صحبت های جنجنالی رونالد کومان

صحبت های جنجنالی رونالد کومان

صحبت های جنجنالی رونالد کومان

___ ___ ___ ___

 

رونالد کومان معتقد است در بارسا به او فرصت کافی ندادند و با این بازیکنان، او نیز همین نتایج ژاوی را کسب می‌کرد.

رونالد کومان در تابستان 2020 و پس از برکناری کیکه ستین، جانشین او در بارسلونا شد، ولی یک سال و نیم بعد جای خود را به ژاوی داد. کومان در فصل اول حضورش روی نیمکت بارسا این تیم را قهرمان کوپا دل ری کرد، ولی نتایج بد بارسا در دومین فصل منجر به اخراجش شد.

 

تیم ژاوی بهتر از تیم من است.

تقریبا مطمئنم که بارسلونا قهرمان لالیگا می‌شود.شاید ژاوی بهتر از من کار کرده باشد، ولی عملکرد هر مربی را باید در زمان خودش سنجید، شما می‌توانید تیم فعلی بارسا را با تیمی که در اختیار من بود مقایسه کنید؟ قطعا ژاوی بازیکنان بسیار بهتری را در اختیار دارد. اخیرا در یکی از بازی‌ها چهار بازیکن مهم تیم مصدوم و محروم بودند، ولی باز هم بازیکنی مثل جوردی آلبا روی نیمکت بود تا مشخص شود مجموعه فعلی چقدر غنی است.

قطعا ژاوی کار خودش را خوب انجام داده و تاثیر مثبتی روی تیم گذاشته ولی خوان لاپورتا به من فرصت کافی نداد و اگر من نیز همین تیم فعلی را داشتم، می‌توانستم موفق شوم. از لاپورتا دلخورم ولی طبعا دلخوری‌ها با گذشت زمان کمتر خواهند شد.

کومان در مورد رسوایی پرونده نگریرا گفت: این قضیه روی اعتبار و چهره جهانی بارسا اثر منفی گذاشته است. مثلا الان در هلند دیگر نگاه قبلی را به بارسلونا ندارند و این پرونده به باشگاه لطمه زیادی زده و خواهد زد. دقیقا نمی‌دانم چه اتفاقی رخ داده و من هم از طریق رسانه‌ها اخبار را دنبال کرده‌ام.

 

بازگشت به تیم ملی هلند افتخار بزرگی بود.

رونالدو کومان بعد از جدایی از بارسلونا در تیم دیگری مشغول به کار نبود تا اینکه هدایت تیم ملی هلند را در پایان جام جهانی 2022 به عهده گرفت. او در گفت و گو با یک رسانه هلندی با اشاره به دوران پرفراز و نشیب حضورش در بارسا تاکید کرد که شایسته احترام بیشتری بوده است.

سرمربیگری تیم ملی کشورم افتخار بسیار بزرگی است. البته قبلا هم چنین تجربه ای داشتم و آن زمان هم گفته بودم که تنها باشگاهی که هدایت آن را به عهده می گیرم بارسلونا است. حضور در تیم ملی موقعیت متفاوتی است که زمان آزاد بیشتری در اختیار شما می‌گذارد. اینجا مجبور نیستید که هر سه روز یک بار بازی کنید.

کومان که در سال 2020 نیمکت هلند را به مقصد بارسلونا ترک کرد در پاسخ به این سوال که آیا بازگشت دوباره به جمع نارنجی ها یک نوع ادای دین است گفت:فکر می‌کنم همه از هدف من خبر داشتند. در قراردادم درج شده بود که اگر بارسلونا پیشنهاد بدهد می‌توانم با پرداخت مبلغی مشخص جدا شوم. حتی یک بازیکن هم بابت این اتفاق از من گلایه نکرد. آن زمان به خاطر مشکلات ناشی از شیوع کووید باشگاه وضعیت مالی خوبی نداشت و مشکلات زیادی اطراف خودم احساس می کردم. با این وجود از فرصت بازگشت استفاده کردم چون عاشق بارسلونا بودم.

 

گفتند با مسی تمدید میکنیم اما فردایش رفت!

جدایی مسی غافلگیرکننده بود. آنها پیش از فصل به من گفتند که فردا با مسی و پدرش دیدار و قرارداد جدید را امضا می‌کنیم و مشکلی بابت ماندنش وجود ندارد،روز بعد لاپورتا به من زنگ زد و احتمال این اتفاق را ضعیف دانست و همان شب مسی رفت. به نظرم لئو آن قدر برای باشگاه زحمت کشیده بود که لیاقت چنین رفتاری را نداشته باشد.

مسی بهترین بازیکن دنیا است و هر تیمی که او را در اختیار داشته باشد قوی می‌شود. ترک بارسا توسط مسی برای من تجربه‌ای دست‌اول بود و این را می‌توانم به شما بگویم که آن روز خیلی ناراحت بودم.روز بدی بود،وقتی لئو را با پیراهنی به غیر از پیراهن بارسا دیدم خیلی برایم عجیب بود،هنوز هم این منظره برایم هضم نمی‌شود هیچ پیراهنی به جز پیراهن بلوگرانا به او نمی‌آید.

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

صحبت های جنجنالی رونالد کومان
P