شگفتی سازی شیرهای اطلس،خداحافظی ماتادور ها با جام جهانی

شگفتی سازی شیرهای اطلس،خداحافظی ماتادور ها با جام جهانی

شگفتی سازی شیرهای اطلس،خداحافظی ماتادور ها با جام جهانی

ــ ــ ــ ــ ــ ــ‌ ــ

از مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی قطر، دو تیم اسپانیا و مراکش از ساعت ۱۸:۳۰ به مصاف یکدیگر رفتند که این دیدار در وقت‌های قانونی و اضافه با تساوی بدون گل به پایان رسید، در ضربات پنالتی شاگردان انریکه هر سه ضربه خود را با درخشش یاسین بونو از دست دادند اما در طرف مقابل مراکش ۳ تا از ۴ فرصت خود را به گل تبدیل کرد تا دست به کار بزرگی زده، یکی از مدعیان اصلی فتح جام را از دور رقابت‌ها کنار زده باشد.

ضعف مفرط در پنالتی زدن و البته شاید آه هواداران آلمان، باعث شد یکی از مدعیان قهرمانی خیلی زود با تورنمنت وداع کند. به این ترتیب اسپانیا به اولین کشوری در تاریخ جام جهانی تبدیل شده است که در چهار دوره ضربات پنالتی شکست خورده است. در حالی که آنها پس از سوئیس مقابل اوکراین در سال 2006، تنها تیم هایی هستند که در ضربات پنالتی در یک بازی حتی یک بار هم موفق به گلزنی نشده اند.

تلخ بودن شکست در مقابل مراکش برای اسپانیایی بیشتر از یک باخت عادی در ضربات پنالتی است چرا که بازیکنان لاروخا سه ضربه پنالتی خود را از دست دادند، به خاطر همین تلخی است که واکنش اولیه رسانه‌ها در اسپانیا نسبت به لاروخا بسیار تند بوده است. بیشتر تیترهایی که در این دقایق در رسانه‌های اسپانیایی دیده می‌شود با عبارت‌هایی مثل “شرم” و “شرمساری” منتشر شده است.

 

صحبت های لوئیس انریکه:

ما باختیم، هر تیمی باید بلد باشد پیروزی را به حریفش تبریک بگوید آنها بازی خودشان را کردند و همه چیز در نهایت به سودشان تمام شد آنها در ضربات پنالتی از ما بهتر بودند و مشخصا بهتر از ما تمرین پنالتی کرده بودند!.

ما در طول 120 دقیقه بازی تیم برتر بودیم و آنها را در زمین خودشان حبس کرده بودیم اینکه حالا چه بگوییم هیچ فایده‌ای ندارد،وقتی نمی‌توانیم در مقابل دروازه موثر باشیم برتری چه فایده‌ای دارد.

جام جهانی، جام شگفتی‌ها است در سطح دفاعی، تیم‌ها تا حد زیادی در سطح هم هستند و تیم‌هایی مثل مراکش به خوبی می‌توانند در این سطح رقابت کنند ما نتوانستیم بر نقشه دفاعی آنها غلبه کنیم، ولی انتظار نداشتیم مقابل مراکش حذف شویم این یک واقعیت است که باید با آن روبرو بشویم، باید واقعیت را هضم کنیم و به خانه برگردیم.

صحبت های بوسکتس کاپیتان تیم‌ ملی اسپانیا:

شبی دشوار پیچیده و بی رحمانه را در جام جهانی سپری کردیم. باید از سر جای خود بلند شده، به خانه برگردیم و به اتفاقاتی که در آینده رخ می دهد، فکر کنیم. در ضربات پنالتی به ظالمانه ترین شکل تکلیف بازی معلوم شد، ما در طول سعی کردیم بازیکنان تیم ملی مراکش را خسته کرده و فضای لازم را برای گلزنی پیدا کنیم، ما خوش شانس نبودیم حالا مهم تیم است نه من شب سختی است و باید بلند شویم و از این تجربه برای آینده خود استفاده کنیم. جوانان بسیار زیادی در ترکیب تیم ملی اسپانیا هستند که به موفقیت تیم در آینده کمک زیادی خواهند کرد و ما باید به راه خود ادامه دهیم.

صحبت های ولید رکراکی:

از صعودمان آنقدر خوشحالم که انگار دارم روی ابرها راه می‌روم این برای مراکش یک شب تاریخی است همینطور برای قاره آفریقا.

اگر اشتباه نکنم از سال 2010 تا امروز هیچ تیم آفریقایی به یک‌چهارم نهایی جام جهانی صعود نکرده بود، ما از اول گفته بودیم که به عنوان نماینده آفریقا در این بازی تلاش می‌کنیم و هدف‌مان صعود به یک‌چهارم است.

اگر بازی را دیده باشید حتما با من موافقید که از نظر تاکتیکی بی‌نظیر بودیم و هیچ فضایی در اختیار اسپانیا قرار ندادیم، در ضربات پنالتی شما برای پیروزی به کمی شانس هم احتیاج دارید ولی ما می‌دانستیم که دروازه‌بان بزرگی داریم که یکی از بهترین‌های دنیا است، کسی که ما را به مرحله یک‌چهارم نهایی رساند.

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شگفتی سازی شیرهای اطلس،خداحافظی ماتادور ها با جام جهانی
P