سرمربی پرسپولیس معرفی شد

رسمی؛ اوسمار ویرا به عنوان سرمربی جدید پرسپولیس معرفی شد!

سرمربی موقت پرسپولیس که با جدایی یحیی گل‌محمدی، هدایت تیم را برعهده گرفته‌ بود، با تصمیم هیئت مدیره و مدیرعامل به عنوان سرمربی تیم تا پایان رقابت‌های فصل جاری فوتبال ایران، منصوب شد.

اوسمار لوس ویه‌را رسما سرمربی پرسپولیس شد. دستیار برزیلی یحیی گل‌محمدی، قرار است با قراردادی کوتاه مدت تا پایان فصل روی نیمکت سرخپوشان بنشیند. او بیشتر دوران کاری‌اش را، به عنوان دستیار سپری کرده و در روزهای اخیر، شایعه انتخابش به عنوان جانشین گل‌محمدی واکنش‌های زیادی از سوی طرفداران پرسپولیس داشت.

سرمربی پرسپولیس معرفی شد

بیانیه باشگاه پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس پس از انتخاب اوسمار، اطلاعیه‌ای منتشر کرد. اطلاعیه که احتمالا، با هدف توجیه این انتخاب از طرف باشگاه منتشر شده است: «در ابتدا تلاش برای بازگرداندن آقای گل‌محمدی به جایی نرسید و چاره‌ای جز انتخاب سرمربی جدید به عنوان جانشین نداشتیم. از همان ابتدا درخواست هواداران کسی نبود جز برانکو. از این رو تلاش زیادی برای بازگرداندن آقای ایوانکوویچ صورت گرفت و تا همین امروز نیز ادامه داشت. باشگاه پرسپولیس سه بار به شکل رسمی با ایشان مذاکره کرد. حتی وقتی در آخرین مصاحبه ایشان، حس گردید روزنه امیدی برای هواداران ایجاد شده است، یک بار دیگر برای مذاکره رسمی اقدام کرد، اما پاسخ آقای برانکو همچنان منفی بود. همچنین بارها از سوی ایشان مورد تاکید قرار گرفت که مساله اصلی برای عدم حضور در فوتبال ایران، مسایل و دغدغه‌های شخصی و خانوادگی است.

جدایی آقای معمولی از جمع لک لک ها در پایان فصل

در تمام مدت با توجه به زمان موجود تا شروع نیم فصل دوم، تجارب کاری اوسمار لوس ویه‌را و آشنایی او با شرایط تیم و بازیکنان و چم و خم رقابت‌ها و حریفان، وی یکی از گزینه‌هایی بود که مد نظر قرار داشت. در نهایت هیات مدیره باشگاه پرسپولیس با توجه به جمیع جهات از جمله کارنامه درخشان اوسمار که طی یک سال و نیم اخیر در پرسپولیس رقم زدند، برای از دست نرفتن زمان تصمیم گرفت اوسمار را به عنوان سرمربی انتخاب کند. امید می‌رود با حمایت همه جانبه هواداران از این مربی که طی یک سال و نیم اخیر به تمام شرایط فنی و روحی حاکم بر پرسپولیس آگاهی پیدا کرد، ارتباط بسیار خوبی نیز با بازیکنان برقرار کرده و‌ در کسب دو قهرمانی و سه جام فصل گذشته نقش داشته است، نتایج مطابق خواسته میلیونها هوادار باشگاه بزرگ پرسپولیس رقم بخورد.

کارنامه اوسمار ویرا

اوسمار ویرا برزیلی در شرایطی به عنوان نفر اول نیمکت پرسپولیس تبدیل شده که بخش زیادی از دوران مربیگری خود را به عنوان دستیار سپری کرده و نفر دوم بوده است. او از سال 2009 و پس از 15 سال کار در آکادمی اینترناسیونال وارد عرصه مربیگری شده و سابقه حضور در تیم‌هایی چون یوونتود، براگانیتو، کورینتیانس، گوارانی، ویتوریا، اینترناسیونال و سیانورت را در کارنامه دارد که البته در اکثر این تیم‌ها مربی بوده است. البته ویرا در تیم‌های پایه کورینتیانس سرمربی بوده و حتی در مقطعی برای 21 بازی هدایت تیم اصلی این باشگاه را هم بر عهده داشت که پس از حدود 6 ماه و با میانگین امتیازی 1.33 از هر بازی جدا شد.

اوسمار همچنین سال 2021 برای 3 بازی سرمربی موف اینترناسیونال برزیل بود که با این تیم یک برد، یک تساوی و یک شکست را تجربه کرد. حضور در پرسپولیس تنها تجربه ویرا خارج از کشورش محسوب می‌شود که با کسب 3 عنوان قهرمانی به موفق‌ترین تجربه‌اش هم تبدیل شده است. او پیش از حضور در ایران، تنها 2 عنوان قهرمانی با تیم زیر 20 سال کورینتیانس در جام سائوپائولو کسب کرده بود.

بزرگ ترین فرصت اوسمار

اوسمار ویرا 48 ساله به عنوان سرمربی پرسپولیس معرفی شده است، او در سال‌هایی که به عنوان نفر اول فعالیت داشته، فقط 103 بازی سرمربیگری کرده که 28 برد دستاوردش بوده است.

آخرین تجربه سرمربیگری ویرا فصل 22-2021 و قبل از حضور در ایران بود که برای 6 بازی هدایت سیانورت در سری D برزیل را بر عهده داشت و به 2 برد، یک تساوی و 3 شکست دست یافت.

آمار ویرا به عنوان سرمربی برای پرسپولیسی‌ها چندان دلگرم‌کننده نیست ولی نکته مهم در خصوص او این است که در مقاطعی که سرمربی بوده روی نیمکت تیم‌هایی نشسته که اکثرا با بحران دست‌وپنجه نرم می‌کردند و هرگز تجربه سرمربیگری در تیمی مدعی چون پرسپولیس را نداشته است. باید دید او پس از دوران پرافتخار به عنوان دستیار گل‌محمدی، چه عملکردی به عنوان نفر اول خواهد داشت. اوسمار با یک عملکرد خوب در باشگاع پرسپولیس میتواند آینده خود را در فوتبال ایران تضمین کند!

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

P