سم الاردایس به عنوان سرمربی جدید لیدز یونایتد انتخاب شد

سم الاردایس به عنوان سرمربی جدید لیدز یونایتد انتخاب شد

سم الاردایس به عنوان سرمربی جدید لیدز یونایتد انتخاب شد

___ ___ ___ ___ ___

 

باشگاه لیدز یونایتد اعلام کرد که خاوی گراسیا از هدایت این تیم برکنار شده و سم آلاردایس به عنوان جانشین او انتخاب شده است.

 

نتایج ضعیف لیدز در چند هفته اخیر باعث شد که مدیران این باشگاه به صورت جدی به فکر برکناری گراسیا و انتخاب مربی جدید تا پایان فصل برای فرار از سقوط باشند.

باشگاه لیدز یونایتد با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که گراسیا از سمتش به عنوان سرمربی برکنار شده و آلاردایس به عنوان جانشین او انتخاب شده است تا به آنها برای بقا در لیگ برتر کمک کند.

گراسیای 53 ساله در حالی از هدایت این تیم کنار گذاشته شد که در اواخر ماه فوریه سال جاری میلادی به عنوان جانشین جسی مارش هدایت این تیم را برعهده گرفته بود. او در اوایل دوران حضورش روی نیمکت لیدز عملکرد خوبی داشت اما شرایط مطابق انتظارش پیش نرفت و باعث شد این تیم در آستانه سقوط از لیگ برتر قرار بگیرد.

سم الاردایس به عنوان سرمربی جدید لیدز یونایتد انتخاب شد
سم الاردایس به عنوان سرمربی جدید لیدز یونایتد انتخاب شد

لیدز در پنج بازی اخیرش نتوانسته حتی یک پیروزی به دست آورد و در طول این مدت 17 گل نیز دریافت کرده که شرایط را برای آنها سخت کرده است.

ویکتور اوترا، مدیر فوتبال این باشگاه، روز گذشته از سوی رییس لیدز اخراج شد و امروز نیز خبر اخراج گراسیا منتشر شد تا نشان دهد که این باشگاه در وضعیتی بحرانی است.

 

بازگشت به لیگ‌ برتر برای بقا

سرمربی سابق تیم ملی انگلیس در اخرین تجربه خود سال 2020 هدایت وست برومویچ را برعهده گرفت و در نهایت از این تیم جدا شد!

آلاردایس 68 ساله حالا باید وظیفه دشوار حفظ لیدز در لیگ برتر را بر عهده بگیرد. او در طول دوران مربیگری‌اش هرگز با هیچ تیمی سقوط نکرده و مدیران لیدز امیدوار هستند که تجربه و توانایی او در چهار بازی آخر به کمک این تیم بیاید، هرچند به نظر نمی‌رسد که این کار آسانی برای او باشد.

دو بازی ابتدایی آلاردایس روی نیمکت لیدز برابر منچسترسیتی و نیوکسل خواهد بود که این فصل نمایشی خیره‌کننده داشته‌اند و پس از آن هم باید به مصاف وستهم و تاتنهام برود.

رسانه‌های انگلیسی خبر داده‌اند که او قرار است دستمزدی معادل 500 هزار پوند برای هدایت لیدز دریافت کند و اگر بتواند این تیم را در لیگ برتر حفظ کند هم پاداش قابل توجه 2.5 میلیون پوندی به او پرداخت خواهد شد.

 

دستیاران بیگ‌ سم معرفی شدند

رابی کین به کادر فنی سم آلاردایس در لیدز اضافه خواهد شد. مربی ایرلندی که 58 بار برای لیدز بازی کرده، همراه کارل رابینسون، دو دستیار آلاردایس خواهند بود.

سم آلاردایس 68 ساله بعد از دو سال بی‌کاری، بازگشت شوکه‌کننده‌ای به مربیگری داشت و هدایت لیدز را در دست گرفت. او سپس با انتخاب کین و رابینسون، کادر فنی لیدز را کاملا متحول کرد.

لیدز در مراسم معارفه آلاردایس که جای خاوی گراسیا را گرفت، رابینسون را هم به عنوان دستیار او معرفی کرد. رابینسون سابقه مربیگری در تیم‌هایی مثل آکسفورد و چارلتون را دارد.

روزنامه تایمز خبر داده که کین نیز پذیرفته به کادر فنی تیم سابقش اضافه شود، تیمی که او در 56 مسابقه 19 گل برای آن به ثمر رسانده است.

مهاجم سابق تیم ملی ایرلند از سال 2018 که کفش‌هایش را آویخته، مدتی را به عنوان کمک مربی در تیم ملی ایرلند و میدلزبورو گذرانده است.

کین در دوران بازیگری 126 گل در لیگ برتر و با پیراهن تیم‌های لیورپول، تاتنهام، وستهم و لیدز به ثمر رساند و در عرصه ملی نیز یکی از 2 گل ایرلند را در برد 2 بر صفر این کشور برابر ایران در مقدماتی جام جهانی 2002 زد.

رابینسون هم بعد از اخراج از تیم آکسفورد در ماه فوریه و پایان دوران پنج ساله‌اش در این باشگاه، بی‌کار بوده است.

لیدز در حالی کادر مربیگری خود را دگرگون کرده که در پنج بازی اخیرش در لیگ برتر، چهار بار باخته و فقط به خاطر تفاضل گل بهتر بالای منطقه سقوط ایستاده است.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سم الاردایس به عنوان سرمربی جدید لیدز یونایتد انتخاب شد
P