سرنوشت تیم ملی دوباره در دستان اسکوویچ آیا اسکوویچ، راه کیروش را خواهد رفت ؟

سرنوشت تیم ملی دوباره در دستان اسکوویچ آیا اسکوویچ، راه کیروش را خواهد رفت ؟

سرنوشت تیم ملی دوباره در دستان اسکوویچ آیا اسکوویچ، راه کیروش را خواهد رفت ؟

__ __ __ __ __ __ __

طی صحبت های کارشناس فوتبال مهدی فنونی زاده در خصوص وضعیت تیم ملی فوتبال شاهد بی نظمی ها و تصمیمات متناقض زیادی هستیم، به طوری که بعد از برکناری اسکوویچ از سرمربیگری این تیم به امید به کار گرفتن مربی بهتر که جانشینی او را به عهده بگیرد به دلیل عدم تحقق این اتفاق دوباره سرمربی معزول را به تیم ملی بازگرداندند و این اتفاق شرایط را هم برای تیم ملی و هم  برای اسکوویچ بیش از پیش سخت تر و دشوار کرده است.

اسکوچیچ

اسکوچیچ

در کنار این اتفاقات شاهد اعتراض و دو دستگی بین بازیکنان تیم ملی در مورد سرمربی تیم بودیم  و اکنون سرمربی این تیم  در مقابل معترضان  در یک بن بست قرار گرفته و نمی داند با آنها چه باید بکند، آیا آنقدر قدرت دارد که آنها را کنار بگذارد یا نه مجبور است با  آنها کنار بیاید.

 

فنونی زاده در ادامه صحبت های خود در مورد تغییر در تیم ملی و اینکه چه راهکاری وجود دارد تا تیم ملی بتواند در جام جهانی موفق باشد گفت: فدراسیون فوتبال در چنین موضعی باید با قدرت در کنار سرمربی تیم باشد ، در غیر این صورت شرایط برای اسکوویچ هر روز سخت و سخت تر خواهد شد و با توجه به اینکه او مدیریت قوی در این مورد ندارد به طور حتم هم اسکوویچ و هم فوتبال ما ضربه شدیدی خواهند خورد بنابراین  بهتر است دو ایرانی با تجربه به عنوان دستیار در کنار او باشند تا آنها بتوانند شرایط را برای اسکوویچ تغییر دهند.

 

فنونی زاده در پایان صحبت هایش،  نظر خود را درمورد ریاست فدراسیون فوتبال را نیز این چنین بیان داشت: فدراسیون فوتبال ما نیاز به فردی دارد که مدیریت قوی و آگاهی از فوتبال داشته باشد. کسی که بتواند در کنار شناخت از فوتبال، با یک مدیریت قوی و داشتن همکاران شناخته شده در فوتبال وضعیت را از این شرایط بحرانی خارج کرده و آرامش را به فوتبال بازگرداند. فوتبال ما روزهای سختی را سپری می‌کند و همه باید امیدوار باشیم که تا قبل از جام جهانی شرایط تغییر پیدا کرده و تیم ملی کشورمان بتواند در جام جهانی موفق باشد.

حال در این میان،  موضوع دیگری که ذهن همه ی فوتبال دوستان را به خود درگیر کرده است جای خالی یک کاپیتان مقتدر برای تیم ملی کشورمان است.

 

به گزارش ایسنا، روزنامه همشهری نوشت: «بعد از حرف و حدیث‌هایی که درباره احتمال غیبت احسان حاج‌صفی و کریم انصاری‌فرد در اردوی تیم ملی به گوش می‌رسد، شرایط کاپیتانی تیم ملی نیز دشوار شده است. حالاعلیرضا جهانبخش به‌ عنوان قدیمی‌ترین عضو تیم، اصلی‌ترین گزینه برای تبدیل‌شدن به کاپیتان ایران

است. علیرضا البته در نبردهای قبلی نیز چنین تجربه‌ای را به‌ دست آورده است. با این حال، حضور او در اردوها به‌ عنوان کاپیتان کمی با گذشته متفاوت خواهد شد. به‌ نظر می‌رسد یکی از دلایل شرایط آشفته رختکن تیم ملی به‌ خصوص در اردوهای اخیر، نبودن یک کاپیتان مقتدر در تیم است.

 

یکی از نخستین تصمیم‌های بسیار مهم کارلوس کی‌روش در تیم ملی، انتخاب کاپیتان بود. او در یک تصمیم نسبتا جنجالی، بازوبند را از علی کریمی گرفت و به جواد نکونام تحویل داد. شاید این تصمیم در نگاه اول کمی پرریسک بود اما نکونام در سال‌های بعدی نشان داد که چه کاراکتر قابل اعتمادی برای تیم ملی است. جواد در همه سال‌های بعدی کارلوس کی‌روش، یک وزنه مهم برای ایران بود. کسی که هم رابطه بسیار خوبی با مربی تیم داشت و هم در بین هم‌تیمی‌ها بسیار مقبول بود و به همین‌ خاطر می‌توانست رابطه خوبی بین آنها برقرار سازد. کی‌روش در همه اردوها روی دعوت نکونام و مسعود شجاعی با هر کیفیتی اصرار داشت؛ چرا که می‌دانست سایر بازیکنان تیم چه احترامی به این نفرات می‌گذارند و هرگز به‌ دنبال رقم‌زدن آشوب در این تیم نخواهند رفت. دراگان اسکوچیچ اما شرایط لازم را برای رقم‌زدن این انتخاب نداشته و اساسا در این مورد، نمی‌توانسته کار خاصی انجام بدهد. او باید خودش دست‌به‌کار شود و برای متحدکردن تیم قدم بردارد؛ چرا که بدون داشتن یک کاپیتان مقتدر، شانس پیوند دوباره و سریع بازیکن‌ها بسیار اندک خواهد بود.

 

به هر حال فوتبال ایران به‌تازگی تغییر نسل داده و هنوز تیم بسیار جوانی دارد. آخرین بازمانده‌های قدیمی‌تر تیم نیز دیگر یا در ترکیب اصلی نیستند یا در اردو دیده نمی‌شوند. در نتیجه فعلا فوتبال ایران چاره‌ای به جز استفاده از همین ظرفیت فعلی پیش روی خودش نمی‌بیند. باید صبر کنیم تا تیم کمی تجربه کسب کند و این سختی‌ها را نیز پشت‌ سر بگذارد.»

 

حال با توجه به این حواشی و اتفاقات باید  منتظر بمانیم تا ببینیم چه آینده و سرنوشتی در انتظار تیم ملی کشورمان است، آیا فدراسیون فوتبال و سرمربی تیم ملی دراگان اسکوویچ خواهند توانست نظم رو به ساختار تیم ملی برگردانند و روحیه تیم رو در راه جام جهانی تقویت کنند.

 

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

P