سرمربی جدید برزیل معرفی شد

رسمی؛ سرمربی جدید تیم ملی برزیل معرفی شد. خبری از سورپرایز نبود!

فدراسیون فوتبال برزیل اعلام کرد که دوریوال جونیور از این پس هدایت تیم ملی این کشور را برعهده خواهد داشت.

فدراسیون فوتبال برزیل با انتشار بیانیه‌ای رسمی، از قبول هدایت تیم ملی این کشور توسط دوریوال جونیور خبر داد. این مربی با سابقه برزیلی در جام ملت‌های آمریکای جنوبی و جام جهانی 2026 هدایت سلسائو را بر عهده خواهد داشت.

تیم ملی برزیل در چند ماه اخیر با بحرانی جدی روبرو بوده و تصمیم کارلو آنچلوتی برای رد پیشنهاد فدراسیون این کشور و تمدید قرارداد با رئال مادرید به این بحران دامن زد.

آنها امیدوار بودند که این مربی ایتالیایی پس از پایان فصل جاری پیشنهاد حضور روی نیمکت این تیم را بپذیرد اما این اتفاق رخ نداد و به همین دلیل مدیران فوتبال برزیل به سرعت جستجو برای یافتن یک سرمربی در خور جایگاه این تیم را آغاز کردند.

فدراسیون فوتبال برزیل ساعاتی پیش اعلام کرد که با جونیور برای قبول هدایت تیم ملی کشورش به توافق رسیده و او که سابقه قهرمانی در کوپا لیبرتادورس و لیگ برزیل را با فلامینگو در کارنامه دارد، از این پس سرمربی تیم ملی برزیل خواهد بود. هواداران تیم ملی برزیل امیدوار هستند که حضور او روی نیمکت این تیم بتواند شرایط را به سود آنها تغییر دهد و نتایج ضعیفی که در چند بازی اخیر و خصوصا در مقدماتی جام جهانی 2026 به دست آمد را جبران کند.

سرمربی جدید برزیل معرفی شد

کارنامه دوریوال جونیور

دوریوال جونیور 61 ساله در طول زندگی خود اعتقادی به یک جا نشینی نداشته و کارنامه جالبی را از خود چه در دوران بازی و چه در دوران مربیگری به جا گذاشته است. دوریوال از فصل 1983-1982 وارد دنیای بازی شد و تا سال 1998 در 13 باشگاه مختلف برزیلی توپ زد. این آمار او در دوران مربیگری به مراتب جالب‌تر و عجیب‌تر است. جونیور از سال 2002 و با قبول پیشنهاد «فِروویاریا» وارد دنیای مربیگری شد و تا به امروز 25 بار نیمکت خود را تغییر داده و بیش از 20 تیم در فوتبال برزیل را هدایت کرده است! یکی از دلایل خاص و ناب بودن دوریوال جونیور، داشتن سابقه مربیگری در سائوپائولو، سانتوس، فلامنگو، کوریتیبا، کروزیرو، واسکودوگاما، پالمیراس، اتلتیکو مینیرو و اتلتیکو پارانائنزه است!

برزیل اکنون با 2 پیروزی و 3 شکست در جدول مقدماتی جام جهانی در آمریکای جنوبی در رده ششم قرار گرفته و برای صعود بدون دردسر به جام جهانی 2026، امیدوار به پیروزی در بازی‌های آینده خواهد بود.

اولین قدم، امدن پسر در کنار پدر!

دوریوال جونیور، مربی جدید تیم ملی برزیل، از پسرش به عنوان دستیار خود در سلسائو استفاده خواهد کرد.

بعد از بازگشت ادنالدو به صندلی ریاست فدراسیون اولین دستور کار او انتخاب سرمربی ‏تیم ملی بود. او که بارها قول داده بود هر طور شده آنچلوتی را برای هدایت سلسائو ‏راضی خواهد کرد، به شکلی ناگهانی حکم به برکناری فرناندو دینیز، سرمربی موقت، داد و ‏دوریوال جونیور را به عنوان سرمربی دائمی منصوب کرد.

قرعه کشی جام حذفی ایران

نکته جالب اینکه باشگاه سائوپائولو تایید کرد که لوکاس سیلوستره، فرزند دوریوال نیز که از سال 2010 دستیار او است، از این باشگاه کناره‌گیری کرده تا پدرش را در تیم ملی همراهی کند. به این ترتیب شاهد همکاری پدر و پسر در تیم ملی برزیل خواهیم بود و باید دید آنها سلسائو را از بحران نجات خواهند داد یا خیر.

خشم هواداران فوتبال برزیل!

در برزیل انتقادها از انتخاب دوریوال جونیور به عنوان سرمربی ‏تیم ملی برزیل ‏بالا گرفته است.

رسانه‌ها فدراسیون فوتبال را هدف گرفته و معتقدند ‏انتخاب او سرسری و عجولانه انجام شده و فدراسیون برای انتخاب مربی تیم ملی فاقد ‏یک استراتژی منسجم بوده است. ‏

انتقادها حتی از انتخاب فعلی سرمربی جدید تیم ملی فراتر رفته و رسانه‌ها می‌گویند ‏تاریخ فوتبال برزیل مملو از چنین تصمیم‌هایی بوده است. ‏

برخی رسانه‌های برزیلی وزیر ورزش این کشور را به اعمال نفوذ در رای دادگاه متهم ‏می‌کنند و معتقدند فساد در فوتبال این کشور بی‌داد می‌کند. آنها حتی مدعی ‏هستند بین پسر وزیر ورزش برزیل که یک مدرسه فوتبال مشهور را اداره می‌کند و رئیس ‏جنجالی فدراسیون فوتبال رابطه مالی پرشائبه وجود دارد.

به نظر می‌رسد افکار عمومی فوتبالدوستان برزیلی از اینکه فدراسیون کشورشان بعد از ‏مدت‌ها تلاش و تقلای رسانه‌ای نتوانست به قولش عمل کند و کارلو آنچلوتی را به عنوان ‏سرمربی معرفی کند ناراحت و عصبانی هستند.

این تصمیم برای کسانی که از جزئیات داخلی فوتبال برزیل اطلاع ندارند یک تصمیم عادی ‏برای تیم ملی به نظر می‌رسد، اما اینطور نیست. رسانه‌ها در برزیل می‌پرسند کمیته فنی ‏که تصمیم گرفته دوریوال برای هدایت برزیل مناسب است از چه کسانی تشکیل شده و ‏معیارهای آنها برای انتخاب او چه بوده است؟ منتقدان معتقدند نه چیزی به اسم کمیته ‏فنی وجود داشته و نه حرفه‌ای‌هایی که به ادنالدو مشورت بدهند. در واقع او شخصا بر ‏اساس میلش تصمیم به انتخاب مربی گرفته است.

جالب اینجاست که هنوز مشخص نیست آیا ادنالدو در پست ریاست فدراسیون ماندگار ‏خواهد بود یا نه. ادنالدو به حکم یک بخش‌نامه وزارتی ریاستش را به دست آورده و ‏ممکن است حکم دادگاه عالی به ضررش باشد. دشمنان سیاسی ادنالدو و وزیر ورزش ‏بی‌کار نخواهند نشست. ‏

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

P