سرمربی جدید مارسی

رسمی؛ گتوزو به عنوان سرمربی جدید مارسی انتخاب شد

جنارو گتوزو سرمربی سابق میلان،ناپولی و والنسیا با عقد قراردادی به عنوان سرمربی جدید مارسی فرانسه معرفی شد.

مارسی پس از شش بازی و کسب 9 امتیاز در رده هشتم لیگ فرانسه قرار دارد ، هواداران متعصب باشگاه از روند تیم راضی نیستند و ارکان باشگاه را تهدید به مرگ کرده اند!.

شدت اعتراضات در بازی‌های اخیر و حتی در جریانات تمرین تیم به قدری بود که در نهایت پابلو لونگوریا، رئیس باشگاه، تسلیم شده و طبق ادعای رسانه‌های فرانسوی، به زودی از سمت خود استعفا خواهد کرد. خاویر ریبالتا، مدیر ورزشی باشگاه، نیز دیگر قصد ادامه کار در مارسی را ندارد.

سرمربی جدید مارسی

مارسی، یکی از مدعیان قهرمانی در لیگ فرانسه، این روزها حال خوشی ندارد. این تیم پرسابقه که اکنون در رده هشتم لوشامپیونه ایستاده، مارسلینو گارسیا تورال با تجربه و صاحب سبک را برای ایجاد تحول در تیم به خدمت گرفت اما حضور تورال حتی 3 ماه طول نکشید. جدایی عجیب تورال پس از تهدید هواداران افراطی مارسی به قتل او صورت گرفت و چاره‌ای جز جستجو سریع برای یافتن یک جانشین مناسب برای او باقی نگذاشت، تا در نهایت گتوزو به عنوان سرمربی جدید مارسی معرفی شود.

دلیل کنارگیری مارسلینو

مارسلینو، مربی اسپانیایی، درست پس از 7 بازی، مجبور شد از سمت خود به عنوان سرمربی کناره گیری کند. این باشگاه از ابتدای فصل با درگیری میان هواداران و مدیران مواجه بود. هواداران باشگاه ناامیدی خود را از سبک بازی مربی اسپانیایی ابراز کردند، در حالی که سرمربی سابق والنسیا بعداً فاش کرد که پس از دریافت تهدید و توهین مجبور به استعفا شد.

مارسلینو در دوران مربیگری خود سابقه هدایت والنسیا و بیلبائو را دارد و سال قبل پس از جام جهانی، از او به عنوان جدیدترین گزینه برای جانشینی لوئیس انریکه در تیم ملی اسپانیا نیز نام برده می‌شد.

پابلو لونگوریا، رئیس باشگاه مارسی، که انتقادات بیشتری را نیز متحمل شده، ژاک آباردونادو را به عنوان سرمربی موقت منصوب کرد، اما در این بین، گزینه‌های جدیدی را برای معرفی سرمربی جدید بررسی کرد.

حواشی اوسیمن و ناپولی

در حالی که نام‌هایی مانند کریستوف گالتیه و خولن لوپتگی برای این کار در نظر گرفته شده بود، گتوزو به عنوان گزینه نهایی انتخاب شد.

این مربی پیش از این هدایت باشگاه‌هایی مانند میلان، ناپولی، فیورنتینا و والنسیا را بر عهده داشته است. البته دوران فعالیت این مربی 45 ساله هیچ دستاورد بزرگی نداشته و تنها موفقیت قابل توجه او قهرمانی در کوپا ایتالیا با ناپولی در فصل 20-2019 بود.

کار سخت گتوزو در فرانسه

گتوزو پس از چند ماه استراحت( از زمان اخراج در اسپانیا) سرانجام قرارداد خود را با مارسی امضا کرد تا مسیر سخت هدایت این تیم را آغاز کند. مارسی که محبوب‌ترین تیم فوتبال فرانسه به حساب می‌آید، اکنون حال و روز بدی را سپری می‌کند و در دیدار هفته گذشته خود در لیگ فرانسه و در واقع مهمترین بازی فصل فوتبال این کشور با 4 گل مغلوب پاری‌سن‌ژرمن شد. حالا جنارو گتوزو در بحرانی‌ترین زمان ممکن باید روحیه و فوتبال تهاجمی را مطابق میل هواداران افراطی این تیم، به بازیکنان تزریق کرده و نتایجی به دست آورد که تیم را دوباره در مسیر جنگ برای کسب عنوان قهرمانی قرار دهد.

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

P