سرمربی جدید ایتالیا

سرمربی جدید ایتالیا

رسمی؛ اسپالتی به عنوان سرمربی جدید تیم ملی ایتالیا معرفی شد

سرمربی جدید ایتالیا – با اعلام رسمی فدراسیون فوتبال ایتالیا، لوچانو اسپالتی به عنوان سرمربی جدید تیم ملی این کشور معرفی شد.

لوچانو اسپالتی، سرمربی فصل گذشته ناپولی، که با این تیم قهرمان سری آ شده بود، رسما به عنوان سرمربی جدید تیم ملی ایتالیا معرفی شد. او جانشین روبرتو مانچینی است که چند روز پیش از سمت خود کناره‌گیری کرده بود.

با اینکه اورلیو دی‌لورنتیس، رئیس باشگاه ناپولی، به فدراسیون ایتالیا گفته بود برای صدور رضایت اسپالتی 3 میلیون یورو می‌خواهد، اما دو طرف در نهایت به توافق رسیدند و فدراسیون بدون پرداخت مبلغی به ناپولی موفق شد قراردادی رسمی تا سال 2026 با اسپالتی امضا کند.

بر اساس اعلام فدراسیون ایتالیا اسپالتی از روز 1 سپتامبر دوره کاری‌اش به عنوان سرمربی ایتالیا را آغاز می‌کند. او قراردادی 3 ساله دارد که تا جام جهانی 2026 ادامه خواهد داشت.

کمتر از یک سال تا برگزاری یورو 2024 در خاک آلمان باقی مانده و ایتالیا به عنوان مدافع عنوان قهرمانی بعد از تجربه سخت ناکامی در صعود به مرحله گروهی جام جهانی 2022 قطر، رویاهای بزرگی برای این رقابت‌ها در سر خواهد داشت.

صحبت های رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا

فدراسیون فوتبال ایتالیا اعلام می‌کند با سرمربی اهل توسکانی به توافق رسیده و او از اول سپتامبر این مسئولیت را به عهده خواهد داشت. معارفه رسمی در شهر کوورچانو، محل برگزاری جلسات تمرینی پیش از 2 مسابقه مقابل مقدونیه شمالی و اوکراین، انجام خواهد شد.

گابریله گراوینا: ما به اسپالتی خوشامد می‌گوییم. تیم ملی به مربی‌ای بزرگ نیاز داشت و من خیلی خوشحالم که اسپالتی به عهده گرفتن مسئولیت آتزوری را پذیرفت. شور و شوق او و تخصصش برای مقابله با چالش‌های پیش روی تیم ملی ایتالیا مفید خواهد بود.

اسپالتی بهترین گزینه بود

آریگو ساکی، اسطوره مربیگری فوتبال ایتالیا، معتقد است که لوچانو اسپالتی گزینه‌ای ایده‌آل برای تیم ملی ایتالیا بود.

اسپالتی به تازگی با ناپولی قهرمان سری آ شده و فوتبال بسیار خوبی را ارائه کرده است. او با باشگاهی به این عنوان رسید که سنت و تاریخی مانند یوونتوس، میلان و اینتر ندارد و مدیریت فضایش کار آسانی نیست. هرگز فراموش نکنید که ناپولی تنها با حضور دیه‌گو مارادونا به این عنوان رسیده بود.

پیش بازی منچسترسیتی و نیوکاسل

از نظر من، اسپالتی واقعا استاد است. او کسی است که فوتبال را آموزش می‌دهد و می‌تواند با تکیه بر سبک بازی‌اش به خوبی بازیکنان را مدیریت کند و باعث پیشرفت آنها شود. در تیم ملی با مشکلاتی روبرو خواهد شد و این چیزی است که من هم پیش از این تجربه کرده بودم.

اطمینان دارم که اسپالتی می‌خواهد چیزی از خودش در این تیم به یادگار بگذارد تا تمام دنیا بدانند که سبک بازی ایتالیا صرفا دفاعی نیست. ایتالیا می‌تواند با اسپالتی جهش کیفی‌ای که با مانچینی آغاز کرد اما کامل نشد را تجربه کند. این راه آسان نیست اما او توانایی صعود از این کوه را دارد.

انتقاد از مانچینی

آریگو ساکی، سرمربی سابق ایتالیا، از تصمیم روبرتو مانچینی برای استعفای ناگهانی خود از سرمربیگری آتزوری انتقاد کرد.

انتظار چنین چیزی را نداشتم، مانچینی یک قهرمانی فوق‌العاده در اروپا برای ما آورد و بعد از آن هیچ چیز خوب پیش نرفت. استعفای ناگهانی او اخلاقی نبود.

صحبت کردن در مورد آن سخت است، اگر در فوتبال فقط به دنبال پول باشید، این پایان کار است. شاید او تاوان اشتیاق بیش از حد را پس از قهرمانی در یورو 2020 را داد. اگر در ایتالیا یک بار قهرمان شوید، فکر می‌کنید همه چیز تمام شدت ‌‌دیگر چیزی نیاز نیست.

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سرمربی جدید ایتالیا
P