سرنوشت مبهم سرلک در فصل جدید

سرنوشت مبهم سرلک در فصل جدید

شوک نظام وظیفه به پرسپولیس؛سرنوشت نامشخص میلاد سرلک

سرنوشت مبهم سرلک در فصل جدید – خبر احضار میلاد سرلک برای انجام خدمت سربازی، مهمترین خبر روز گذشته در حوزه خبری باشگاه پرسپولیس بود.

غیبت در فهرست تیم‌ملی در تورنمنت کافا برای میلاد سرلک گران تمام شده و سازمان نظام وظیفه با استناد به آخرین لیست تیم ایران، اعلام کرده که هافبک پرسپولیس از یکم شهریور ماه باید خود را به این سازمان معرفی کند.

اگرچه قوانین نظام وظیفه پیچیدگی خاص خود را دارد و ممکن است این پرونده نیز به شکل دیگری پیش برود اما نکته مهم این است که حالا این خبر، بعد از آرامش چند روزه در باشگاه پرسپولیس، دوباره هواداران این تیم را علیه مدیریت باشگاه شورانده است.

سرنوشت مبهم سرلک در فصل جدید

اعزام سرلک به سربازی، یک سهمیه در فهرست 19 نفره سرخپوشان را باز خواهد کرد اما در عین حال به غیبت یک مهره تاثیرگذار در ترکیب اصلی پرسپولیس می‌انجامد. سرلک در سه فصل اخیر صد بازی برای پرسپولیس انجام داد تا یکی از باثبات‌ترین بازیکنان این تیم باشد.

بنابراین در صورتی که باشگاه پرسپولیس در روزهای آینده جایگزین موردنظر را در پست سرلک به خدمت نگیرد یا مشکل او را به هر شکلی که شده حل نکند، نقل و انتقالات کاملا به ضرر قرمزها تغییر خواهد کرد.

شوک بزرگ به یحیی

سرلک همچون سایر بازیکنان لیگ برتری تا 28 سالگی معافیت داشت و در صورتی که به عنوان بازیکن ملی شناخته می‌شد، معافیت او تا 30 سالگی ادامه پیدا می‌کرد. اما غیبت در آخرین فهرست امیر قلعه‌نویی سبب شده تا او به زعم سازمان نظام وظیفه، برچسب بازیکن ملی را از دست بدهد و مشمول خدمت سربازی شود.

این در حالی است که هافبک دفاعی پرسپولیس تصور می‌کند به دلیل حضور مستمر او در میادین ملی، دو سال دیگر مشمول معافیت است و با همین دیدگاه نیز قرارداد خود را با پرسپولیس تمدید کرد و احتمالا تا آخرین لحظه زیر بار خدمت سربازی نخواهد رفت.

معاوضه جذاب بایرن و منچستر سیتی

از سوی دیگر نکته مهم این است که فیفادی بعدی تیم ملی روز 13 شهریور آغاز خواهد شد که حدود دو هفته بعد از موعد شروع مشمولیت ستاره پرسپولیس است و شاید بعد از تاریخ یک شهریور نیز حضور سرلک در لیست قلعه‌نویی کمک چندانی به او نکند.!

با توجه به پیچیدگی قوانین نظام وظیفه و بازیکنان مشمول سربازی، به نظر باید تا این تاریخ صبر کرد تا تکلیف نهایی سرلک مشخص شود. اما نکته مهم این است که از یک سو فهرست پرسپولیس به حدی فشرده است که یحیی امکان ریسک روی چنین بازیکنی ندارد و از سوی دیگر در صورت جدایی احتمالی میلاد سرلک، سرمربی سرخپوشان باید هرچه زودتر جانشین او را انتخاب کند.

نظر سرلک و باشگاه پرسپولیس

هافبک شماره 10 پرسپولیس که آخرین تمدیدی سرخ‌ها لقب گرفت، روز پرماجرایی را پشت سر گذاشته است. اخباری مبنی بر اینکه این بازیکن تا اواخر شهریورماه فرصت معافیت خدمت سربازی دارد منتشر شد و گفته می‌شود باید راهی تیمی نظامی شود.

با این حال سرلک و مسئولان پرسپولیس با ادعای این موضوع که در اردوی اسفندماه حضور داشته‌ و به این ترتیب قادر به سود بردن از معافیت 30 سالگی خواهند بود، چشم به اردوی بعدی تیم ملی و لیست امیر قلعه‌نویی دوخته‌اند. لیستی که در صورت حضور در آن بار دیگر معافیت این بازیکن ادامه خواهد داشت و او علی‌رغم نامه نظام وظیفه قادر خواهد بود کار را در جمع سرخپوشان ادامه دهد.

سرلک بعد از اینکه طی چند روز اخیر در تمرینات اختصاصی و آماده‌سازی قرار داشت، در مسابقه دوستانه مقابل استقلال خوزستان برای دقایقی در خط میانی این تیم و با شماره 10 به کار گرفته شدو لحظاتی نگرانی بابت آینده‌اش را به فراموشی سپرد. باید دید در نهایت او قادر خواهد بود از این چالش که پیش از این نوراللهی و عالیشاه را نیز مجبور به ترک مقطعی تیم کرده بود، عبور کند یا خیر.

لیگ جدید در انزلی!

در صورت اعزام سرلک به سربازی، او بازیکن سرباز تیم ملوان بندرانزلی خواهد شد که این بهترین خبر برای مهدی تارتار و هواداران ملوان است. اما با این حال آنها نیز انتظار دارند که هرچه سریع‌تر تکلیف این بازیکن مشخص شود، چرا که ملوان نیز برای فهرست 19 نفره بزرگسالان و 7 خرید لیگ برتر، برنامه خاص خود را دارد.

بنابراین باشگاه پرسپولیس به زودی در معرض یک تصمیم مهم قرار خواهد گرفت و باید دید که طرفین ماجرا، رضا درویش، یحیی گل‌محمدی و میلاد سرلک چه تصمیمی در این باره خواهند گرفت.

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سرنوشت مبهم سرلک در فصل جدید
P