سرمربی جدید الاتحاد معرفی شد

رسمی؛مارسلو گایاردو به عنوان سرمربی جدید الاتحاد عربستان معرفی شد

پس از کش و قوس فراوان، مارسلو گایاردو سرمربی پر افتخار ارژانتینی به عنوان سرمربی جدید الاتحاد انتخاب شد.

مارسلو گایاردو ملی پوش سابق تیم ملی آرژانتین به عنوان سرمربی جدید الاتحاد انتخاب شد تا به عنوان جانشین نونو اسپریتو سانتو، روی نیمکت مدافع عنوان قهرمانی لیگ حرفه‌ای عربستان بنشیند. تیمی که قرار است در جام جهانی باشگاه‌ها به عنوان نماینده میزبان، در این مسابقات شرکت کند.

پس از شکست الاتحاد برابر نیروی هوایی عراق، مدیران باشگاه تصمیم گرفتند تا نونو سانتو پرتغالی را از کار برکنار کنند و در این مدت با گزینه‌های مختلفی از جمله لوپتگی نیز به مذاکره پرداختند ولی در نهایت با مارسلو گایاردو به توافق رسیدند و این سرمربی قرار است هدایت تیم شهر جده را برعهده بگیرد.

گایاردو در شرایطی جانشین نونو سانتو شده که الاتحاد در پنج دیدار اخیر خود فقط در یک مسابقه موفق به کسب پیروزی شده است. آنها حریف سپاهان در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا به شمار می‌روند.

سرمربی جدید الاتحاد معرفی شد

اولین بازی سرمربی جدید الاتحاد مقابل الاتفاق و استیون جرارد خواهد بود و همچنین در لیگ قهرمانان آسیا نیز برابر آلمالیق ازبکستان قرار خواهد گرفت و باید شکست خود مقابل نیروی هوایی عراق را جبران کند.

کارنامه مارسلو گایاردو

گایاردو فوتبال خود با ریورپلاته و موناکو آغاز کرد و همچنین در 44 بازی ملی با آرژانتین، 13 گل به ثمر رساند. او که سابقه بازی در پاری‌سن‌ژرمن را نیز دارد، در سال 2011 و در شرایطی که در ناسیونال اروگوئه حضور داشت، از فوتبال خداحافظی کرد و به مدت یک فصل هدایت این تیم را بر عهده گرفت و آن را به عنوان قهرمانی لیگ رساند.

گایاردو کار مربیگری را در سال 2011 و در ناسیونال اروگوئه آغاز کرد و با این تیم نیز قهرمان شد، بازیکن سابق دی سی یونایتد آمریکا در سال 2014 به ریورپلاته بازگشت و به موفق‌ترین مربی تاریخ ریورپلاته تبدیل شد. او 13 عنوان قهرمانی از جمله قهرمانی لیگ در سال 2021، جام کوپا لیبرتادورس در سال‌های 2015 و 2018، سه قهرمانی جام آرژانتین و سه قهرمانی سوپرکاپ کنفدراسیون آمریکای جنوبی را کسب کرد.

گایاردو در پایان سال گذشته پس از هشت سال و نیم و پیروزی در 232 مسابقه از 424 مسابقه با ریورپلاته، به میل خود این تیم را ترک کرد.

قرارداد گایاردو تا سال 2025 است ولی قابلیت تمدید تا 2 سال دیگر را نیز دارد. گفته می‌شود که او سالانه 18 میلیون یورو از الاتحاد دستمزد دریافت می‌کند که رقم شگفت انگیزی برای این سرمربی 47 ساله محسوب می‌شود و این سرمربی به سومین مربی گران قیمت جهان تبدیل خواهد شد!.

این مربی 47 ساله در ابتدای سال جاری در جام فصل ریاض، مربیگری ستاره‌های الهلال و النصر را مقابل پاری‌سن‌ژرمن بر عهده داشت و حالا دوباره به عربستان بازخواهد گشت.

صحبت های گایاردو

این تصمیمی بود که با بررسی مسائل شخصی گرفتم دلیل این تصمیم این است که الاتحاد چیزهای زیادی برای توسعه دارد و آن‌ها من را به یک پروژه بزرگ متقاعد کردند. این افق‌هایی را برای من باز می‌کند و همچنین متفاوت است. این همان چیزی بود که در زمانی که آرزوی بازگشت به کار را داشتم، تشویقم کرد و بنابراین این چالش را پذیرفتم،این یک ماجراجویی کامل برای من و دستیارانم است.

این تصمیمی بود که با بررسی مسائل شخصی گرفتم. دلیل این تصمیم این است که الاتحاد چیزهای زیادی برای توسعه دارد و آن‌ها من را به یک پروژه بزرگ متقاعد کردند. این افق‌هایی را برای من باز می‌کند و همچنین متفاوت است. این همان چیزی بود که در زمانی که آرزوی بازگشت به کار را داشتم، تشویقم کرد و بنابراین این چالش را پذیرفتم. این یک ماجراجویی کامل برای من و دستیارانم است.

این تصمیم ذهن من را باز می‌کند،من این را به عنوان چیزی متفاوت می‌بینم، به من انگیزه می‌دهد و واقعا نمی‌توانم صبر کنم تا به سر کار برگردم.

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

P