سرمربی اسپانیایی نساجی وارد ایران شد

سرمربی اسپانیایی نساجی وارد ایران شد

سرمربی اسپانیایی نساجی وارد ایران شد

____ ____ ____ ____ ____

 

کارلوس هرناندس با اعلام رسمی باشگاه به عنوان سرمربی جدید نساجی مازندران انتخاب و معرفی شد.

 

شب گذشته خبر توافق بر سر جدایی،مدیران باشگاه و حمید مطهری منتشر شد و پس از آن نیز رضا حدادیان در مصاحبه‌ای اعلام کرد که یک مربی اسپانیایی به زودی به ایران سفر خواهد کرد و هدایت نساجی مازندران را در 5 هفته باقی‌مانده برعهده خواهد گرفت.

در شرایطی که نام و کارنامه سرمربی جوان جدید نساجی مازندران از پیش مشخص شده بود، روابط عمومی باشگاه نساجی مازندران با انتشار خبری به شرح زیر این موضوع را رسمی کرده است:

کارلوس هرناندس طی قراردادی تا پایان فصل آینده به‌عنوان سرمربی جدید باشگاه نساجی مازندران منصوب شد. هرناندز ۳۸ ساله، اهل اسپانیا بوده و سابقه سرمربی‌گری و مربی‌گری در تیم‌های آسیایی همچون العربی، الشباب، الاهلی و الهلال عربستان را در کارنامه دارد.

کارلوس هرناندز باید خیلی زود در تمرینات نساجی مازندران حاضر شد تا تیمش را آماده مصاف برابر آلومینیوم اراک در ورزشگاه وطنی قائمشهر کند.

 

مربی جوان و‌ کارنامه خوب در عربستان

کارلوس هرناندز اینارخوس که سابقه هدایت الشباب را در کارنامه دارد، برای نجات نساجی از وضعیت کنونی به این تیم پیوست.

حضور روی نیمکت الشباب و هدایت این تیم در 19 بازی لیگ عربستان، نقطه عطف کارنامه این سرمربی جوان و 38 ساله است. جایی که او در آخرین هفته‌ها کم آورد و اگر شکست سنگین برابر الهلال نبود، شاید او می‌توانست دست به شگفتی بزند و الشباب را به عنوان قهرمانی برساند.

از شایان ذکرترین نکات در کارنامه هرناندز، کار با ستاره‌های مطرحی است که در الشباب زیر نظر او کار می‌کردند. قطعا اور بانگا، بازیکن سابق والنسیا، سویا و اینتر میلان، بزرگترین آنهاست که از سال 2020 برای الشباب توپ می‌زند.

اودیون ایگالو، ستاره کنونی الهلال و آقای گل حال حاضر لیگ عربستان نیز دیگر نام مهمی است که زیر نظر سرمربی جدید نساجی مشغول فعالیت بود. ایگالو در نیم فصل دوم 2021 – 2020 از منچستر یونایتد به الشباب پیوست و دقیقا تمام بازی‌های خود در این تیم را زیر نظر کارلوس هرناندز انجام داد.

ایگالو در آن فصل 13 بار برای الشباب به میدان رفت که حاصل آن 9 گل و سه پاس گل بود. همین درخشش زیر نظر کارلوس هرناندز باعث شد الهلال در فصل بعد، این بازیکن نیجریه‌ای را به خدمت بگیرد و او نیز در این 2 فصل اخیر، طی 48 بازی، موفق به زدن 40 گل برای الهلال شده و می‌توان گفت که سرمربی نساجی باعث احیای بازیکن نیمکت‌نشین منچستر یونایتد بوده است.

 

صحبت های هرناندس

سرمربی اسپانیایی نساجی در اولین مصاحبه خود در ایران، قاطعانه و محکم درباره تیم جدیدش صحبت کرد.

سرمربی اسپانیایی جدید نساجی که کار خود را از امروز به جای حمید مطهری آغاز کرد، در اولین مصاحبه‌اش بسیار قاطعانه و محکم مقابل خبرنگاران حاضر شد و طوری صحبت کرد که ثابت کند با مطالعه به ایران و باشگاه مازندران آمده است.

در خاورمیانه و کشورهای عربی کار کرده‌ام و تقریبا تمام فوتبال آسیا را می‌شناسم و می‌دانم فوتبال ایران، فوتبال خوبی است.

سرمربی نساجی در مورد مقایسه نساجی با تیم‌های عربی گفت: بازیکنان ایرانی فیزیکی‌تر هستند و ذهن‌شان برای فوتبال آماده‌تر است. ایرانی‌ها فوتبالیست‌های حرفه‌ای هستند که از خودشان مراقبت می‌کنند و حرفه‌ای کار می‌کنند. داستان بلند و بزرگی در مورد فوتبال ایران داریم. بازیکنان زیادی از ایران در اروپا بازی می‌کنند. بازیکنان ایرانی خیلی بیشتر از بازیکنان عربی در اروپا حضور دارند.

من ۸ سال کار حرفه‌ای کرده‌ام. ۴ سال در خاورمیانه بوده‌ام و در ۵ تیم مربیگری کرده‌ام. در تیم‌های عربی کار کرده‌ام که تیم‌های خوبی بوده‌اند و مطمئنم که می‌توانیم راه خوبی را در پیش بگیریم و اطمینان و اعتماد به نفس داریم که تیم خیلی خوبی خواهیم داشت.

هرناندس در مورد اینکه فوتبال هجومی را دوست دارد یا دفاعی گفت: می‌خواهم برنده شوم. مهم برنده شدن است. باید تلاش بیشتری کنیم و اعتماد به نفس داشته باشد و برنده شویم و راه را برای بردن هموار می‌کنیم تا بهترین کارمان را نشان بدهیم.

 

اخراج حمید مطهری در اولین تجربه خود!

سودای سرمربیگری در لیگ برتر فوتبال ایران به قیمت یک جدایی زودهنگام برای حمید مطهری تمام شد.

روز گذشته مدیران تیم فوتبال نساجی قائمشهر بعد از یک جلسه طولانی با حمید مطهری، سرمربی جوان‌شان در نهایت تصمیم به قطع همکاری با وی گرفتند. آن هم در شرایطی که نساجی فصل گذشته لیگ را دقیقا در همین پله (دوازدهم) و با 33 امتیاز (9 امتیاز بیشتر از آنچه که تا پایان هفته بیست و پنجم اندوخته‌اند و البته می‌توانند به میزان آن اضافه کنند) به پایان برد.

بعد از نتایج خیره کننده نیم فصل اول و کسب رتبه پنجمی، تقریبا غیرقابل‌باور بود که نساج‌ها بعد از اتمام نیم فصل و در شرایطی که با امید زیاد وارد مسابقات شده بودند، هفته به هفته عقب رفتند و بعد از کسب تنها 4 امتیاز در 10 بازی مجبور به تغییر سرمربی خود شدند، آن هم در شرایطی که تغییر گزینه مطلوبی برای مالک باشگاه که علاقه خاصی به حمید مطهری داشت نبود.

آنها یازده هفته است که بدون برد پیش می‌روند و اگر شما سرمربی تیمی باشید که طرفدار مختصری هم داشته باشد (البته می‌توان به طرفداران نساجی عنوان انبوه را هم اهدا کرد)، این نتیجه به سختی قابل تحمل خواهد بود، حتی اگر سرمربی در سایه اعتماد کامل کارش را شروع کرده و ادامه داده باشد.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سرمربی اسپانیایی نساجی وارد ایران شد
P