سرنوشت متفاوت دو ستاره بزرگ دنیا در آستانه آخرین جام جهانی خود

سرنوشت متفاوت دو ستاره بزرگ دنیا در آستانه آخرین جام جهانی خود

سرنوشت متفاوت دو ستاره بزرگ دنیا در آستانه آخرین جام جهانی خود

ــ ــ ــ ــ ــ ــ ــ

رقابت نزدیک لیونل مسی و کریستیانو رونالدو بیش از یک دهه ادامه داشته است و این دو اکثر جوایز انفرادی را بین خود تقسیم کردند ولی در دو فصل اخیر شرایط کاملا متفاوت بوده است، این تفاوت در فصل جاری بیشتر نیز شده است.

مسی
مسی

در فصل گذشته لیونل مسی به دلیل انتقال غیرمنتظره اش به پی اس جی و دیر وفق پیدا کردن با شرایط جدید نتوانست خوش بدرخشد و رونالدو در منچستریونایتد شرایط کاملا بهتری داشت، امسال ورق برگشته و مسی فصل را عالی شروع کرده است، در سوی مقابل رونالدو شرایط خوبی در منچستر ندارد.

در روزی که نماینده فدراسیون فوتبال فرانسه و لیگ یک در استادیوم حاضر بود تا جایزه بهترین بازیکن ماه این لیگ را به لئو مسی تقدیم کند، این بازیکن با زدن یک گل تماشایی و ارسال یک پاس گل برای نیمار زمینه ساز پیروزی 4-3 تیمش مقابل تروا شد.

لیونل مسی با یک بازی درخشان دیگر نشان داد در آستانه جام جهانی قطر در آمادگی کامل به سر می‌برد، درخشش مسی زنگ خطر را برای حریفان آرژانتین در جام جهانی 2022 به صدا در آورده است.

لیونل مسی در فصل جاری لیگ یک فرانسه 12 بازی از ابتدا به میدان رفته است و موفق به زدن 7 گل و ارسال 10 پاس گل شده است.

علاوه بر درخشش در لیگ یک، مسی در لیگ قهرمانان هم درخشان ظاهر شده و گل او به حریف پی‌اس‌جی به عنوان بهترین گل هفته چمپیونزلیگ انتخاب شده بود، لیونل مسی در لیگ قهرمانان فقل جاری در 4 بازی موفق به ثبت 4 گل و 3 پاس گل شده است.

شرایط برای رونالدو کاملا متفاوت است. رونالدو که تلاش هایش برای جدایی از یونایتد جواب نداد و بالاخره ماندنی شد، در هشت بازی این فصل لیگ برتر انگلیس تنها در دو دیدار به عنوان بازیکن ثابت به میدان رفته است و تنها موفق به ثبت یک گل برای منچستر یونایتد در لیگ جزیره شده است، رونالدو در لیگ اروپا بازیکن ثابت ترکیب تن هاخ است و در 5 بازی این فصل خود در لیگ اروپا امار 2 گل و 1 پاس گل ثبت کرده است.

رونالدو
رونالدو

رفتار های اخیر کریستیانو رونالدو (ترک ورزشگاه قبل از سوت پایان بازی) کار این بازیکن را برای حضور ثابت در زمین سخت تر از گذشته کرده است.

شرایط کریس رونالدو در تیم ملی پرتغال نیز خوب نیست، در دو بازی اخیر برابر جمهوری چک و اسپانیا در لیگ ملت های اروپا، رونالدو موفق به گلزنی نشد. به خصوص در بازی برابر اسپانیا که پرتغال به گلزنی او نیاز داشت ولی رونالدو نتوانست برای تیمش گلزنی کند و انتقاد های زیادی از این فوق ستاره پرتغالی توسط کارشناسان فوتبال پرتغال شد و بسیاری از آنها اعتقاد دارند رونالدو دیگر ستاره این تیم نیست.

 

کمتر از یک ماه دیگر جام جهانی 2022 قطر شروع خواهد شد و این آخرین فرصت دو فوق ستاره دنیاست تا این جام را فتح کنند. فتح این جام به نوعی تضمین کننده توپ طلای 2023 نیز خواهد بود، موفق خواهند شد یا خیر؟

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سرنوشت متفاوت دو ستاره بزرگ دنیا در آستانه آخرین جام جهانی خود
P