سلام خروس ها به فینال،خداحافظی شیرهای اطلس با رویای قهرمانی

سلام خروس ها به فینال،خداحافظی شیرهای اطلس با رویای قهرمانی

سلام خروس ها به فینال،خداحافظی شیرهای اطلس با رویای قهرمانی

ـــ ـــ‌ ـــ ـــ ـــ ـــ

 

فرانسه و مراکش دومین دیدار مرحله نیمه نهایی جام جهانی 2022 را برگزار کردند که شاگردان دشان با برتری 2-0 در این بازی، راهی تقابل با آرژانتین در فینال این تورنمنت شدند. بازی با حملات فرانسه آغاز شد و تئو هرناندز در دقیقه 5 از آشفتگی دفاعی مراکش نهایت استفاده را برد و دروازه بونو راباز کرد. در ادامه این مراکش بود که خودی نشان داد اما هوگو لوریس مانع از گل شدن ضربه خطرناک اوناهی شد.

نیمه دوم شرایط کاملا متفاوت شد و این شاگردان ولید رکراکی بودند که کنترل بازی را در اختیار گرفتند. آنها بارها دروازه لوریس را تهدید کردند اما کار به جایی نبردند، در این بین فرانسه هم از طرف ام باپه ضد حمله هایی را ایجاد کرد که بی فایده بودند تا اینکه در دقیقه 79 تکنیک بالای مهاجم جوان خروس ها دفاع مراکش را به هم ریخت و کولو مانی به راحتی دروازه یاسین بونو را برای دومین بار باز کرد. در ادامه تلاش مراکشی ها برای گشودن دروازه لوریس بی نتیجه ماند و بازی با همین دو گل به سود فرانسه به پایان رسید. با این حساب، شاگردان دشان حریف آرژانتین در فینال جام جهانی شدند.

دیدیه دشان در سال 2012 با قراردادی دو ساله هدایت فرانسه را به عهده گرفت تا جانشین لوران بلان شود که بعد از رقابتهای یوروی آن سال استعفا داده بود. اولین رقابت بزرگ او در این سمت جام جهانی 2014 بود.

دشان در 10 سالی که هدایت فرانسه را به عهده گرفته است تا کنون تیمش را یک بار قهرمان جهان کرده، یک بار به فینال رقابتهای یورو رسانده و نایب‌قهرمان رقابتها شده و حالا در سال 2022 به فینال جام جهانی رسیده است. در این مدت دشان و فرانسه همیشه به مراحل حذفی تورنمنت‌های بزرگ رسیده‌اند و بدترین نتیجه‌شان شکست و حذف شدن در مرحله یک‌هشتم نهایی بوده است.

صحبت های ولیدالکراکی پس از بازی:

فرصت‌هایی که به دست آوردیم استفاده نکردیم. موقعیت‌هایی که داشتیم به علت عدم توجه به جزئیات از دست رفت، بازیکنانی خیلی خوبی در اختیار داریم و بیشتر از توانشان کار کردند و به این مرحله رسیدیم و از آن‌ها تشکر می‌کنم.

ما در نیمه دوم بهتر بودیم اما نتوانستیم از فرصت‌هایی که داشتیم استفاده کنیم در ادامه هم گل دوم را دریافت کردیم حالا یک بازی حساس در رده بندی داریم و برای کسب مقام سوم باید تلاش کنیم.

باید از لحاظ روانی روی بازیکنان کار کنم و این شکست را پشت سر بگذاریم و تیم را برای بازی کرواسی آماده کنیم در آن مسابقه به بازیکنانی که کمتر بازی کردند فرصت می‌دهم تا مقابل کرواسی برای رده بندی به میدان بروند.

صحبت های دیدیه دشان پس از بازی:

با تلاش و سطح بالایی که از خودمان نشان دادیم به فینال رسیدیم من به بازیکنانم اطمینان کامل دارم اما هنوز ماموریت ما تمام نشده است مسابقه حساسی مقابل آرژانتین داریم ولی از بازیکنانم مطمئن هستم.

۲۴ روز است کنار هم هستیم و برای کسب جام تلاش می‌کنیم امیدوارم در بازی آینده مقابل آرژانتین هم با همین قدرت بازی کنیم.

کار آسانی نداریم ولی برای تحقق بخشیدن به آرزویی که داریم باید خیلی تلاش کنیم.

دشان درباره تعداد تماشاگران ارژانتین و مراکش در قطر گفت:نیازی نیست نگران باشید تماشاچی‌ها که نمی‌توانند گل بزنند، ولی همین که بازی ما در جوی پرشور و در استادیوم پرتماشاچی برگزار می‌شود خوب است، تیمی که برای یک مسابقه آماده می‌شود بخشی از کارش این است که خودش را برای جو استادیوم هم آماده کند. بازیکنان ما می‌دانند باید انتظار چه جوی را داشته باشند

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سلام خروس ها به فینال،خداحافظی شیرهای اطلس با رویای قهرمانی
P