آینده

سرخ ها در راه جذب برزیلی ها برای فصل آینده

__ __ __ __ __ __

نگرانی های سرخ پوشان ادامه دارد/توافق نهایی پرسپولیس با یک مهاجم/ دستیار خارجی یحیی هم در راه است!

با توجه به شرایط و امکانات کشور ترکیه، بسیاری از تیم‌های لیگ برتری برای انجام اردوی پیش‌فصل خود ترغیب شدند تا در ترکیه، اردوی آماده‌سازی خود را برگزار کنند. استقلال، سپاهان، فولاد، تراکتوراز جمله تیم‌هایی بودند که طی روزهای گذشته به ترکیه رفتند تا بتوانند با بهره‌گیری از امکانات مجموعه ورزشی‌های این کشور اردوی پیش‌فصل خود را دنبال نمایند.

 

سرخ پوشان پايتخت، نایب قهرمان فصل گذشته لیگ برتر هم قرار بود به ترکیه سفر کند، اما مشکلات مالی و عدم توانایی در هماهنگی برای پرواز چارتر باعث شد تا اردوی شاگردان گل‌محمدی لغو شده و آن‌ها در تهران روند آماده‌سازی خود برای حضور در لیگ بیست‌ودوم را دنبال کنند.

منتفی شدن اردوی خارجی پس از مذاکره با کمپ کایسری اسپور، آخرین پرده از اتفاقات اخیر باشگاه پرسپولیس بود که باعث شد تا هواداران خشمگین پرسپولیس انتقادات خود را به شکلی علنی نسبت به مدیریت این باشگاه ابراز کنند.

 

ساعتی بعد از اوج گرفتن انتقادات محمد محمدی، معاون ورزشی باشگاه پرسپولیس در دفاع از عملکرد باشگاه اظهاراتی را انجام داد و البته وعده خرید مهاجم جدید را به هواداران این تیم داد.

 

باشگاه پرسپولیس که در سالهای اخیر همیشه برای جذب مهاجم خارجی با مشکلاتی مواجه بوده و نتوانسته اهداف موردنظر را جذب کند، در این پنجره نیز چالش دشواری را برای خرید مهاجم داشت.

 

یحیی گل‌محمدی بعد از ناکامی مدیران پرسپولیس در جذب گزینه‌های داخلی مدنظرش، نام چند بازیکن خارجی از جمله گادوین منشا و کاسیانو دیاس را در اختیار مدیران قرار داد که مذاکرات با منشا به دلیل عدم توافق مالی نیمه‌تمام ماند  و مس رفسنجان موفق شد نظر مهاجم نیجریایی و آقای گل لیگ برتر را برای تمدید قرارداد جلب کند و او را در تیم نگه دارد.

 

 

پرسپولیس بیش از یک ماه است که به دنبال به خدمت گرفتن کاسیانو مهاجم برزیلی است. این در حالی است که او هفته گذشته در تمرینات تیمش مصدوم شد و امکان دارد در صورت پرسپولیسی شدن و به دلیل دوران نقاهت مصدومیت پیش آمده، احتمالا 2،3 هفته اول لیگ برتر را از دست خواهد داد و در صورتی که حضورش در جمع سرخ‌پوشان قطعی شود احتمالا از هفته سوم یا چهارم باید منتظر او در پیراهن سرخ پرسپولیس باشیم.

 

نکته مهم دیگر در مورد این بازیکن که انتقالش را غیرممکن میسازد، این مهاجم  که در لیگ برزیل مشغول به بازی است، سه میلیون یورو برای انتقال؛ هزینه روی دست باشگاه پرسپولیس می‌گذارد.

 

با این حال یحیی گل‌محمدی نسبت به جذب این آقای گل سابق لیگ یک پرتغال تاکید دارد و حالا باشگاه پرسپولیس دوباره توانسته در مذاکره با این بازیکن پیش روی مثبت داشته باشد.

 

موضوع دیگری که سرخ پوشان پایتخت با آن درگیر بودند، با جدایی حمید مطهری از کادرفنی پرسپولیس، مسئولان این باشگاه به دنبال آوردن یک مربی خارجی به تهران و اضافه شدن او به کادر یحیی گل‌محمدی بودند. در این راه مذاکرات و حتی توافقاتی با برخی از گزینه‌ها هم صورت گرفت اما در نهایت کار به عقد قرارداد رسمی از سوی دو طرف نرسید.

 

یکی از این گزینه‌ها اسپانیایی بود که تمام توافقات لازم با او انجام شد و این مربی در آستانه حضور در تهران بود. حتی این مربی اسپانیایی پیش قرارداد خود را هم به صورت اینترنتی امضا کرد ولی ناگهان یحیی گل محمدی از جذب این مربی پشیمان شد و به مدیران باشگاه پرسپولیس اعلام کرد که به  سراغ گزینه دیگری بروند.

 

یکی دیگر از گزینه‌های مدنظر یحیی گل محمدی و باشگاه پرسپولیس یک مربی انگلیسی بود. مذاکرات با این مربی طی چند روز انجام و توافقات لازم هم انجام شد. با این حال در لحظه آخر خود این مربی انگلیسی با عذرخواهی از پرسپولیسی‌ها از آمدن به ایران پشیمان شد و اعلام کرد نمی‌تواند با پرسپولیس همکاری کند.

 

حالا اما به نظر می‌رسد زمینه حضور اوسمار ویرا مربی 47 ساله برزیلی در پرسپولیس فراهم شده و به احتمال فراوان این مربی به زودی و در روزهای آینده راهی تهران خواهد شد تا به صورت رسمی کار خود را در این تیم آغاز کند.

این مربی از سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۱ در باشگاه اینترناسیونال برزیل مدتی به عنوان دستیار و مدتی هم به عنوان سرمربی موقت فعالیت کرده است. او پیش از این در تیم‌های جوانان اینترناسیونال و فلومیننزه کار کرده است.

او که از  سال ۲۰۱۰ کارش را شروع کرده، در تیم‌های کورنتیانس و گوآرانی به عنوان دستیار و سرمربی کار کرده است.

 

در صورتی که این مربی به جمع سرخ ها اضافه شود او سومین برزیلی حاضر در تیم پرسپولیس خواهد بود.

پیش از این نیز « وسلی ننکا » بازیکن پیشین فلامینگوی برزیل که سابقه مربیگری در تیم‌هایی چون سانتوس برزیل و تیم ملی قطر را دارد با عقد قراردادی یک ساله به پرسپولیس پیوسته‌ بود تا عهده دار مربیگری و آماده سازی دروازه بان های سرخپوشان باشد.

 

 

 

 

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سرخ ها در راه جذب برزیلی ها برای فصل آینده
P