سیستم وار(VAR) در راه لیگ برتر ایران

سیستم وار(VAR) در راه لیگ برتر ایران

سیستم وار(VAR) در راه لیگ برتر ایران

__ __ __ __ __ __

خداداد افشاریان رئیس کیمته داوران و مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال ایران تایید کردند وار به زودی به ایران خواهد آمد و پس از جام جهانی امکان بهره گیری از آن وجود دارد.

وار در ایران
وار در ایران

مهدی تاج در خصوص آخرین وضعیت ورود VAR به ایران گفت: یکی از الزام‌هایی که داوران بین‌المللی ما باید داشته باشند کسب مدرک VAR است. اکنون فقط علیرضا فغانی به دلیل گذراندن دوره‌های این سیستم می‌تواند در جام جهانی قضاوت کند و دیگر داوران ایرانی این اجازه را ندارند. فیفا پنج شرکت را در این زمینه اعلام کرده که باید با یکی از آنها قرارداد ببندیم. اینکه می‌گویند باید از یک شرکت دانش‌بنیان داخلی استفاده کنید امکانش نیست.

رئیس فدراسیون فوتبال در ادامه گفت: یکی از شرکت‌ها در رژیم صهیونیستی و دیگری در آمریکا ثبت شده‌اند که امکان استفاده از آنها را نداریم. در مورد سه شرکت دیگر استعلام کرده‌ایم. فدراسیون فوتبال اعلام می‌کند و سپس باشگاه‌ها می‌توانند با این شرکت‌ها قرارداد ببندند. در تعطیلی رقابت‌ها برای جام جهانی پیگیر موضوع هستیم. امیدواریم هفته آینده قراردادی را با شرکت مورد نظر منعقد کنیم تا در ادامه باشگاه‌ها با آن قرارداد ببندند. باید در دو ماه تعطیلی آموزش داوران را انجام بدهیم. اگر همه این موارد به خوبی انجام شود شاید بتوانیم بعد از جام جهانی از VAR استفاده کنیم.

خداداد افشاریان رئیس کمیته داوران و عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال گفت: فردا جلسه‌ای درباره وی ای آر داریم و تمام طرف های درگیر در این مقوله را خواهیم داشت. همانطور از آن دو شرکتی که در ایران نمایندگی دارند، دعوت کرده‌ایم که فردا در جلسه باشند. بعد از اتمام جلسه به جمع بندی خواهیم رسید،ان شاالله در روزهای آتی شرکت‌ مورد نظر را انتخاب کنیم.

وار در ایران

کمک داور ویدیویی
کمک داور ویدیویی

افشاریان درباره اینکه به نظر می‌رسد روند به خوبی در حال طی شدن است، تاکید کرد: بله آقای تاج خیلی نسبت به این موضوع مصر هستند. اتفاقات خوبی در حال رخ دادن است. امیدواریم ختم به خیر شود. واقعا نمی دانم چه زمانی با توجه به ساختار فنی و آموزش هایی که نیاز است وی ای آر در ایران قابل استفاده خواهد شد ولی در حال انجام کارها هستیم تا همین هفته با شرکت مورد نظر به توافق کامل برسیم و قرارداد ببندیم.

خداد افشاریان نیز تایید کرد طبق توافقاتی که با طرفین ( دو شرکتی که نمایندگی وی ای آر در ایران دارند) قرار شده تجهیزات را به ایران برسانند.

 

طی چند فصل اخیر یکی از مهم ترین نگرانی بازیکنان و مربیان و به خصوص هواداران نبود وار در فوتبال ایران بوده است که بنظر میرسد به زودی این مشکل حل و ورزشگاه های ایران به مانند دیگر کشوران دنیا به سیستم وار مجهز خواهد شد.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیستم وار(VAR) در راه لیگ برتر ایران
P