سرمربی جدید برزیل

سرمربی جدید برزیل

رسمی؛ انجلوتی سرمربی تیم ملی برزیل در 2024. سرمربی موقت برزیل معرفی شد

سرمربی جدید برزیل – کارلو آنچلوتی برای اولین بار در دوران مربیگری خود هدایت یک تیم ملی را برعهده خواهد گرفت.

کنفدراسیون فوتبال برزیل اعلام کرد که کارلو آنجلوتی به عنوان سرمربی جدید تیم ملی برزیل منصوب شده است.

او ابتدا قرارداد خود را با رئال مادرید به پایان خواهد رساند و در ژوئن 2024 برای کوپا آمریکا به “سلسائو” خواهد پیوست.

سرمربی جدید برزیل مشخص شد

آنچلوتی 64 ساله برای اولین بار در دوران مربیگری خود هدایت یک تیم ملی را بر عهده خواهد گرفت. او جایگزین تیته می‌شود که پس از شکست در مرحله یک چهارم نهایی مقابل کرواسی در جام جهانی فوتبال 2022 قطر، این سمت را ترک کرد.

این سرمربی ایتالیایی با بازیکنانی که قبلاً آن‌ها را هدایت کرده، مانند وینیسیوس جونیور، نیمار جونیور، رودریگو، ادر میلیتائو و سایرین دوباره همکاری خواهد داشت.

آنچلوتی چرخه مربیگری خود را در باشگاه هایی مانند میلان، رئال مادرید، چلسی، پاری سن ژرمن سپری کرد.

او پس از دو دوره عالی، رئال مادرید را ترک خواهد کرد که در طی آن موفق شد لالیگا، لیگ قهرمانان اروپا، کوپا دل ری، جام باشگاه‌های جهان و عناوین مهم دیگر را به دست آورد.

آنچلوتی اکنون وظیفه دارد برزیل را به ششمین قهرمانی جام جهانی برساند، اتفاقی که اگر رخ بدهد، نام این مرد ایتالیایی به عنوان یکی از بهترین سرمربیان تاریخ نامش را ثبت کند.

سرمربی موقت معرفی شد

دینیز، سرمربی فلومیننزه، قرار است هدایت تیم ملی برزیل را در داشته باشد. رامون منزس، سرمربی تیم زیر 20 ساله‌های برزیل، پیش از او به عنوان سرمربی موقت انتخاب شده بود.

دینیز 49 ساله وظیفه خود را در فلومیننزه حفظ خواهد کرد و تنها برای مسابقات مقدماتی جام جهانی به برزیل خواهد پیوست. سپس آنچلوتی هدایت این تیم در کوپا آمریکا 2024 و جام جهانی فوتبال 2026 را بر عهده خواهد گرفت.

رکورد شکنی برای قهرمانی

این تصمیم برای بسیاری از فوتبال‌دوستان عجیب و جالب توجه بود، چرا که تیم ملی برزیل پیش از این هرگز تجربه کار با هیچ مربی خارجی‌ را نداشت و در صورتی که این مربی ایتالیایی این پیشنهاد را می‌پذیرفت، به اولین مربی خارجی تاریخ فوتبال این کشور تبدیل می‌شد.

بازی رسانه ای بیرو برای افزایش دستمزد

فدراسیون فوتبال برزیل پس از ناکامی این تیم در جام جهانی 2022 قطر و حذف در ضربات پنالتی برابر تیم ملی کرواسی به همکاری با تیته پایان داد.

آن‌ها بلافاصله پس از قطع همکاری با این مربی برزیلی به دنبال یافتن بهترین جایگزین برای او بودند و گزینه اول از همان ابتدا کارلو آنچلوتی بود که هدایت رئال مادرید را برعهده داشت.

مدیران فوتبال برزیل امیدوار بودند که او هرچه زودتر به این تیم ملحق شود اما آنچلوتی دوست داشت تا پایان مهلت قراردادش با رئال مادرید در تابستان 2024 در سانتیاگو برنابئو بماند و پس از آن به برزیل برود.

در نهایت، این خواسته مورد قبول برزیلی‌ها قرار گرفت و آنها ساعتی قبل اعلام کردند که آنچلوتی رسما از تابستان 2024 و پس از پایان قراردادش با رئال به این تیم خواهد رفت تا آنها را برای حضور در جام جهانی 2026 آماده کند.

تخصص کارلتو

مدیران برزیل به شدت به دنبال بازگشت به قله فوتبال جهان و فتح جام جهانی هستند. قهرمانی تیم ملی آرژانتین که رقیب اصلی و قدیمی آنها در آمریکای جنوبی است، عطش این تیم را بیش از پیش افزایش داد و همین باعث شد که فدراسیون فوتبال این کشور به سراغ مربی‌ای برود که تخصص خاصی در کسب عنوان قهرمانی در رقابت‌های حذفی دارد.

آنچلوتی اولین مربی در تاریخ فوتبال است که موفق شده قهرمانی در هر پنج لیگ معتبر اروپایی را تجربه کند. او با میلان، پاری سن ژرمن، چلسی، بایرن مونیخ و رئال مادرید موفق به قهرمانی در سری آ، لیگ فرانسه، لیگ برتر انگلیس، بوندسلیگا و لالیگا شده است.

این حال، این مربی تنها همین پنج قهرمانی را در لیگ تجربه کرده و تخصص اصلی او در واقع قهرمانی در رقابت‌های حذفی مانند جام حذفی هر کشور و لیگ قهرمانان است.

به نظر می‌رسد که تجربه و خلاقیت خاصی که آنچلوتی در رقابت‌های حذفی به نمایش گذاشته، توجه مدیران فوتبال برزیل را به خود جلب کرده و آن‌ها امیدوار هستند که با حضور او بار دیگر با تکیه بر استعدادهای درخشان فوتبال این کشور که بسیاری از آن‌ها از جمله وینیسیوس جونیور و رودریگو تجربه کار با این مربی را دارند، بتوانند فاتح جام جهانی شوند.

نکته جالب اینجاست که نه تنها برزیل پیش از این تجربه کار با مربی خارجی را نداشته، بلکه آنچلوتی هم تجربه هدایت هیچ تیم ملی‌ را در دوران حضورش روی نیمکت نداشته و تنها به عنوان کمک مربی در تیم ملی ایتالیا کار کرده است.

به نظر می‌رسد که ترکیب این مربی سرشناس با ستاره‌های برزیل باعث شود که تیم جذابی در جام جهانی 2026 در انتظار هواداران فوتبال این کشور باشد.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سرمربی جدید برزیل
P