سیدبندی جام ملتهای آسیا انجام شد

سیدبندی جام ملتهای آسیا انجام شد

سیدبندی جام ملتهای آسیا انجام شد

__ __ __ __ __ __

 

جام ملت‌های ۲۰۲۳ قرار است به میزبانی قطر برگزار شود و ایران در سید اول به‌همراه چهار قدرت دیگر آسیا قرار گرفته است.

قطر که قهرمانی دوره قبلی این رقابت‌ها که در امارات برگزار شده را به خود اختصاص داده، در این دوره نیز در سید اول و به عنوان میزبان حاضر خواهد شد. آنها بعد از تجربه میزبانی جام‌جهانی که البته از حیث نتیجه چندان به سود آنها پیش نرفت و حتی باعث تغییراتی روی نیمکت عنابی‌ها و جدایی سانچز و به خدمت گرفتن كارلوس كی‌روش شد، اکنون با توجه به میزبانی این دوره، بار دیگر رویای بزرگی را تجربه خواهند کرد.

 

با اعلام سیدبندی این دوره از رقابت‌ها، در سید اول تیم‌های ایران، عربستان، قطر، کره جنوبی، ژاپن و استرالیا به عنوان پنج قدرت اول آسیا حاضر شده‌اند که باید در انتظار مشخص شدن قرعه خود و انتخاب سه تیم دیگر از سیدهای بعدی باشند.

در سید دوم نیز عراق حاضر است. بعد از نمایش موفق این تیم در جام کشورهای عربی اکنون آنها با حضور در سید دوم و به عنوان قهرمان سال ۲۰۱۵ پا به این مسابقات خواهند گذاشت. دیگر تیم‌های این سید نیز امارات، عمان، ازبکستان، چین و اردن هستند. عمان با برانکو ایوانکوویچ پا به این مسابقات خواهد گذاشت و با توجه به حضور در سید دوم، امکان تقابل این تیم با ایران و قطر وجود خواهد داشت که رقم خوردن هر کدام از این اتفاقات جذابیت‌های ویژه‌ای خواهد داشت. برانکو با عمان در تقابل احتمال با كارلوس كی‌روش (قطر) و ایران که هدایت را امیر قلعه‌نویی عهده‌دار است و خیلی از بازیکنانش سابقه همکاری با وی را دارند.

در سید سوم هم بحرین و سوریه در کنار فلسطین، قرقیزستان، ویتنام و لبنان حاضر هستند. قطعا سخت‌ترین تیم‌های این سید بحرین و سوریه خواهند بود که رقبای سید اول هم ترجیح می‌دهند با آنها در مرحله گروهی برخورد نداشته باشند.

در نهایت در سید چهار هندوستان، تاجیکستان، تایلند، مالزی، هنگ کنگ و اندونزی حضور یافته‌اند که بیشتر از شرق آسیا هستند و به دنبال رویاپر‌دازی خود در این مرحله خواهند بود.

با اعلام رسمی سیدبندی جام ملت‌های آسیا شاید آسان‌ترین گروهی که روی کاغذ برای ایران قابل پیش‌بینی و جذاب باشد، متشکل از تیم‌های اردن، لبنان و اندونزی باشد. تیم‌هایی که از حیث رنکینگ جهانی نیز فاصله زیادی با ایران دارند و از نظر کیفیت فردی و فنی نیز شرایط به سود تیم ملی ایران است. بدترین قرعه در این مرحله هم می‌تواند متشکل از تیم‌های ایران، عراق، سوریه و تایلند باشد. هرچند این گروه‌بندی نیز شاید نتواند چالش بزرگی در مرحله گروهی برای صعود شاگردان امیر قلعه‌نویی محسوب شود، اما از حیث سختی رقبا، قرعه پرماجرایی محسوب می‌شود.

 

زمان قرعه کشی جام ملتهای اسیا

براساس اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا، قرعه‌کشی جام ملت‌های آسیامی‌شود.یازدهم می 2023 (21 اردیبهشت 1402) برگزار خواهد شد.

جام ملت‌های آسیا در حالی فوریه 2024 (دی ماه 1402) آغاز خواهد شد که ای اف سی 6 ماه تأخیر را برای این مسابقات در نظر گرفت و همچنین میزبانی را از چین به قطر تغییر داد تا میزبان جام جهانی، برگزاری یک تورنمنت ملی مهم دیگر را هم در پیش داشته باشد.

با توجه به سیدبندی که با اعلام AFC روز 21 اردیبهشت ماه 1402 (یازدهم می 2023) برگزار می‌شود،  دشوارترین قرعه برای ایران، رویارویی با عراق، ازبکستان و تاجیکستان خواهد بود که بعید به نظر می‎‌آید در این شرایط هم تیم ملی فوتبال ایران با امیر قلعه‌نویی مشکل خاصی برای صعود داشته باشد.

با این حال، امیر قلعه‌نویی و دستیارانش باید بیش از یک ماه دیگر صبر کنند تا با قرعه‌ای که در مقر AFC بیرون خواهد آمد، با شناخت و آگاهی بیشتری آماده مسابقات جام ملت‌های آسیا شوند.

گفتنی است جام ملت‌های آسیا 2024 به میزبانی قطر از پنجشنبه 22 دی 1402 شروع خواهد شد و ایران به‌دنبال چهارمین قهرمانی پس از سه جام متوالی در سال‌های 1968، 1972 و 1976 خواهد بود.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیدبندی جام ملتهای آسیا انجام شد
P