سرمربی جدید صنعت نفت آبادان

رسمی؛ فراز کمالوند به عنوان سرمربی جدید صنعت نفت معرفی شد. بازگشت فراز به لیگ برتر برای نجات برزیل ایران!

فراز کمالوند به‌طور رسمی به عنوان سرمربی جدید صنعت نفت آبادان انتخاب و معرفی شد.

مدیران باشگاه صنعت‌نفت در ادامه تغییر و تحولات روی نیمکت تیم‌شان، بعد از آنکه در واپسین ساعات سال 1402 تصمیم به قطع همکاری با سهراب بختیاری‌زاده گرفتند و این سرمربی جوان از سمتش کنار رفت، روز گذشته سرمربی جدید تیم‌شان را معرفی کردند و فراز کمالوند در کسوت سرمربی جدید زردپوشان آبادانی فعالیت خود را آغاز کرد؛ آن‌هم در حالی‌که کمالوند پیش از انتخاب بختیاری‌زاده به عنوان سرمربی جدید صنعت‌نفت انتخاب شده بود اما در ادامه، او از پذیرش هدایت نفتی‌ها منصرف شد!

کمالوند در طول یک‌سال اخیر در کسوت مدیرعامل خیبر خرم‌آباد کار خود را پیش برده، حالا باید بار دیگر در عرصه مربیگری مشغول به فعالیت شود و از روز چهارم فروردین‌ماه قرار است دور جدید تمرینات آماده‌سازی صنعت‌نفت با حضور فراز کمالوند آغاز شود. بعد از عبدالله ویسی و سهراب بختیاری‌زاده، کمالوند سومین سرمربی صنعت‌نفت در فصل جاری است و او در شرایطی سکان هدایت زردپوشان آبادانی را پذیرفته که این تیم در قعر جدول لیگ بیست‌وسوم است.

سرمربی جدید صنعت نفت آبادان

فصل عجیب آبادانی ها در لیگ

نفتی‌ها که فصل جاری لیگ برتر را با سرمربی‌گری عبدالله ویسی شروع کردند، در نیم فصل با استعفای غیرمنتظره این سرمربی مواجه شدند و شرایط عجیبی را در مسابقات پیدا کردند.

بعد از کشمکش‌های فراوان سهراب بختیاری‌زاده هدایت نفتی‌ها را برعهده گرفت اما این سرمربی هم 7 بازی بیشتر دوام نیاورد و بامداد امروز خبر قطع همکاری با وی منتشر شد. حالا مدیران باشگاه صنعت نفت آبادان قراردادی را تا پایان فصل آینده با کمالوند امضا کردند و امیدوار هستند تا با حضور این سرمربی باتجربه بتوانند در لیگ برتر بمانند.

صنعت نفت از 21 بازی گذشته خود در لیگ برتر تنها 13 امتیاز دشت کرده و گزینه اصلی سقوط محسوب می‌شود. با این حال کمالوند و مسئولان باشگاه آخرین امیدهای خود را برای بقا در لیگ برتر جست‌وجو می‌کنند، هرچند که کار آنها بسیار دشوار است.

تمرینات صنعت نفت قرار است به‌زودی با حضور کمالوند در راس کادرفنی شروع شود و بازیکنان برای 9 هفته آینده لیگ برتر آماده شوند.

هواداران امیدوار به معجزه

نفتی‌ها از 21 مسابقه اخیرشان در فصل جاری تنها 13 امتیاز به‌دست آورده‌اند و در فاصله 3 امتیازی با منطقه امن جدول، قعرنشین لیگ بیست‌وسوم هستند. در فاصله 9 هفته مانده به پایان رقابت‌ها، بدون‌شک ماموریت بزرگ فراز کمالوند، حفظ سهمیه صنعت‌نفت در لیگ برتر است؛ آن‌هم در حالی‌که در فصل گذشته هم بعد از همکاری نافرجام با 3 سرمربی مختلف، سرانجام عبدالله ویسی در 8 هفته پایانی روی نیمکت صنعت‌نفت حضور یافت و توانست این تیم را به شکلی دراماتیک در لیگ برتر حفظ کند.

آخرین وضعیت تمدید قرارداد کیمیش

ویسی در طول 8 مسابقه توانست 13 امتیاز کسب کند؛ آن‌هم در حالی‌که نفتی‌ها در طول 22 مسابقه توانسته بودند تنها 12 امتیاز به‌دست آورند! حالا در شرایطی مشابه فصل گذشته، نفتی‌ها به معجزه در 9 هفته پایانی فصل نیاز دارند تا بتوانند از قعر جدول فاصله بگیرند و در لیگ برتر بمانند. نگاهی به مسیر پیش‌روی صنعت‌نفت تا پایان لیگ بیست‌وسوم نشان می‌دهد که فراز کمالوند برای حفظ سهمیه صنعت‌نفت باید شگفتی‌آفرینی کند و در بازی‌های بزرگ موفق شود.

کار سخت برای بقا

فراز کمالوند که در لیگ هفدهم خاطرات خوبی را از خود در کسوت سرمربی صنعت‌نفت آبادان به جای گذاشت، حالا امید دارد که بتواند ناجی این تیم شود. در اولین مسابقه بعد از تعطیلات فیفادی، زردپوشان آبادانی باید به مصاف سپاهان اصفهان بروند که جزو مدعیان کسب عنوان قهرمانی است و بعد از آن، دیداری حیثیتی و حساس با استقلال خوزستان دارند که در کورس بقا در لیگ برتر، یکی از رقبای اصلی صنعت‌نفت آبادان است. بعد از نبرد با استقلال خوزستان، دوئل با پرسپولیس در انتظار شاگردان کمالوند است که آن‌ها باید برابر سپاهان و پرسپولیس در خانه بازی کنند؛ آن‌هم در حالی‌که در فصل جاری هیچ بردی در خانه به‌دست نیاورده‌اند!

هوادار تهران، مس رفسنجان، آلومینیوم اراک، شمس‌آذر قزوین، ذوب‌آهن اصفهان و تراکتور تبریز، 6 حریف پایانی صنعت‌نفت در لیگ بیست‌وسوم هستند که البته هنوز زمان برگزاری این 6 مسابقه مشخص نشده است. با این وجود، به نظر می‌رسد که نفتی‌ها باید در وهله نخست بتوانند از 3 مسابقه حساس برابر سپاهان اصفهان، استقلال خوزستان و پرسپولیس تهران با دست پر از زمین مسابقه خارج شوند و سپس چشم به 6 بازی بعدی داشته باشند. بدون‌شک تداوم روند ناکامی‌های زردپوشان آبادانی در 3 بازی آتی می‌تواند آن‌ها را در یک‌قدمی سقوط به لیگ آزادگان قرار بدهد اما اگر کمالوند بتواند در 3 بازی سرنوشت‌ساز پیش‌رو روند نتیجه‌گیری صنعت‌نفت را تغییر بدهد، آن‌ها می‌توانند به بقا در سطح اول فوتبال ایران امیدوار شوند.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

P