صدای پاهای فرهاد به گوش ساپینتو رسید

صدای پاهای فرهاد به گوش ساپینتو رسید

صدای پاهای فرهاد به گوش ساپینتو رسید

ـــ ـــ ـــ ـــ ـــ ـــ

 آخرین دیدار هفته پایانی نیم‌فصل نخست لیگ برتر با پیروزی تراکتور به پایان رسید. تبریزی‌ها با ارائۀ یک بازی کاملاً برتر نسبت به حریف خود و به لطف بریس محمد قنبری، سه امتیاز شیرین این بازی را از آن خود کردند تا استقلال در هفته‌های ابتدایی و انتهایی نیم‌فصل تن به شکست دهد.

ساپینتو
ساپینتو

ریکاردو ساپینتو هرگز با استقلال در خارج از خانه مغلوب نشده بود اما در مقابل تراکتور متحمل شکست شد تا رکورد خودش خراب شود استقلال بعد از 13 هفته که باختی در کارنامه اش نبود بازنده شد ملوان، نفت مسجدسلیمان، گل‌گهر سیرجان، ذوب آهن، هوادار و صنعت نفت آبادان، میزبانانی بودند که تیم استقلال موفق به امتیاز گیری در زمین آن‌ها شده بود.

نکته قابل توجه اینکه استقلال با این دو گل خورده آمار 10 گل خورده را تا پایان هفته پانزدهم ثبت کرد.این در حالی است که آبی ها فصل پیش در طول کل مسابقات 10 گل خوردند و با بهترین خط دفاعی قهرمان لیگ شدند. حالا تیم ساپینتو در نیم فصل این تعداد گل خورده که نشان از افت آبی ها از این حیث نسبت به سال پیش دارد.

استقلال پس از پیروزی مقابل نفت آبادان در هفته سیزدهم شانس زیادی برای قهرمانی در نیم فصل داشت اما در دو هفته پایانی آنها تنها یک امتیاز به دست اوردند تا 5 امتیاز در نیم فصل اول از پرسپولیس رقیب دیرینه خود عقب افتاده باشند اتفاقی که باعث ناراحتی شدید هواداران شده است و و عده ای از هواداران این تیم در فضای مجازی خواهان بازگشت فرهاد مجیدی و اخراج ساپینتو هستند.!

پس از تساوی با مس رفسنجان و شکست مقابل تراکتور حالا مدیران استقلال سعی دارند وضعیت فنی تیم را مورد بررسی قرار بدهند.

بر این اساس اعضای هیات مدیره باشگاه روز یکشنبه را برای برگزاری یک جلسه مهم تعیین کرده‌اند، در این نشست هیات مدیره باشگاه احتمالا با ساپینتو هم دیدار خواهد کرد و دلایل عملکرد نامطلوب تیم در چند هفته گذشته را از او خواهد پرسید.

در نهایت اعضای هیات مدیره استقلال با بررسی همه جوانب ممکن است تصمیماتی را در قبال شرایط موجود در تیم فوتبال اتخاذ کنند مساله‌ای که جلسه یکشنبه را حساس‌تر جلوه خواهد داد.

برخی از خبرگزاری های کشور به رابطه نه چندان مطلوب بین بازیکنان و سرمربی اشاره می‌کنند و انگشت خود را به آن سمت می‌گیرند سرمربی استقلالی‌ها نتوانسته مثل فرهاد مجیدی، در جمع بازیکنان محبوبیت خاصی داشته باشد و به قول معروف آنها برای وی سر بگذارند،سیدحسین حسینی،سیاوش یزدانی،صالح حردانی و جعفر سلمانی از جمله بازیکنانی هستند که هواداران استقلال این روز ها بیشترین اعتراض را به آنها وارد میکنند.!

در ساعات اخیر خبر هایی حاکی از اخراج ساپینتو از هدایت استقلال بیرون آمده است که تمامی اخبار کذب است؛ زرندی در واکنش به این موضوع گفت: چنین چیزی شایعه است هیچ رسانه رسمی چنین خبری کار نکرده و اگر قرار باشد باشگاه استقلال خبری در هر زمینه‌ای منتشر کند، من به عنوان مدیر رسانه باید این کار را انجام دهم.

تصمیم نهایی با فتح الله زاده!

سرمربی پرتغالی منصوب مدیریت قبلی است و شاید اخلاق و رفتارش با آن چیزی که علی فتح‌الله‌زاده در ذهن دارد، جور درنمی‌آید و از این بابت نباید به هیچ یک از طرفین خرده گرفته، مگر آنکه شرایط فنی طوری باشد که آنها بتوانند تا پایان راه هم‌دیگر را تحمل کنند که البته این مسئله هم در حال حاضر در استقلال صدق نمی‌کند.

به‌هرحال ضمن اینکه صحبت‌های ساپینتو در نشست مطبوعاتی و میکسدزون می‌تواند بخش زیادی از حقایق را روشن کند، مدیران استقلال باید تصمیم بگیرند که در بازی حساس هفتۀ آینده مقابل تراکتور نیز نیمکت را به ساپینتو بسپارند یا از همین حالا دست به تغییر بزنند. این هم مهم است که در صورت پیروزی ریکاردو در دیدار آینده مقابل تراکتور، می‌شود این توقع را داشت که او حداقل تا پایان سال شمسی، سرمربی استقلال باشد اگرچه بازی هفته شانزدهم مقابل سپاهان در اصفهان نیز در روز بیست‌ونهم دی برگزار خواهد شد و شاید مثل محمود فکری، سرنوشت ساپینتو هم در اصفهان رقم بخورد.

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

صدای پاهای فرهاد به گوش ساپینتو رسید
P