سه تیم لندن دست و پا بسته تر از همیشه

آرسنال، چلسی و تاتنهام

آرسنال ، چلسی و تاتمهام در شرایطی وارد رقابت های اروپایی خواهند شد که نسبت به دو تیم صدرنشین جدول یعنی لیورپول و منچسترسیتی دارای ترکیب ایده آلی نیستند و به نظر قوانین جدید مانع ریخت و پاش و تقویت آنچنانی این سه تیم خواهد شد.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

طبق قوانین جدید یوفا تیم های آرسنال، چلسی و تاتنهام برای شرکت در رقابت های اروپایی 2022/23 باید با پیروی از محدودیت های مالی و کسب مجوز های جدید وضع شده خود را برای شرکت در این رقابت ها تطبیق دهند.

پس از اینکه تیم توماس توخل و آنتونیو کونته به ترتیب در رده های سوم و چهارم جدول رده بندی نهایی لیگ برتر 2022/21 قرار گرفتند، دو تیم از سه تیم لندن در لیگ قهرمانان اروپا فصل 2022/23 شرکت خواهند کرد. در همین حال، آرسنال و میکل آرتتا برای کسب عنوان قهرمانی در لیگ اروپا خواهند جنگید که اگر نگاهی به گذشته این باشگاه در فصل 2018/19 بیاندازیم متوجه میشویم که در این سال توپچی ها به همشهریان آبی خود در پایتخت باختند، زمانی که مائوریتزیو ساری به اونای امری سرمربی سابق توپچی ها و سرمربی فعلی ویارئال غلبه کرد. و جام را از آن تیم خود کرد.

آرسنال و میکل آرتتا
آرسنال و میکل آرتتا

قبل از شروع هر دوی این رقابت ها در فصل آینده، یوفا در حال حاضر مجموعه ای از مقررات جدید را برای کاهش نابرابری بین تیم های به اصطلاح بزرگتر و کوچکتر در این دو تورنمنت مهم اروپایی ارائه کرده است تا رقابت را جذاب و عادلانه کند. اعلام شده است که در اولین روز ژوئن، یوفا قوانین جدیدی را معرفی کرده است که عملاً جایگزین بازی جوانمردانه مالی (فیرپلی مالی) با ایده محدود شدن هزینه‌های کلان و ریخت و پاش های عجیب و غریب بیش از حد توسط تیم های بزرگ و متمول اروپایی در برخی مناطق خواهد شد. اقدامی که برای ارتقای هم سطحی و یکپارچگی سه تورنمنت بزرگ اروپایی انجام شده است.

تغییرات دیگری که با این مجموعه قوانین جدید اعمال می شود شامل معرفی سقف دستمزد برای همه باشگاه ها و این ایده است که ضررهای تمام طرف های قرارداد در آینده به حداقل برسد.

رئیس بخش ورزش در Mishcon de Reya Simon Leaf  حکم خود را در مورد تغییرات مالی ایجاد شده توسط یوفا و نگرش آنها در این مورد به صراحت بیان کرده است.

وی توضیح داد: “این مهم ترین اصلاح مقررات مالی فوتبال اروپا در چند سال اخیر است. یوفا پدربزرگ فیرپلی مالی است و ما از لیگ برتر و EFL انتظار داریم قوانین خود را اصلاح کنند تا اطمینان حاصل شود که فوتبال داخلی مقررات مالی همچنان با استانداردهای اروپایی هماهنگ است.

باشگاه‌های بریتانیایی که در قرار است در رقابت‌های اروپایی شرکت ‌کنند کاملاً از تغییراتی که قرار است به اجرا درآیند آگاه و مطلع خواهند شد و احتمالاً در نتیجه فشار بیشتری بر هزینه‌های نقل و انتقالات و دستمزد باشگاه‌هایی که به طور منظم در رقابت‌های اروپایی شرکت می‌کنند، خواهیم دید.

در کنار سایر تغییرات در دورانداز مقررات داخلی فوتبال که پس از گزارش اخیر بازرسان ما از لیگ جزیره داده شده است ، ما در حال وارد شدن به دوره‌ای از عدم قطعیت بزرگ برای باشگاه‌های سراسر کشور هستیم، زیرا آن‌ها منتظرند تا ببینند که تنظیم‌کننده‌های مربوطه چگونه با این شرایط سازگار خواهند شد.

مدیریت همکاران در بخش گروه ورزشی همان شرکت مالی یعنی تام موری در این باره افزود: “این اولین اصلاحات آتی در مقررات مالی فوتبال است. رژیم فیرپلی مالی یوفا ممکن است مرده باشد، اما سلطنت پایداری مالی در شرف آغاز است. ، با خود انبوهی از چالش های قانونی و بررسی های قضایی احتمالی را به همراه دارد زیرا باشگاه ها برای به دست آوردن مزیت رقابتی با یکدیگر دست و پنجه نرم می کنند.”

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آرسنال، چلسی و تاتنهام
P