صحبت های جنجالی یورگن کلوپ بابت میزبانی قطر

صحبت های جنجالی یورگن کلوپ بابت میزبانی قطر

صحبت های جنجالی یورگن کلوپ بابت میزبانی قطر

__ __ __ __ __ __ __

لیورپول در شرایطی که چهارمین پیروزی متوالی خود را برابر ساوتهمپتون در لیگ برتر انگلیس جشن گرفت و بنظر میرسید به بهترین فرم خود در فصل جاری رسیده اند به علت مسابقات جام جهانی قطر به تعطیلات اجباری رفت و بورگن کلوپ نیز صحبت های تندی بابت جام جهانی در کشور قطر انجام داد.

قرار است جام جهانی کمتر از یک هفته دیگر در قطر آغاز شود، اما هنوز هم جنجال های زیادی در مورد اعطای میزبانی به این کشور وجود دارد. 15 نفر از 22 عضو کمیته اجرایی فیفا که در این انتخاب نقش داشتند، در ادامه با اتهامات جنایی روبه‌رو شده یا توسط هیئت حاکمه فوتبال محروم شدند. حتی سپ بلاتر، رئیس سابق فیفا، نیز سال ها بعد به صورت علنی اعتراف کرد که این تصمیم اشتباه بوده است. گزارش‌هایی مبنی بر کشته شدن 6500 کارگر مهاجر در حین ساخت و ساز در کانون توجه قرار گرفتند و یورگن کلوپ هم به شدت به این روند در یک دهه اخیر انتقاد کرده است.

صحبت های کلوپ درباره قطر و جام جهانی

یورگن کلوپ
یورگن کلوپ

به هر حال مسابقات جام جهانی در کشور قطر را تماشا خواهم کرد، اما شرایط این جام متفاوت است،من یک مستند قدیمی را در مورد این وضعیت تماشا کردم، زمانی که اعلام شد روسیه و قطر میزبان دو جام جهانی بعدی هستند، این اتفاق برای اولین بار در تاریخ رخ داد، همه ما می‌دانیم که چگونه شرایط این‌طور پیش رفت. با خودمان فکر می‌کردیم وای، چطور ممکن است این اتفاق بیفتد؟

فکر می کنم 12 سال پیش بود و حالا جام جهانی در آستانه آغاز است. همه کسانی که درگیر بودند، باید در آن لحظه متوجه می‌شدند که چه اتفاقی در حال رخ دادن است. در ادامه هم بحث‌های مربوط به حقوق بشر و کار کردن مردم در شرایط نامساعد پیش آمد. ما نتوانستیم به خاطر دمای بالای هوا جام جهانی را در تابستان برگزار کنیم. هوا بسیار گرم بود و حتی یک ورزشگاه استاندارد نیز در قطر وجود نداشت یا شاید فقط یکی بود.

بنابراین آنها مجبور بودند ورزشگاه‌های جدیدی بسازند و هیچ‌کس به این موضوع فکر نکرد یا حداقل اشاره نکرد، این وضعیت می‌تواند شما را عصبانی کند. چطور این اتفاق رخ نمی دهد؟ من مسئله را از دیدگاه فوتبالی نگاه می‌کنم و دوست ندارم شرایطی ایجاد شود که بازیکنان هر از چند گاهی در موقعیتی قرار بگیرند که باید پیامی در این خصوص بفرستند. شما همه روزنامه‌نگار هستید و شما باید پیام بدهید، شما تندترین مقالات را در مورد این وضعیت ننوشته‌اید.

اینجا ما مقصریم، اما حالا به بازیکنان می‌گویید که اگر فلان بازوبند را نبندید(کلوپ در رابطه با ممنوعیت مشروبات الکلی در ورزشگاه و خیابان های قطر نیز صحبت کرد)در کنار مردم نیستید و اگر فلان کار را انجام دهید، طرف آن‌ها هستید. نه، آنها بازیکن هستند. این یک تورنمنت است، ما باید آن را سازماندهی کنیم، بازیکنان فقط باید بازی کنند و تمام تلاش خود را برای کشورشان انجام دهند.

آیا واقعا فکر می‌کنید که ما در وهله اول به اندازه کافی تلاش کردیم؟ از هری کین بپرسید که آیا او آن بازوبند را دست می کند، هری کین می‌گوید که این کار را انجام خواهد داد و بقیه نیز می‌گویند لطفا اظهارنظر سیاسی نکنید، این موضوع توسط افراد دیگر سازماندهی شده است. من نمی‌گویم شما باعث این کار شدید، اما همه ما اجازه دادیم این اتفاق رخ دهد. این موضوع به قطر مربوط نیست، آنها به هر دلیلی میزبان جام جهانی شدند و این برای آن‌ها خوب است. من بازی ها را تماشا خواهم کرد، اما بله، این تورنمنت با دیگر جام‌های جهانی متفاوت است.

این شرایط هیچ ارتباطی با بازیکنان و مردم که برای جام جهانی به کشور قطر رفته اند ندارد. حالا جام جهانی در راه است و همه ما اجازه دادیم این اتفاق رخ دهد، پنج سال پیش هیچ‌کس کاری انجام نداد و اکنون دیگر نمی‌توانیم چیزی را تغییر دهیم. به آنجا بروید، مردم فوق‌العاده‌ای در قطر هستند و اصلا اینطور نیست که همه چیز بد باشد، در وهله اول اعطای میزبانی به قطر درست نبود.

حالا که این اتفاق رخ داده است، اجازه دهید بازی‌ها انجام شود. گرت ساوت گیت را دائما در موقعیتی قرار ندهید که باید در مورد همه چیز صحبت کند. من سیاستمدار نیستم و او هم نیست. گرت، سرمربی انگلیس است، بگذارید کارش را انجام دهد.

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

صحبت های جنجالی یورگن کلوپ بابت میزبانی قطر
P