سهمیه سوخته پرسپولیس در جذب بازیکنان خارجی

اشتباه بزرگ پرسپولیس؛ یک سهمیه خارجی سرخپوشان سوخت!

با توجه به مدت زمان کوتاه حضور هنانوف در ترکیب پرسپولیس در فصل اخیر، سرخ‌پوشان پایتخت برای فصل آینده یک سهمیه خارجی خود را از دست خواهند داد.!

هیات‌رئیسه فدراسیون فوتبال و کمیته سازماندهی نقل‌وانتقالات فوتبال ایران پیش از آنکه بیست‌وسومین دوره مسابقات لیگ برتر آغاز شود، قوانین نقل‌وانتقالات را دگرگون کردند و در کنار وضع دوباره قانون سقف بودجه که با واکنش‌های پرشماری همراه بود و حواشی زیادی را به همراه داشت، قوانین دیگری هم تنظیم شد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها مرتبط با فرآیند جذب بازیکنان خارجی بود؛ افزایش سهمیه بازیکنان خارجی به (1+5).

تیم‌های شرکت‌کننده در لیگ بیست‌وسوم در حالی مجاز به خرید 5 بازیکن خارجی و البته یک سهمیه آسیایی شدند که در این میان، قوانین سفت‌وسختی در مقابل آن‌ها نمایان شد؛ از موضوع محاسبه بازیکنان لژیونر به عنوان سهمیه خارجی تا بحث استفاده از بازیکنان خارجی در بیش از 60 درصد دیدارهای فصل برای حفظ سهمیه. همین مسئله باعث شد تا تیم‌ها برای جذب بازیکن خارجی با وسواس بیشتری کار خود را دنبال کنند و پرسپولیس از جمله تیم‌هایی بود که سهمیه‌های خود را استفاده کرد.

سهمیه سوخته پرسپولیس در جذب بازیکنان خارجی

بازیکنان خارجی پرسپولیس

سرخ‌پوشان پایتخت در ابتدای فصل و در حالی‌که با گئورگی گولسیانی و وحدت هنانوف قرارداد داشتند، قرارداد شیخ دیاباته و لیاندرو پریرا را تمدید نکردند و به جای این 2 بازیکن، با نبیل باهویی توافق کردند. ضمن آنکه با توجه به حضور شهاب زاهدی و محمدحسین کنعانی‌زادگان در خارج از فوتبال ایران، این 2 بازیکن در حالی با پرسپولیس قرارداد امضا کردند که جزو سهمیه‌های خارجی سرخ‌پوشان محسوب شدند تا شمار بازیکنان خارجی فهرست پرسپولیس به عدد 5 برسد!

حکم دیدار جنجالی پرسپولیس و سپاهان

مدیران باشگاه پرسپولیس در بازار نقل‌وانتقالات زمستانه با جدایی شهاب زاهدی و نبیل باهویی موافقت کردند اما در طرف مقابل، عبدالکریم حسن و اوستون اورنوف به پرسپولیس پیوستند تا همچنان 5 سهمیه از 6 سهمیه خارجی پرسپولیس پر باشد. حالا در شرایطی نقل‌وانتقالات تابستانه در پیش است که مرور کارنامه بازیکنان خارجی پرسپولیس نشان می‌دهد که آن‌ها در رعایت قوانین نقل‌وانتقالاتی ناموفق بوده‌اند و همین مسئله باعث شده تا یک سهمیه خارجی‌شان را برای فصل آینده از دست بدهند!

قوانین سازمان لیگ

مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال پیشتر درباره قانون جدید وضع شده گفته بود: «بازیکنی داشتیم که مورد اعتراض هواداران بوده و با 5 دقیقه یا نیم ساعت بازی کردن، عدد قابل ملاحظه ای می‌گرفت‌. باید کیفیت بازیکن خارجی از داخلی بیشتر باشد و بازیکنی را به خدمت بگیریم که کیفیت خوبی داشته باشد‌. قانون جدید که می‌گوید بازیکن خارجی باید 60 درصد بازی‌ها را در زمین باشد به این دلیل است که بازیکن بازی کند. در غیر این صورت باشگاه‌ها نمی‌توانند از بازیکن خارجی در سال بعد استفاده کنند». حالا با توجه به شرایط به‌وجود آمده، باید دید واکنش مدیران باشگاه پرسپولیس به این موضوع چیست و آن‌ها در بازار نقل‌وانتقالات تابستانه پیش‌رو شرایط خود را چگونه پیش می‌برند.

یک سهمیه سوخته دست‌آورد ‌وحدت!

وحدت هنانوف در فصل جاری برای پرسپولیس در لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا به میدان رفته اما او در مجموع این 3 تورنمنت، 12 بار فرصت بازی برای پرسپولیس را به‌دست آورده است؛ آن‌هم در حالی‌که سرخ‌پوشان پایتخت تا این مقطع از فصل، 34 بار برابر رقبای‌شان در تورنمنت‌های مختلف به میدان رفته‌اند. طبق قانون، هنانوف باید بیش از 20 بازی برای پرسپولیس تا مقطع کنونی فصل انجام می‌داد که او در انجام 20 بازی موفق نبوده و بیشتر کارش را از روی نیمکت دنبال کرده است.

هنانوف که تجربه تنها 4 حضور در ترکیب اصلی پرسپولیس در فصل جاری را در کارنامه‌اش دارد، حتی اگر در 4 بازی باقی‌مانده فصل هم فرصت بازی به‌دست آورد، بازهم شمار بازی‌هایش در ترکیب پرسپولیس در فصل جاری به 60 درصد مجموع دیدارهای این تیم نمی‌رسد. این مسئله بدان معناست که طبق قانون جدید، سرخ‌پوشان پایتخت برای فصل آینده، یک سهمیه بازیکن خارجی خود را از دست می‌دهند و باید براساس 5 سهمیه بازیکن خارجی کار خودرا پیش ببرند!.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

P