سرمربی جدید فولاد مشخص شد

رسمی: سرمربی جدید فولاد خوزستان از لالیگا آمد

سرمربی جدید فولاد – خوان ایگناسیو مارتینز به عنوان سرمربی جدید فولاد انتخاب شد و از فردا کارش در اهواز را شروع خواهد کرد.

فولادخوزستان پس از چهار باخت پیاپی و قعرنشینی در جدول لیگ برتر تصمیم به تغییرات در کادرفنی خود گرفت و علیرضا منصوریان را از سمتش اخراج کرد.

باشگاه فولاذ پس از این اعلام کرد که گزینه ایرانی را برای هدایت این تیم در نظر دارند، اما فشار هواداران بر مدیریت باعث شد تصمیم دیگری بگیرند و به انتخاب سرمربی خارجی رضایت بدهند، اگرچه هواداران امیدوارند تا مدیریت توانسته باشند گزینه خوبی برای شرایط کنونی فولاد انتخاب کنند. خوان ایگناسیو مارتینز سرمربی بعدی فولادی‌‌هاست و از فردا کارش را در اهواز شروع می‌کند.

او این فرصت را خواهد داشت تا با توجه به فرصت 20 روزه تا دیدار مقابل استقلال خوزستان در هفته ششم رقابت‌ها، تفکراتش را غالب کند و باید دید او می‌تواند درد این روزهای فولاد را دوا کند یا خیر.

سرمربی جدید فولاد مشخص شد

مدت قرارداد در فولاد

باشگاه فولاد در حالی از سرمربی جدید و اسپانیایی خود رونمایی کرد که ایگناسیو مارتینز با سابقه کار در لالیگا، به عنوان یک چهره سرشناس پای به خوزستان خواهد گذاشت.

روز گذشته حمیدرضا شعبانی مدیرعامل فولاد اعلام کرد که قرارداد ایگناسیو دو ساله خواهد بود و این سرمربی تا پایان لیگ بیست و چهارم در فولاد حضور خواهد داشت.

با این حال مدیرعامل فولاد در عین حال اظهار داشت که قرارداد سال دوم در صورت رسیدن به اهداف فولاد فعال خواهد شد.

او در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد اهداف فولاد گفت که هدف این باشگاه کسب سهمیه آسیایی است که در این صورت ایگناسیو کار سختی برای گرفتن قرارداد سال دوم خواهد داشت.

البته مدیرعامل فولاد این تبصره را هم برای سرمربی اسپانیایی گذاشت که اگر او در مسیر کسب سهمیه باشد اما اتفاقات فوتبالی این مهم را از فولاد بگیرند، قرارداد تمدید می‌شود.

آمار و ارقام مارتینس

خوان بازیکن بزرگی نبود. او هیچ‌وقت نتوانست فراتر از سطح سوم فوتبال اسپانیا را ببیند و به عنوان یک دفاع چپ در سال 1990 و در سن 26 سالگی کفش‌هایش را آویخت تا کم‌کم خودش را برای حضور در دنیای مربیگری مهیا کند.

14 سال طول کشید تا خوان بتواند به سطح اول فوتبال اسپانیا برسد. او سال‌های زیادی را در لیگ‌های سطوح پایین و همچنین در فوتبال زنان فعالیت کرد. سال 2005 و تیم کارتاخنا اولین تیمی بود که در سطح سوم حضور داشت و ایگناسیو مارتینس هدایت آن را پذیرفت. قهرمانی با این تیم باعث شد تا سروکله پیشنهادهای بهتر از راه برسد. سالامانکا در سال 2007 پای او را به سطح دوم فوتبال کشور باز کرد.

نهایتا در سال 2011 رویای دیرینه محقق شد. سکان هدایت لوانته لالیگایی به دست خوان ایگناسیو مارتینس سپرده شد. طلایی‌ترین روزهای کاری این مرد اسپانیایی در راه بود. تیم او پس از 2 تساوی به هفت پیروزی متوالی دست یافت که یکی از آن‌ها برد خانگی برابر رئال مادرید بود. آن‌ها در پایان فصل با قرار گرفتن در رده ششم برای اولین‌بار فرصت حضور در یک رقابت اروپایی را به‌دست آوردند. فصل بعد ماجرا به خوبی پیش نرفت و ایگناسیو راهی جز جدایی نداشت.

سقوط با وایادولید و در ادامه ناکامی در آلمریا به حضور حدودا چهار ساله خوان در لالیگا پایان داد. البته که یک برد و یک تساوی برابر بارسا و رئال در دوران حضور ایگناسیو مارتینس از معدود خاطرات خوب این سرمربی در اواخر دوران حضورش در لالیگا بود. او سپس مدتی را بدون تیم سپری کرد و در ادامه نوبت به چالش‌های غیر اسپانیایی و حتی اروپایی از راه رسید. ایگناسیو مارتینس حدفاصل سال 2017 تا 2018 در 2 تیم چینی شانگهای شنژین و مِنِژو در سطح دوم این کشور فعالیت کرد که به نتیجه خاصی منجر نشد. او در شانگهای البته تا نیمه‌نهایی جام حذفی صعود کرد که در نوع خود اتفاق جالبی بود. العربی کویت، مقصد بعدی یکی از بستگان خوسه بوردالاس، سرمربی کنونی ختافه بود. او بدون برد، کویت را ترک کرد و به بهانه پیشنهاد رئال ساراگوسا به کشورش بازگشت.

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

P