صعود تیم ملی والیبال کشورمان به مرحله دوم لیگ ملت های والیبال!

صعود تیم ملی والیبال کشورمان به مرحله دوم لیگ ملت های والیبال!

صعود تیم ملی والیبال کشورمان به مرحله دوم لیگ ملت های والیبال!

__ __ __ __ __ __ __ __

تیم ملی والیبال کشورمان که با حضور عطایی دچار یک دگرگونی و خانه تکانی عظیمی شده بود ، توانست با عملکرد خیره کننده خود در چند بازی اخیر رقابت های لیگ ملت های والیبال به دور دوم این رقابت ها که در ایتالیا برگذار خواهد شد ، صعود کند.

تیم ملی والیبال کشورمان که با حضور عطایی در راس کادر فنی دچار تغییر و تحولات زیادی در نفرات تیم ملی شده بود و جوانان با انگیزه و کم تجربه جایگزین بازیکنان بزرگ تیم ملی شده بودند ، تصور می شد که کار زیادی را برای کسب تجربه و رسیدن به پختگی لازم را دارند و بسیاری از اهالی والیبال این رقابت ها را برای والیبالیست های حوان کشورمان به چشم مسابقات تدارکی و مسابقاتی برای کسب تجربه می دیدند.

تیم ملی والیبال ایران در ابتدای مسابقات لیگ ملت ها کار خود را با برد مقابل چین شروع کرد تا نشان دهد که علارغم جوانی بازیکنان ، ایران همچنان تیم برتر قاره کهن است ، اما روند سینوسی والیبالیست های کشورمان در کسب برد و باخت و به خصوص باخت به تیم های هلند و ژاپن تقریبا همه مردم و والیبال دوستان را متقاعد کرده بود که نباید انتظار نتیجه و جایگیری ابیران در بین تیم های برتر این دوره از مسابقات لیگ ملت ها را داشته باشند.

والیبال ایران
والیبال ایران

اما جوانان ایران بازی به بازی با میش گرفتن روند رو به رشد و صعودی خود توانستند در برابر تیم های بزرگی همچون آمریکا و اسلوونی به برتری برسند که قطعا مهمترین موفقیت آنها پیروزی برابر لهستان تیم صدر نشین رنکینک جهانی والیبال بود که توانستد این تیم را در برابر تماشاگران خودشان در شهر گدانسک شکست دهند تا نشان دهند که این جوان ها می توانند کارهای بسیار بزرگی را انجام دهند و نباید آنها را دست گرفت.

ایران که با در چهار بازی اخیر خود سه برد با ارزش را برابر تیم های کانادا ، لهستان و اسلوونی کسب کرده بود خود را به آرامی و اصطلاحا چراغ خاموش به تیم های بالای جدول رساند تا صعود و یا عدم صعود تیم ملی والیبال کشورمان به بازی مقابل صربستان کشیده شود و برد برابر این تیم بتواند ضامن صعود تیم ملی کشورمان شود.

تیم ملی والیبال کشورمان در حلالی به مصاف صربستان رفت که ، صربستانی ها نیز با توجه به شرایط پیچیده جدول نیاز مبرمی به پیروزی داشتند و با تمام وجود به این بازی آمده بودند.

بازی در ست اول بسیار پا یا پای و نزدیک به پیش می رفت و این بازی جذاب در ست اول تبدیل به ماراتن بسیار زیبایی شد که هیچ تیمی قصد پا پس کشیدن را نداشت و در نهایت بازی در ست اول با برتری ۳۵ بر ۳۳ تیم ملی کشورمان به پایان رسید.

در ست دوم جوانان ایرانی کار را با اقتدار شروع کردند و در اواسط ست دوم با حاشیه امنیت شش امتیازی این ست را نیز برای خود می دیدند که همین کم تجربگی باعث شد تا صرب ها فاصله ایجاد شده را کمتر کنند اما در نهایت این ست نیز با نتیجه ۲۵ بر ۲۱ به سود تیم ملی کشورمان به پایان رسید.

در ست سوم نیز این جوانان ایران بودند که توانیتند با انجام یک بازی خوب و حساب شده حاشیه امنیت بسیار خوبی را برای خودشان ایجاد کنند و تیم ملی با تجربه صربستان را اسیر نیروی جوانی خود کنند و بتوانند این ست را نیز با نتیجه فوق العاده ۲۵ بر ۱۲ به نفع خود به پایان برسانند و جواز حضور در مرحله حذفی لیگ ملت ها را کسب نمایند.

مرحله دوم و حذفی این رقابت ها از ۲۹ آبان ماه در کشور ایتالیا برگذار خواهد شد.

 

 

 

advanced divider
advanced divider

ویدیو از خلاصه بازی دو تیم

جدول لیگ آلمان

#
Club
M
W
D
L
Pt
1
34
24
5
5
77
2
34
22
3
9
69
3
34
19
7
8
64
4
34
17
7
10
58
5
34
16
9
9
57

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

صعود تیم ملی والیبال کشورمان به مرحله دوم لیگ ملت های والیبال!
P